کد خبر : 1364 / /
/

وزیر راه و شهرسازی گفت: رفتار خلبان ترکیش‌ایر غیر منطقی بود و او می‌توانست به فرودگاه اصفهان برود.

اسلامی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از طرح‌های فرودگاه بین‌المللی مهر‌آباد افزود: مکالمات خلبان با برج مراقبت موجود است و در این مکالمه هیچ مطلبی از تهدید هوایی گفته نشده است.

 

 رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز گفت: روی آسمان فرودگاه ابر‌های خطرناک وجود داشت,، اما علت تغییر مسیر به باکو درست نبود.

کاپیتان تورج دهقانی زنگنه افزود: در موارد مشابه، خلبان می‌تواند محل فرود هواپیما را برای رعایت ایمنی بیشتر تغییر دهد.

در پرواز 874 ترکیش چه گذشت ؟

یک مقام مسئول در فرودگاه امام خمینی(ره) اعلام کرد: پرواز ترکیش‌ایر دو فرودگاه آلترنیت داشته است که یکی اصفهان و دیگری، باکو بوده است ولی خلبان تصمیم به نشاندن هواپیما در فرودگاه باکو می‌گیرد.

به دلیل بدی آب و هوا، دید افقی در فرودگاه امام خمینی (ره) کاهش یافته بود، اما سیاست شرکت‌های هواپیمایی با یکدیگر فرق دارد؛ برخی در دید کم به خلبان اجازه فرود می‌دهند و برخی هم اجازه نمی‌دهند.

به نظر می‌رسد هواپیمایی ترکیش‌ایر اجازه فرود به خلبان در دید 800 متر را نداده است. این موضوع در کتاب «عملیات هوانوردی» شرکت‌های هواپیمایی درج شده و به خلبانان دیکته می‌شود.

حوادث

به گفته این مقام مسئول، پرواز دیشب ترکیش‌ایر از باکو به امام خمینی بازگشته است و مسافران به سلامت پیاده شده‌اند.

اقدام‌ مخاطره‌آمیز و پر از ابهام‌ خلبان هواپیمای ترکیه‌ای

تهران آنلاین نوشت هواپیمای ترکیه‌ای با اعلان مشکل در سامانه‌ی فرود خود، به‌جای آماده‌شدن برای فرود اضطراری، به پرواز بر فراز تهران، خصوصا مناطق پرواز ممنوع آن، ادامه داد.

گفتنی است با اعلام مشکل هواپیما به برج مراقبت فرودگاه امام خمینی، تمامی شرایط و پروتکل‌های لازم برای فرود اضطراری این هواپیما توسط این فرودگاه آماده شده‌بود، با این حال در اقدامی عجیب و پر از ابهام، خلبان هواپیما عدم تمایل خود برای قرار دادن هواپیما در شرایط فرود اضطراری اعلام کرد و به پرواز بر فراز تهران ادامه داد؛ این امر منجر شد تا از هواپیما خواسته شود مسیر پروازی خود را با توجه به میزان سوخت و سایر شرایط پروازی، فورا تغییر دهد

تغییر مسیر پرواز ترکیش ایر هیچ ارتباطی به صدای آژیر در تهران ندارد/ مردم به شایعات توجه نکنند

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت : پرواز هواپیما ترکیش ایر نه گم شده بود و و نه در چرخ‌های این هواپیما مشکلی ایجاد شده بود.

تنها دلیل تغییر مسیر این هواپیما شرایط جوی بود، این هواپیما در نهایت ساعت ۲ و ۲۴ دقیقه بامداد در فرودگاه امام خمینی(ره) فرود آمد.

تغییر مسیر این پرواز هیچ ارتباطی به صدای آژیر در تهران ندارد و شایعاتی که در فضای مجازی منتشر می‌شود به هیچ عنوان صحت ندارد و مردم توجهی به این شایعات نداشته باشند.

این پرواز به دلیل بدی آب و هوا به باکو تغییر مسیر داد. این هواپیما در فرودگاه امام خمینی( ره) بر زمین نشست و تمامی مسافران این هواپیما سلامت هستند.

علت آژیر قرمز غرب تهران در بامداد امروز

حمید رضا گودرزی در تشریح انتشار اخباری مبنی بر شنیده شدن صدایی همانند آژیر در غرب تهران که در برخی رسانه ها منتشر شده است، گفت: سیستم صوتی یکی از سازمان ها در شهرک آزمایش دچار اختلال شده که همین موضوع موجب شنیده شدن این صدا در آن منطقه شده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر نیز این سیستم صوتی خاموش شده است.

گفتنی است که صدای آژیر و خاموشی برق موجب ترس و وحشت ساکنان باقرشهر و بهشت زهرا شده است

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار