کد خبر : 1410 / /
/

با برگزاری یک رقابت دانشجویی،‌ به ۷ تیم از دانشگاه‌های مختلف آمریکا جایزه‌ای بالغ بر یک میلیون دلار اعطا کرد.

 به نقل از سای‌تک‌دیلی، ناسا از دانشجویان سراسر آمریکا درخواست کرد که به برنامه اکتشاف پایدار انسان در ماه در مورد غبارهای قمری کمک کنند.

ناسا از طریق برنامه چالش رقابتی ۲۰۲۱ و در راستای توسعه راه‌حل‌های خلاقانه در زمینه کاهش گرد و غبار ماه، نزدیک به یک میلیون دلار به ۷ تیم دانشگاهی جایزه داد.

"نیکی ورکایزر"( Niki Werkheiser) مدیر رشد فناوری اداره ماموریت فضایی ناسا در این زمینه گفت: این چالش برای دانشجویان و ناسا یک فرصت هیجان‌انگیز است.

وی ادامه داد: گرد و غبار قمری هرکار که ما روی کره ماه انجام می‌دهیم را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین ما برای کاهش یا جلوگیری از اثرات آن به راهکارهای زیادی نیاز داریم. به این ترتیب،‌ این مفاهیم ابتکاری دانشجویی می‌تواند به حل برخی از مهم‌ترین مشکلات مربوط به گرد و غبار، به ناسا کمک کند.زیرا تیم‌های منتخب روش‌ها و فناوری‌هایی را برای کاهش گرد و غبار ماه توسعه خواهند داد.

این روش‌ها شامل سیستم‌های فیلتراسیون هوا و مفاهیمی شامل لنت‌های فرود بدون گرد و غبار خواهد بود.

مقادیر جایزه برای هر تیم متفاوت بوده و بر اساس نمونه کار اولیه و بودجه پیشنهادی هر تیم تعیین شده است.

دانشگاه‌هایی که در این رقابت موفق به دریافت جایزه شدند شامل تیم‌های دانشجویی از دانشگاه‌های براون،مؤسسهٔ فناوری کالیفرنیا، دانشکده معادن کلرادو،‌موسسه فناوری جورجیا، دانشگاه علم و صنعت میسوری، دانشگاه فلوریدا مرکزی، دانشگاه ایالتی واشنگتن است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار