کد خبر : 11745 / /
/

پیچ رولپلاک سنگ نما با طناب و رعایت نکات ایمنی که هرکسی باید بدانند به خصوص مدیران و سازنده های ساختمان و برج سازها. باید بدایند که برای چه نوع ساختمانی  پیج رولپلاک سنگنما انجام میدهید، بدانید که برای تمامی ساختمان ها با هر نوعی که هستند و نمای آن با سنگ کار شده است نیاز است.

برای استحکام سازی نمای ساختمان به خصوص ساختمان های بالای  4 الی 5  طبقه به دلیل نشست ساختمان و استفاده از متریال های نامناسب و نامرغوبی که استفاده شده است سنگ نمای آن به قولی شل شده و میتوان خطر آفرین باشد.

 

شاید از خودتان بپرسید که آیا واقعا عدم چک کردن سنگ نمای ساختمان خطر آفرین است؟  در مرحله اول میگوییم بله دقیقا حال بی اید با یک مثال برایتان شرح دهم

"یکی از مهمترین نکات ایمنی در جهت مستحکم کردن سنگ نمای ساختمان ها توجه به پیچ رولپلاک کردن آن ها میباشد دقیق پیچ رولپلاک یعنی استفاده از ابزارالاتی که بتواند سنگ را به صورت مستحکم جفت ساختمان کند،شما با این کار لذت استفاده از امنیت برای همیشه را میبرید، چرا که امنیت جانی و مالی مردم در خطر است پس  قطعا به غیر از کمک به خودمان به بقیه هم کمک کرده ایم پس پیچ رولپلاک نما با طناب   را جدی گرفته و حتما از مشاوران با تجربه مثل راپل  وان استفاده کنید"

امنیت در انواع نما ها

جالب است بدانید که بسیاری از  ساختمان ها از نماهای یونانی و باستانی و یا با طرح های بسیار زیبا و با ظرافت استفاده میکنند که هم قیمت بالای برای اجرای آن طرح ها استفاده شده است هم نماشویی و یا نگهداری از آن ها دشوار تر  است که اگر برای مستحکم سازی پیچ رولپلاک سنگ نما طرح های خاص و با ظرافت بالا باید دقت بسیار بالای در مرحل اجرای کار داشته باشید چرا که کوچکترین کار باعث از بین رفتن آن طرح و یا آسیب دیدن طرح میشود.

این را هیچگاه فراموش نکنید که از نظره انسانی درست نیست که به علت یک خطای انسانی کوچک جان و مال مردم را مورد خطر قرار دهید. پیچ رولپلاک سنگ نما یا پیچ رولپلاک سنگ نما با طناب دقیقا چیزی است که مورد  نیاز شما است  و تمامی پیچ های گالوانیزه آن نیز با بهترین برندهای و استحکام بالای آن استفاده میشود.

 حتی اگر که فکر میکنید ساختمان شما از سنگ نمای خوبی برخوردار است حتما آن را توسط راپل کاران و یا متخصصن حتما تست کنید. فراموش نکنید که امنیت همیشه نسبی است.

برای هر سنگ نمایی از رولپلاک خواصی استفاده میشود، مثلا برای سنگ نما های که زیر ساخت آن از بتن استفاده شده است از رولپلاک مخصوص بتن استفاده میشود. که در کل بهتر است از پیچ های فولادی استفاده شود که جنس و کیفیت کار مرغوب تری دارد.

برای کار در ارتفاع در هر زمینه ای مثل نما، یا درز انقطاع و یا حتی شستشوی نما بهتر از نکات ایمنی زیر را رعایت کنیم.

رعایت نکات ایمنی در سنگ نمای  ساختمان

رعایت نکات ایمنی در سنگ نمای ساختمان

یکی از سوالاتی که پرسیده میشود این است که به چه علت سنگ نمای ساختمان شل میشود؟! و راههای مستحکم سازی آن چه چیزی است؟

خب یکی از عوامل خیلی ساده اما بسیاز تاثیر گذار تغیرات جغرافیا  و جو زمین در فصول مختلف است، عواملی چون باران، باد، طوفان و بادهای تند است دیگر عوامل هماننده  نامرغوب بودن سنگ نما و یا دوغاب آن میتواند باعث عدم اتصال آن به بدنه ساختمانی شود.

خب حالا سوال اینجا است، که چه کاری را انجام دهیم که در این شرایط و با هر نوع آب و هوایی سنگ نمای ساختمانی را برای همیشه و بدون دغدغه به صورت اصولی و حرفه ای ایجاد کنیم.؟؟

خب حال در ادامه  3 روش محکم کردن سنگ نمای ساختمان را بیان میکنیم:

 1. استفاده از پیچ و روپلاک: مرغوب، و متناسب با کاری است که میخواهید انجام دهید یادتان باشد که به ضخامت سنگ نیز حتما توجه کنید.
 2. چسباندن سنگ به نما: یکی از با صرفه ترین  اموری است که در مستحکم سازی سنگ نما با استفاده از چسب های بسیار قوی انجام میشود، که هرچند چیزی جای پیچ رولپلاک سنگنما را نمیگیرید چرا که بهترین راه برای محکم سازی سنگ ها هستند.
 3. محکم سازی با استفاده از  سیم های گالوانیزه: این یکی از روش های است که اگر استفاده کنید در طولانی مدت نیز پوسیده نمیشود، که توسط شیارها درکنارهم قرار گرفته است.

قیمت پیچ رولپلاک نما

قیمت پیچ رولپلاک نما کاملا بستگی به پروژه دارد و باید توسط یک کارشناس بازدید شود و بعد از در نظر گرفتن مواردی سعی شود بهترین قیمت در کمترین زمان و بالاترین کیفیت اجرای کار باشد پس برای پیچ رولپلاک سنگ نما با طناب حتما بررسی کنید که میتوانید وارد لینک زیر شده و به صورت تخصصی در مورد پیچ رولپلاک نما بخوانید.

https://rappelone.ir/%d9%be%db%8c%da%86-%d8%b1%d9%88%d9%84%d9%be%d9%84%d8%a7%da%a9-%d8%b3%d9%86%da%af-%d9%86%d9%85%d8%a7-%d8%a8%d8%a7-%d8%b7%d9%86%d8%a7%d8%a8/

اما نکته مهم اینجاست که  هیچ ارزانی بی حکمت نبوده و در این امر بسیار مهم باید شما فاکتور اولیتون حتما کیفیت کار و تخصص متخصصین این حوزه باشد چرا که هرچه کیفیت کار و مواد اولیه بالا باشد شما خیالتان راحتر بوده و همیشه آسوده خاطر هستید.

مهمترین نکات برای قیمت رولپلاک نمای ساختمان به چندین عامل بستگی دارد از جمله به موارد زیر:

 1. جنس خود پیچ و موارد استفاده شده: در هرسنگ نمای و بسته به آن جنس قیمت متفاوت است چرا که پیچ ها و متریال استفاده شده فرق میکند مثلا اگر که از پیچ های گالوانیزه ضد زنگ استفاده کنید قطعا باید هزینه بیشتری پرداخت کنید، چرا که قیمت آنها بین 3 الی 4 برابر پیچ ها  ومتریال های ایرانی هستند.
 2. مساحت ساختمان: همانطور که گفته شد یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت پیچ رولپلاک نمای ساختمان مساحت و متراژ آن است که ساختمان های بلندتر و آسمان خراش ها قطعا از پیچ های بیشتری استفاده میکنند
 3. جنس سنگ نمای ساختمان: یکی از مهمترین عوامل سنگ نمای ساختمان دقیقا همان جنس آن است چرا که سنگ نما های که با طرح های مختلف و مثلا از جنس مرمر و یا گرانیت هستند قطعا روی قیمت پیچ رولپبلک سنگ نما تاثیر خواهد گذاشت، میتوان حتی به طرح های روی سنگ نما نیز اشاره کرد که بعضی از سنگ نما ها یونانی و بعضی دیگر  شکل ظاهر ظریف تری دارند که دریل کاری و رولپلاک آنها نیاز منده یک گروه فوق تخصصی است.
 4. تعداد پیچ رولپلاک های مصرفی: معممولا سنگ های بزرگ از پیچ های کمتری استفاده میشود و بسیار هم مستحکم میشوند، به تعدادی که از پیچ رولپلاک سنگ نما استفاده شده است هزینه نیز بالا پایین میشود.
 5. نصب سنگ نماهای افتاده: اگر ساختمانی دارید که سنگ نمای آن افتاده است و تازه به فکر نصب سنگ نما و پیچ رولپلاک آنها هستید میتوان گفت واقعا دیر است هرچه سریع تر به فکر باشید و این نکته را بدانید که راپلکار و متخصصین هزینه جدایی از هزینه پیچ رولپلاک از شما خواهند گرفت چرا که هزینه نصب هم افزوده خواهد شد.

آیا  پیچ رولپلاک نما ماندگاری بالای دارد؟

صادقانه جواب بدهم این است که کاملا بستگی به شما دارد که با چه پیچ رولپلاک کار یا همان راپل کاری، کار کنید  چرا که ماندگاری رولپلاک برروی سنگ نما باید صد در صد  تا انتهای عمر ساختمان باقی بماند اما متاسفانه گروه و یا افرادی از اجناس نامرغوب استفاده کرده که باعث هزینه های بیشتر و عدم تضمین به شما میشود.

یک خبر خوب در عنوان پایین چندین راهکار برای شما خواننده محترم گرد هم آورده ایم که:

 چگونه کلاهبرداران را به راحتی  تشخیص دهیم؟

 

تشخیص نابلد های پیچ رولپلاک نما

چندین عامل موثر است که اگر بدانیم حداقل در اینترنت و یا حتی در صحبت های حضوری با راپل کاران و کسانی که کار در ارتفاع را انجام میدهند بتوانید دروغ های آنها را تشخیص داده و به راحتی یک فرد یا گروه حرفه ای را نسبت به فرد و یا گروه نا بلد جدا کنید. در ادامه به 6 عال بسیار مهم آن میپردازیم. 

 1. نداشتن نمونه کار دقیق و اصولی: فرد یا گروهی که تازه کار هستند و خود را به عنوان حرفه ای جا میزنند همیشه سعی در جعل عکس های دیگران و نمونه کاران دیگران دارند پس حتما در کنار  درخواست نمونه کار برای  مشاهده حتما توضیحات اضافی به همراه جزیئات دقیق آن را درخواست کنید.
 2. عدم فعالیت متمرکز در فضای مجازی: خب این روزها همه ی کسب و کارها از اینترنت برای تبلیغات خود استفاده میکنند، که اگر شرکت، گروه و یا حتی فردی یک وب سایت رسمی داشته باشد بازهم به اعتباره آن می افزاید پس این نکته را توجه کنید، و اگر که در فضای اینستاگرام فعالیت دارد حتما یک سری به نمونه کارها و جواب دهی کامنت ها کنید و یا خوده شما یک سوال تخصصی بپرسید و ببینید تا بعد از چند ساعت جواب شما را خواهد داد.
 3. واریزی قبل از کارشناسی: یکی از دلزده ترین کارهای که بعضی ها انجام میدهند از مشتری قبل از کارشناسی کردن کار و مشاهده دقیق ساختمان و سنگ نما درخواست هزینه میکنند، خب سیگنال اول این است که این گروه یا افراد فقط اول به دنبال پول هستند، شاید فاکتور دوم آنها کیفیت باشد اما بازهم مراقب باشید.
 4. مکالمه ی تلفنی: در مکالمه ی تلفنی خود از سعی کنید از جملات تخصصی استفاده کنید کسانی که این کاره نیستند کلی گویی میکنند و همیشه قست خرید زمان برای خودشان دارند  که سعی کنند فقط سرگرمی و حرافی ایجاد کنند.
 5. خراب کردن برند ها و همکاران خود: نه تنها تازه کاران بلکه خیلی از شرکت و یا گروه های که اسم آنها را میبینید شاید زمانی این کار را انجام میدادند و الان دیگه خیر، مطلب مهمی که اینجا باید بدانید این است که هرکسی برند دیگری را خراب کرد تا برند و کار خود را به خوبی به نمایش بگذارند اگر با همچینن چیزی مواجه شدین حتما سعی کنید که اول برخورد جدی داشته باشید و سپس از لیست راپل کاران خود حذفشان کنید.

 

تفاوت پیچ رولپلاک سنگ نما با طناب و  با داربست:

تفاوت پیچ رولپلاک سنگ نما با طناب و  با داربست

برای خدماتی مثل گرفتن درز انقطاع، پیچ رولپلاک سنگ نما، شست و شویی نما و... د رگذشته از داربست استفاده میشد که در آن  با استفاده از میل ها و آهن ها  داربست را به یکدیگرمیبستند، و آن متخصص مجبور میشد که از داربست بالا رفته و امور مستحکم سازی سنگ نمارا انجام دهد اما این کار کاملا غیر حرفه ای است چرا که  میتوان به مشکلات زیر اشاره کرد:

 1. مشکل برای عبور همسایگان و مردم
 2. اشغال فضای زیاد
 3. حجم مالی سنگین برای خرید داربست
 4. هزینه کردن زمان در جهت بست داربست به جای استفاده از طناب
 5. خطر آفرینی بسیار زیاد چرا که به راحتی و مثلا با تغییر سرعت باد یک فردی که بالای داربست در حال فعالیت است امکان دارد بیفتد و خطرات جانی بسیاری ببینید که متاسفانه در کشور خودمان قبل نیز از این مشکلات بسیار بود. شاید دوستانی بگویند بیمه، اما فراموش نکنید که سلامتیتان در خطر است.

 

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد رعایت ایمنی و نکات مهمی در حوزه مستحکم سازی ساختمان و پیچ رولپلاک نما با طناب و همین طور کار در ارتفاع صحبت شد، حتی به این نیز اشاره کردیم که چگونه بتوانیم یک تیم درست و اصولی را نیز تشخصی داده و با آن ارتباط بگیریم، و  درمورد قیمتی که راپلکاران و متخصصین این حوزه میدهند نیز صحبت کردیم، تمامی این نکات به روز و در پاییز 1400 نوشته شده است که میتوانید برای داشتن یک ساختمانی بهتر در نظر داشته باشید. پیچ رولپلاک سنگ نما با طناب   و کار در ارتفاع را همیشه جدی بگیرید و سعی کنید از متخصصین این حوزه قبل از اجرای یک عملیات همیشه مشاوره بگیرید. ممنون میشم اگر این مطلب برای شما نیز مفید بود ماننده بقیه دوستان برای ما نظره خود را کامنت کنید.

همچنین برای اطلاعات بیشتردر زمینه پیچ رولپلاک سنگ نما با طناب و یا کار در ارتفاع میتوانید وارد وب سایت راپل وان(rappelone.ir) شوید.

جشنواره ویژه راپل وان به مدت 6 ماه ادامه دارد و برای پاییز 1400 تخفیفات جذابی در خدمات خود ارائه میدهد.

شماره تماس: 09120445241

ایمیل: info@rappelone.ir

آدرس:ایران - تهران خیابان ولیعصر

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.