کد خبر : 1204 / /
/

ماجرای خودکشی پسر مشهدی پس از دربافت گزارش پلیس آمریکابا توجه به دریافت گزارشی از سوی پلیس بین الملل مبنی بر گزارش خودکشی فردی در ایران رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.

خودکشی اغلب به علت نا امیدی اتفاق می‌افتد. خودکشی دلیل عوامل استرس‌زا مانند مشکلات مالی یا مشکلات ارتباط بین فردی رخ می‌دهد. خودکشی (به انگلیسی Suicide) عملی عمدی است که باعث مرگ فرد می‌شود. خودکشی به علل  اختلال روانی نظیر افسردگی، اختلال دوقطبی، اسکیزوفرنی، شکست عشقی، اعتیاد به الکل، یا سوء مصرف دارو نیز صورت می‌گیرد. خودکشی شامل گونه‌های دیگری نیز هست که در آن فرد، صرفاً از سر بیماری روانی یا نامیدی و احساس شکست اقدام به گرفتن جان خود یا دیگران نمی‌کند؛ بلکه ممکن است فرد مورد شستشوی مغزی توسط افراد سودجو و با وعده‌های توخالی قرار گیرد. 

جوان مشهدی که مزاحم سایبری بود این بار با مزاحمت برای پلیس بین الملل به دام افتاد و اعتراف کرد. او که نامه‌ای مبنی بر خودکشی به واشنگتن ایمیل کرده بود با همان ایمیل در مشهد شناسایی شد.

خودکشی

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه مزاحم سایبری این بار وقت پلیس بین الملل را گرفت، از دستگیری متهم خبر داد و گفت: با توجه به سوابق بدست آمده مشخص شد وی در گذشته نیز مزاحمت‌هایی را برای آتش نشانی و خدمات اورژانس داشته و این کار را با هدف سرگرمی و تفریح انجام می‌داده است.

سرهنگ جواد جهانشیری در تشریح خبر گفت: با توجه به دریافت گزارشی از سوی پلیس بین الملل مبنی بر گزارش خودکشی فردی در ایران رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.

مزاحم سایبری این بار وقت پلیس بین الملل را گرفت

این مقام مسئول ادامه داد: در شرح گزارش مشخص شد فردی در حوزه استان خراسان رضوی با ارسال ایمیلی حاوی بحران روحی و روانی اش قصد خودکشی خود را به مرکز بحران واشنگتن گزارش نموده است و در ادامه، این مرکز موضوع را به پلیس بین الملل منعکس کرد و در ادامه پلیس فتا ناجا، به دلیل موقعیت جغرافیایی عامل خودکشی، ماموریت شناسایی فرد را به پلیس فتا استان خراسان رضوی محول کرد.

سرهنگ جهانشیری افزود: پلیس فتا استان خراسان رضوی بدنبال تحقیقات صورت گرفته و اقدامات فنی و پلیسی در کمتر از دو ساعت موقعیت عامل گزارش خودکشی را شناسایی و جهت اخذ اظهارات عامل انتشار خبر وی را به پلیس فتا فراخواندند.

ماجرای خودکشی جوان مشهدی که پلیس آمریکا گزارش کرد

وی بیان داشت: عامل انتشار درج خبر خودکشی که فرد جوانی بود با رویت شواهد، اعتراف کرد جهت سرگرمی و مزاح اقدام به ارسال ایمیل نموده است با توجه به سوابق بدست آمده مشخص شد نامبرده در گذشته نیز مزاحمت‌هایی را برای آتش نشانی و خدمات اورژانس داشته است و از این کار برای سرگرمی و تفریح استفاده می‌کند.

رئیس پلیس فتا استان تصریح کرد: همانطور که در فضای فیزیکی مسئول رفتار شهروندی خود هستیم کاربران در فضای سایبر نیز باید از نقش و هویت انسانی خویش صیانت بعمل آورده و مراقب افعال خود در فضای سایبری باشند.

شایان ذکر است، شماره تماس مرکز فوریت‌های سایبری استان خراسان رضوی به شماره ۰۹۶۳۸۰ به صورت شبانه روزی در اختیار شهروندان می‌باشد و عموم مردم می‌می توانند از طریق ارتباط با سایت اطلاع رسانی پلیس فتا به آدرس الکترونیک www.cyberpolice.ir علاوه بر اطلاع از آخرین اخبار و حوادث سایبری گزارش و نقطه نظرات خود را به صورت آنلاین با کارشناسان در میان بگذارند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار