کد خبر : 12850 / /
/

موفقیت در مسیر صادرات سیب ایرانی و میوه هایی مثل کیوی، پرتقال و... نیازمند استراتژی فروش درست و حسابی است. شاید از بازرگان های زیادی شنیده باشید که صادرات میوه بسیار دشوار است چرا که شرکت های بزرگ صادرات میوه مثل Riveridgeproduce،usaapples،apple-bird،kopkefruit   Vira Fruits, Salix Fruits, BeFresh, Zespri بوجود دارند و با قدرت در حال فعالیت هستند.

قبل از اینکه سراغ گپ خودمانی با صادرکننده موفق کشورمون بریم. اول یکم در مورد صادرات میوه صحبت کنیم. شاید صادرات میوه خیلی محبوب باشه اما چالش های خاص خودش را دارد و باید خیلی به این موارد دقت کنید و بی گدار به آب نزنید. ایران کشوری مناسب برای صادرات میوه است و دلیل اصلی آن شرایط آب و هوایی و همان چهار فصل بودنش است. حتما شنیدید که ایران چهار فصل است اما شاید ندانید این چهار فصل بودن چقدر به صادرات میوه کمک می کند. شما در اکثر فصل های سال سیب ایرانی را برای صاردات دارید و همین مسئله تامین کالا و محصول را برای شما بسیار آسان می کند.

دلیل مهمی که باعث شد محتوایی در مورد صادرات میوه بنویسیم همین پویش ملی صادرات و قدردانی از کشاورزان عزیز کشور است.

به نقل از ویرافروتز سایت صادر کننده سیب ایرانی (virafruits Iranian apple exporter) :

The climate and zone of Iran make it ideal for producing apples. Iran is one of the top producers of apples due to the planting of different species of apple trees with high quality throughout the country. In Iran, all kinds of apple trees have their own flavor and color, but among all of them, the red Iranian apple is very valuable due to its delicious taste and has attracted international attention. The red apple tree is cultivated primarily in six provinces in Iran. From the point of view of both quality and quantity, Iran’s northwest provinces are the best for producing red apples. The red apples are grown without chemical pesticides and preservatives, so they are healthier and taste better.

Source: virafruits.com

رضا شعبانی پور صادرکننده موفق ایرانی

ابتدا باید کمی در مورد رضا شعبانی پور و شرکتش ویرافروتز صحبت کنیم و بعد به سراغ مصاحبه کوتاهی با ایشان برویم. آقای شعبانی پور در بازار بین بازرگانان رشد کرد و از کسب و کار سنتی به کسب و کار اینترنتی رسید و حالا تجربیات نابش را می خواهد در این گفتگو با ما در میان بگذارد.

چرا رضا شعبانی پور و ViraFruits

خیلی ساده است شما با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید متوجه شوید که چقدر خوب با یک سایت و تیم خوب توانسته اند با کشور های مختلف و بازرگانانی در سطح جهان ارتباط بگیرند.

تفکر بازاریابی اینترنتی در حوزه صادرات سیب ایرانی از کجا شروع شد؟ سوالی که بسیاری از بازرگانان از تیم virafruits می پرسند و اما پاسخ مدیر عامل جناب آقای رضا شعبانی پور به این سوال پرتکرار!

زمانی که ویروس کرونا وارد ایران شد و ارتباط بازرگانان کمرنگ تر شد؛ من به دنبال راه حلی برای گرفتن اطلاعات بازرگانان مختلف بودم و با توجه به بازاریابی نوین ایده طراحی و سئو سایت به ذهنم رسید و از همان موقع سایت virafruits را در کنار برند های معروفی مثل Salix, Zesperi, و... میدیدم و از همان ابتدا رویای جهانی شدن محصولات کشاورزی ایران را در سر داشتم.

سوال بعدی اینکه کمی از گذشته بیشتر توضیح بدید.

من از یادگیری زبان انگلیسی شروع کردم و به دلیل اینکه خیلی خوب می توانستم انگلیسی صحبت کنم و به اصطلاح نیتیو بودم با یادگیری اصول بازاریابی و مذاکره در یک شرکت کوچکی شروع به مذاکره و بازاریابی محصولات ایرانی برای صادرات کردم و چون علاقه زیادی به مسیر بازرگانی داشتم و همیشه دوست داشتم در سفرهایم محصولات ایرانی را ببینم انگیزه دوچندانی برای فعالیت مستمر و جدی پیدا کردم.

این شد که چند سالی با کمک بازرگانان قدیمی به صورت کاملا سنتی در حوزه بازرگانی فعالیت می کردم و بعد ماجرای virafruits شروع شد!

آیا برای آموزش بازرگانی و کمک به بازرگانان جوان برنامه داشته اید؟

بله، من بسیار به آموزش اعتقاد دارم و چون خودم در این مسیر سختی های زیادی برای بدست آوردن تجربه و آزمون و خطا متحمل شدم دوست ندارم دوستانم در یادگیری بازرگانی مثل من مسیر سختی را طی کنند.

به همین دلیل در همان ابتدای مسیر ساخت محصولی کاملا بومی و دانش بنیان در حوزه بازرگانی میوه مخصوصا صادرات سیب ایرانی (Iranian apple export) را استارت زدم و ترموگرافی را برای همراهان خودم با برند vira ساختم.

صحبت و نکته پایانی جناب آقای شعبانی مدیر عامل virafruits

In the selling process we will not rest assured until the customer's income has been confirmed.

Reza Shabanipour : Ceo & Founder

شعار من همیشه در مجموعه ویرافروتز این است که درآمد ما همیشه به درآمد مشتری بستگی دارد و در معمالات B2B همیشه باید تعاملات دو سویه را در نظر گرفت و هیچ وقت اول به فکر فروش و سود خودتان نباشید.

برای ارتباط بیشتر و دریافت اطلاعات بیشتر به سایت من به آدرس https://virafruits.com مراجعه کنید.

Address:Unit 9 - 5th floor - Almas building - Attaran Blvd - Qom - Iran

Phone 1: +989100400059

Phone 2: +982533557000

Email:info@virafruits.com

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.