کد خبر : 1127 / /
/

مرد متاهل با خودروی همسرش در تهران پرسه می زد و بهانه خواستگاری از دختران جوان دست به کلاهبرداری و سرقت از طعمه هایش می زد.

خواستگار قلابی که خودش زن و بچه دارد با خودروی زنش به سراغ دختران جوان می رفت و در نقش خواستگار دست به کلاهبرداری و سرقت از سوژه هایش زد. 

چندی قبل پرونده های در دادسرای ناحیه 34 پیش روی بازپرس بهشتی قرار گرفت که نشان از سرقت های سریالی پسر جوانی با خودروی جک داشت.

بدین ترتیب بازپرس بهشتی دستور داد تا تیمی از ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ماموریت داد تا برای دستگیری خواستگار قلابی وارد عمل شوند.

سرقت به بهانه ازدواج

حوادث

کارآگاهان در تحقیقات ابتدایی 4 دختر جوان را که در سناریوی های مختلف هدف سرقت و فریبکاری خواستگار قلابی قرار گرفته بودند را مورد تحقیق قرار دادند.

کارآگاهان در تحقیق از 4 دختر جوان پی بردند که پسر جوان سوار بر خودروی جک و به بهانه مسافرکشی ابتدا دختران را سوار بر خودرو کرده و پس از اعتماد سازی برای آشنایی بیشتر بین دختران جوان و پسر شیک پوش شماره تلفن رد و بدل می کنند.

پسر جوان پس از تماس های تلفنی و اعتمادسازی بیشتر پیشنهاد ازدواج را پیش روی دختران قرار می دهد و در ادامه پسر جوان با دختران قرار ملاقات گذاشته و پس از 2 هفته ملاقات های حضوری و چرب زبانی الیاس به بهانه اینکه از اعتماد دختران مطمئن شود پیشنهاد می دهد که آنها گردنبند طلا یا انگشترهایشان را چند روزی در اختیارش قرار دهند.

سرقت طلا از سوی خواستگار قلابی

کارآگاهان در ادامه پی بردند که پسر جوان پس از 2 روز که طلاها را در اختیار داشته هیچ تماسی با دختران نداشته و زمانیکه دختران جوان با او تماس می گیرند ادعا می کند که عمویش در شهرستان فوت کرده و به آنجا رفته و هچی پولی نیز همراهش نیست و از دختران به عنوان قرض پول گرفته است اما بعد از یک هفته گوشی موبایلش را خاموش و ناپدید شده است.

تحقیقات از 4 دختر جوان ادامه داشت که یکی از آنها به ماموران گفت: در اخبار مشاهده کرده بودم که برخی افراد در نقش خواستگار اقدام به کلاهبرداری و سرقت می کنند و من چون به رفتارهای الیاس مشکوک بودم شماره پلاک خودرویش را یادداشت کردم و جالب است وقتی ادعا کرد در سفر است یکی از دوستانش به جلوی بانکی که در آن کار می کنم آمد و از من پول گرفت.

همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان با در اختیار داشتن شماره پلاک خودرو به جستجوی صاحبش بروند که مشخص شد صاحب خودروی جک یک خانم است.

ماموران وقتی به سراغ زن جوان رفتند ادعا کرد که خودرویش در اختیار شوهرش است و از ماجرای سرقت و خواستگاری های دروغین اطلاعی ندارد.

بازداشت خواستگار قلابی

کارآگاهان در ادامه با اطلاعات به دست آمده از همسر الیاس موفق به دستگیری وی شدند و الیاس در همان ابتدا به سرقت هایش اعتراف کرد.

الیاس به ماموران گفت: وضعیت مالی خوبی ندارم اما وضعیت مالی خانواده همسرم خیلی خوب است و در این سالها همیشه بخاطر کارهایی که در زندگی ام می کردند منت می گذاشتند اما شرایط از زمانی بدتر شد که شیوع کرونا در ایران شروع شد و من کارم را تعطیل کردم و زندگی برایم سخت تر شد.

وی افزود: به همین خاطر تصمیم به سرقت گرفتم و با خودروی همسرم به سراغ دختران می رفتند و پس از اعتماد سازی طلاهایشان را می گرفتم اما از شانس بد من طلاها دیگر دستم نیست و خودم نیز یک مالباخته هستم.

سارق جوان ادامه داد: پول زیادی از دختران نگرفتم و هرچه بود خرج شد اما طلاها را داخل یک صندوقچه و در کنار طلاهای همسر و دخترم گذاشته بودم که یک روز خانه خودم هدف سرقت قرار گرفت

متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است و چنانچه افرادی به این شیوه هدف سرقت قرار گرفته اند به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار