کد خبر : 1803 / /
/

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ویدئویی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده و در شرح آن نوشته است: «منو بشناس که من ایرانم».برخی خبرگزاری‌ها مدعی شدند صدا و سیما از طرف دولت برای سانسور قسمتی از این سریال تحت فشار بوده است.

سریال گاندو ۲ در قسمت پنجم خود مدعی جاسوسی در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای شده، این سریال شب گذشته با تاخیر پخش شد و برخی خبرگزاری‌ها مدعی شدند صدا و سیما از طرف دولت برای سانسور این قسمت از سریال تحت فشار بوده است.  

در این سریال یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای «صابونچی» نام دارد؛ این نام در سریال گاندو ۲ به اسامی دو تیم مذاکره کننده هسته‌ای یعنی عراقچی و روانچی شباهت دارد.  

در سری اول سریال گاندو هم اهانت‌هایی به وزارت خارجه و شخص وزیر شده بود که این موضوع باعث شد ظریف نامه‌ای درباره این سریال خدمت رهبر معظم انقلاب ارسال کرده و درخواست کناره گیری خودش از وزارت خارجه را مطرح کرده بود.  

سید عباس موسوی سخنگوی وقت وزارت خارجه  در سال ۹۸ درباره این نامه گفته بود: صدا وسیما از جمله نهاد‌های زیر نظر رهبری است و اگر قرار بود گلایه‌ای باشد باید خدمت ایشان گفته می‌شد. برداشت ما این است آنچه تلاش می‌شود در سریال گاندو از وزیر و وزارت امور خارجه نشان داده شود، یک چهره منفعل و بی‌عمل و وا داده است.

وی با بیان اینکه فکر کردیم اگر چنین چیزی وجود دارد، ماندن این وزیر در وزارتخانه جایز نباشد و عزت، حکمت و مصلحت را سرلوحه خود قرار دهد و چنان اقتداری داشته باشد که زبان گویای این ملت باشد.

این فیلم واکنش ظریف به سریال گاندو است؟ | منو بشناس که من ایرانم

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار