کد خبر : 1338 / /
/

در ساعات اولیه بامداد امروز در برخی مناطق غرب تهران، صدای آژیر خطر شنیده شد. به صدا در آمدن صدای آژیر خطر در نواحی غربی شهر تهران و عدم فرود یک هواپیمای ترکیه‌ای در فرودگاه امام خمینی (ره)، با حواشی همراه شد. اما ماجرا دقیقا چه بود؟

 

واکنش مدیر کل بحران استانداری تهران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران در واکنش به صدای آژیر در غرب پایتخت تاکید کرد که مسئله خاصی نیست مردم نگران نباشند.

در خصوص شنیده شدن صدای آژیر در غرب پایتخت اظهارکرد: این صدا به‌علت نفوذ آب ناشی از بارش شدید باران در یک مجموعه بوده که صدای آژیر فعال شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران تاکید کرد که در این خصوص مسئله خاصی نیست، مردم نگران نباشد.

درجاتی در ادامه عنوان کرد: از مردم می‌خواهیم به علت تشدید سامانه بارشی غالب از هم اکنون تا شنبه شب که همواره در نقاط مختلف شهر و استان تهران بارش باران، تگرگ، برف و مه گرفتگی و در ارتفاعات کولاک و احتمال سقوط بهمن داریم از سفرهای غیر ضروری و صعود به ارتفاعات خودداری کرده و از توقف در کنار رود دره‌ها و مسیل‌ها و کانال‌ها اجتناب کنند.

وی بر ضرورت عدم صعود و ورود گردشگرها و کوهنوردان به ارتفاعات و کوهستان‌های پوشیده از برف تهران نیز تاکید کرد و هشدار داد که از مردم نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

اختلال در سیستم صوتی یک سازمان

حوادث

معاون امنیتی استانداری تهران گفت: اختلال در سیستم صوتی یکی از سازمان‌ها علت شنیده شدن صدای غرب تهران بوده است.

حمید رضا گودرزی در تشریح انتشار اخباری مبنی بر شنیده شدن صدایی همانند آژیر در غرب تهران که در برخی رسانه‌ها منتشر شده است، گفت: سیستم صوتی یکی از سازمان‌ها در شهرک آزمایش دچار اختلال شده که همین موضوع موجب شنیده شدن این صدا در آن منطقه شده است. درحال‌حاضر نیز این سیستم صوتی خاموش شده است.

چرا هواپیمای ترکیش ایر در فرودگاه امام خمینی فرود نیامد؟

همزمان با شنیده شدن صدای آژیر گفته شد که هواپیمای ترکیش ایرلاین نیز در فرودگاه امام خمینی فرود نیامده است.

در پی این اتفاق روابط عمومی فرودگاه امام خمینی(ره) اعلام کرد: خلبان هواپیمای ترکیش ایر به دلیل شرایط جوی، مسیر خود را به سمت باکو تغییر داد، با پایدار شدن شرایط جوی این هواپیما به تهران باز خواهد گشت.

طبق اعلام روابط عمومی فرودگاه امام خمینی (ره)، با مناسب شدن شرایط جوی دو پرواز ایران ایر و ماهان در این فرودگاه فرود آمدند.

مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی درباره شایعات مطرح شده مبنی براحتمال سقوط پرواز ترکیش ایر گفت: شایعه احتمال سقوط پرواز ترکیش ایر به هیچ وجه صحت ندارد و خلبان این شرکت هواپیمایی تصمیم به فرود نیامدن در این شرایط جوی نامساعد گرفت.

وی افزود: در چنین شرایطی تنها خلبان است که می‌تواند بر اساس قانون تصمیم بگیرد که می‌تواند فرود بیاید یا خیر و به دلیل شرایط جوی نامساعد و وجود ابرهای خطرناک CB این خلبان تصمیم گرفته که به سمت باکو برود و اعلام کرد که پس از مساعد شدن آب و هوا دوباره به فرودگاه امام خمینی باز خواهد گشت.

مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی تصریح کرد: پس از فرود نیامدن هواپیمای ترکیش ایر، دیگر پروازها در این فرودگاه به زمین نشستند که می‌توان به ایران ایر اشاره کرد و لحظاتی دیگر نیز هواپیمای ماهان از استانبول در فرودگاه امام خمینی خواهد نشست.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار