کد خبر : 12314 / /
/

آموزش زبان انگلیسی

آیا تا به حال برای فهمیدن اینکه معلم انگلیسی شما چه می گوید و در کدام بخش از درس بودید، به سختی تلاش کرده اید؟ آیا تا به حال در آزمون شنیداری انگلیسی در مدرسه احساس سردرگمی کرده اید؟ آیا تا به حال هنگام برقراری ارتباط با یک خارجی زبان، کلمات انگلیسی را به جای هم استفاده کرده اید؟ این مشکلی است که هر زبان آموز انگلیسی دارد. و ما می دانیم که پاسخ شما به احتمال زیاد بله است.

واضح است که صرف نظر از سطح انگلیسی شما در حال حاضر، حتماً برای گوش دادن و تلاش برای زبان جدید سختی تلاشی کرده اید. حتی اگر اکنون به طور کلی درمهارت های شنیداری زبان انگلیسی پیشرفته هستید، زمانی یک مبتدی بودید که اطلاعاتی در مورد این زبان نداشتید.

همه ما به این واقعیت اذعان داریم که تسلط بر زبان هرگز کار آسانی نبوده است. برای رسیدن به این هدف، باید در چهار مهارت اصلی مهارت داشته باشید: گوش دادن، خواندن متن انگلیسی ، مکالمه انگلیسی و نوشتن متن انگلیسی. توصیه می شود که استراتژی عاقلانه ای نسبت به هر زمینه ای داشته باشید، درست همانطور که تام کولیکیو ادعا می کند: «دستور زبان انگلیسی چیزی راجع به مهارت های انگلیسی شما نمیگوید تکنیک های یادگیری کلید اصلی است.» و این قطعاً چیزی است که ما امروز به شما آموزش خواهیم داد! اکنون، بدون هیچ مقدمه‌ای، بیایید مستقیماً سراغ اصل مطلب برویم و در مورد راز تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی بیشتر بدانیم.

1. طرز فکر

طرز فکر مثبت یا منفی شما، تفاوت زیادی در توانایی های شما برای اقدام یا درک آنچه می شنوید ایجاد می کند. اگر با ذهنیت منفی وارد موقعیت شوید، ممکن است احساس دلسردی، ناامنی و عدم اعتماد به نفس کنید، که به تدریج ترس از گوش دادن به زبان انگلیسی را ایجاد می کند.

با این حال، برعکس، اگر شما روحیه مثبتی دارید. شما به این اعتقاد دارید، "من می توانم این کار را انجام دهم." من می توانم آنچه را که به زبان انگلیسی می شنوم درک کنم. من خیلی تلاش کردم و در حال پیشرفت هستم.»

این ایدئولوژی ها همان چیزی است که ذهن شما باید قبل از نزدیک شدن به موقعیتی به زبان انگلیسی به جای تفکر بدبینانه داشته باشد. تحقیقات علمی ثابت کرده اند که ذهنیت بر نتایج هر موقعیتی که باشد تأثیر می گذارد. احتمالاً به همین دلیل است که مربیان همیشه از ورزشکاران خود یک وضعیت روانی پایدار می خواهند.

بنابراین، اولین نکته برای بهتر شدن در گوش دادن این است که اعتماد به نفس داشته باشید.

"یادگیری زبان انگلیسی هرگز ذهن را خسته نمی کند."

2. گوش کنید، بخوانید و صحبت کنید

وقتی گوش می دهید، اگر بتوانید از فعالیت های دیگر برای توسعه مهارت های شنیداری انگلیسی خود استفاده کنید، بسیار مفید است. این را می توان با تمرینات متقابل در ورزش مقایسه کرد.

فرض کنید می خواهید یک فرد حرفه ای در فوتبال شوید. اگر فقط در رشته خاص خود تمرین کنید قطعا کافی نخواهد بود. علاوه بر تلاش برای تکل زدن با توپ، شما همچنین باید قدرت بدنی و استقامت خود را افزایش دهید تا بتوانید در طول بازی موثرتر بازی کنید.

به همین دلیل، توصیه زیادی وجود دارد که مطالبی را پیدا کنید که بتوانید آنها را گوش کنید و بخوانید. برای مثال، می‌توانید ویدیوهایی که در YouTube وجود دارد جستجو کنید که دارای زیرنویس هستند تا بتوانید همزمان به سخنران گوش دهید و کلمات را بخوانید. اول، می توانید فقط با گوش دادن شروع کنید. پس از آن، با خواندن زیرنویس ها ترکیب کنید. سپس، روشی به نام "shadowing" را امتحان کنید که در آن می بایست جملات را بلافاصله پس از شنیدن آنها تکرار کنید.

اما چرا این موضوع مهم است؟ زیرا به طور واضح مهارت‌های شنیداری و خواندن متن انگلیسی شما را بهبود می‌بخشد وبه شناسایی ارتباط بین چیزهایی که می‌شنوید و چیزهایی که می‌خوانید کمک می‌کند. برای صحبت کردن، اگر صدای یک صدا را می‌شنوید، می‌توانید به صراحت به آن گوش دهید.

استراتژی دوم: ترکیب مهارت های شنیداری، خواندن مت انگلیسی و مکالمه انگلیسی .

"آموزش زبان انگلیسی بدون برنامه فقط سرگرمی است."

https://miraaraqi.com/mag/language-teaching/teaching-english/grammar-training/

3-تنوع

شما تشویق می‌شوید به مجموعه‌ای از متنوع از لحاظ زمان , مطالب , محتوا گوش دهید.

با توجه به زمان محتوای انگلیسی، اولین تلاش خود را با یک ویدیوی کوتاه حدود 2-5 دقیقه انجام دهید. با پیشروی، دقیقه را به 20-30 دقیقه یا حتی یک فیلم کامل یک یا دو ساعته آموزش انگلیسی را افزایش دهید.

در مورد مطالب، شما باید به انواع مختلف مطالب دسترسی داشته باشید، حتی آنهایی که بر طبق علایق شما نیستند. اگر فرض کنید طرفدار دنیای سرگرمی، برای مثال، هالیوود هستید،و فقط تمایل دارید ویدیوهایی درباره اخبار به روز یک هنرمند یا یک جایزه را تماشا کنید. به این معنی است که شما فقط با این جنبه خاص سازگار می شوید. شما باید از منطقه آسایش خود خارج شوید، خود را به محدودیت ها برسانید و به سراغ مطالب شنیداری متفاوتی بروید، احتمالاً علمی.

شما به راحتی می توانید ویدیوهای مربوط به علم را در رادیو عمومی ملی یا رادیو بی بی سی بیابید. در نتیجه، می‌توانید دامنه وسیع‌تری از واژگان در موضوعات مختلف داشته باشید و همیشه مطالب را تازه نگه دارید.

توصیه سوم: منابع یادگیری هارت شنیداری خود را تغییر دهید، به طور خاص مطالب گوش ندهید.

"هیچ مشکلی نمی تواند در برابر حمله تفکر پایدار مقاومت کند."

زبان انگلیسی

4. ابتدا حدس بزنید

منظور از "اول حدس بزنید" چیست؟ این است که بر اساس وضعیت مطالبی که انتظار دارید، از قبل حدس بزنید که قرار است چه چیزی بشنوید. این کار مغز شما را فعال می کند و شما شروع به فکر کردن در مورد واژگان انگلیسی می کنید که ممکن است با آن مواجه شوید تا مغز شما مجبور نباشد برای کشف آن خیلی سخت کار کند.

مثلاً قبل از انجام بخشی از تکلیف شنیداری، باید سؤالات را با دقت مطالعه کنید، سپس سعی کنید پاسخ را حدس بزنید به عنوان مثال اینکه پاسخ یک نفر است یا یک عدد و غیره. به این ترتیب می توانید از نظر ذهنی آماده شوید.

5- ایده های بزرگ را درک کنید

نکته کلی این است که متوجه شوید چه چیزی در ساختار انگلیسی و نحوه صحبت کردن آن خاص است. الگوهای مکالمه انگلیسی چه چیزهایی هستند؟ اگر بتوانید الگوهای زبان انگلیسی را شناسایی کنید، می توانید یک مکالمه انگلیسی یا یک عبارت انگلیسی خاص را درک کنید، و آنچه را که می شنوید در چارچوب یا ساختار انگلیسی قرار دهید.

شما می توانید با یادگیری الگو مکالمه انگلیسی جدید را بسیار راحت تر با نگاه کردن به یک متن طولانی یا ایده کلی نحوه عملکرد انگلیسی سازماندهی کنید.

به‌طور دقیق‌تر، می‌توانید با عادت کردن به ریتم های مکالمات انگلیسی شروع کنید، برای عادت کردن به لحنی(استرس کلمات) که روی قسمت خاصی از جمله می گذارند، تاکید بر استرس یک کلمه.

لحن در جمله را به عنوان مثال در نظر بگیرید. اگر یک سوال Wh بپرسید، مانند‘? What are you doing here’ "اینجا چه کار می کنید؟"، باید صدای خود را پایین بیاورید. اما وقتی نوبت به سوال‘Yes/No’ "بله/خیر" می رسد،لحن خود را در انتهای جمله بالا ببرید. بنابراین، می‌توانید نوع سؤالی که گوینده می‌دهد را تشخیص دهید.

استراتژی نهایی: تشریح تصاویر بزرگ.

«کلید دستیابی به تعالی پذیرفتن یک فرآیند یادگیری نسبتا سخت و بلندمدت است، و نه زندگی در پوسته ای از متوسط و ایمن. معمولاً رشد به قیمت خدشه دار کردن آسایش یا ایمنی قبلی است.»

برای آموزش لیسینیگ توسط میرا عراقی به لینک فوق مراجعه نمایید.

جمع بندی و نتیجه‌گیری

در بالا ۵ کلید مفید برای بدست آوردن اسرار مهارت‌های شنیداری انگلیسی وجود دارد که ممکن است که مسلما شما نمی‌خواهید آن را از دست بدهید. حتما این روش ها را امتحان کنید و نکات را رعایت کنید، در غیر این صورت، اتلاف وقت و تلاش مطلق خواهد بود.

از مانع یا موانع ناامید نشوید. اگر بتوانید بر این زمان سخت غلبه کنید، سفر شما برای تسلط بر مهارت های شنیداری بسیار راحت تر خواهد بود زیرا از قبل دانش اساسی را دارید. «تمرین دانش انگلیسی شما را کامل می‌کند.» تسلیم نشوید!

ما می خواهیم برخی از مطالب شنیداری مفید را پیشنهاد کنیم که دسترسی به آنها در اینترنت بسیار آسان است.

TED-Ed: این کانال اطلاعات دقیقی در مورد تقریباً همه چیز در جهان از هنر، موسیقی گرفته تا علم، فناوری یا حتی اسطوره ها و افسانه ها ارائه می دهد. آماده پذیرایی از شما در سفر کنجکاوی و کشف فلسفه های باورنکردنی است.

بی‌بی‌سی یادگیری انگلیسی: قرار است واژگانی در مورد رویدادهای موضوعی جهان به شما ارائه شود و در عین حال از آخرین اخبار روی زمین با خبر خواهید شد.

نشنال جئوگرافیک: این به طور مشخص برای زبان آموزانی که طرفدار رشته های مرتبط با علم هستند، مانند زیست شناسی، جغرافیا، باستان شناسی، متولد شده است .

الن شو: اگر علایق شما در دنیای سرگرمی نهفته است، حتما قبلاً از این موضوع مطلع بوده اید. بسیاری از زبان آموزان غیر بومی از طریق این برنامه گفتگو که توسط یک زن بامزه و در عین حال قدرتمند میزبانی می شد، پیشرفت کردند. این شامل مصاحبه تقریباً با هر ستاره در حال ظهور در هنر و موسیقی است.

سخنرانی‌های انگلیسی: با گوش دادن به سخنرانی‌ها و صحبت‌هایی درباره داستان‌های الهام‌بخش، می‌توانید خود را نه تنها در گوش دادن، بلکه در مهارت‌های ارائه نیز بهبود ببخشید.

این فقط یک لیست کوتاه از کانال های YouTuشbe است که ممکن است برای شما جذاب باشد. با این حال، شما باید آنها را به طور جدی در نظر بگیرید! همچنین شما میتوانید بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی را در سایت سئو دمو مشاهده نمایید.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.