کد خبر : 2019 / /
/

رئیس پلیس راهور اظهار داشت: در بهمن ماه سال گذشته ۲۶ نفر از هموطنان در تصادفات به دلیل خاموشی معابر تهران جان باختند.

مرگ ۲۶ نفر در تصادفات به دلیل خاموشی های معابر تهران در بهمن سال گذشته

رئیس پلیس راهور اظهار داشت: در بهمن ماه سال گذشته ۲۶ نفر از هموطنان در تصادفات به دلیل خاموشی معابر تهران جان باختند.

خاموشی معابر

سردار محمدحسین حمیدی در نشست خبری دیروز خود، با بیان اینکه در حوزه اصلاحات هندسی در تهران باید اقدامات زیادی صورت گیرد، گفت: باید به نقطه ای برسیم که در تمام معابر، دیگر گاردریلی وجود نداشته باشد لذا برای سال ۱۴۰۰ در پی تداوم بخشیدن به نصب نیوجرسی های مفصل دار در معابر بزرگراهی هستیم.

حمیدی درباره اینکه آیا پلیس برنامه ای برای استفاده از پهپاد در معابر داخلی پایتخت دارد یا خیر، اظهار داشت: در سطح جاده ها برای مدیریت ترافیک و اعمال قانون خودروهای متخلف از پهپاد استفاده شده است، اما پهپاد برای حوزه جاده ای بیشتر مدنظر است و در حوزه شهری در این رابطه فعلا طرحی نداریم زیرا دوربین ها و امکانات کنترلی و نظارتی ما به خوبی کار می کند.

وی درباره برخورد با تخلفاتی همچون پوشاندن پلاک توسط وسایل نقلیه مخصوصا موتورسیکلت ها بیان داشت: پلیس در این رابطه طرح های مختلفی دارد البته باید بگویم طرح موتوریار برای تخلفاتی است که توسط راکبان موتورسیکلت صورت می گیرد نه جرائمی که توسط آنها انجام می شود، حداقل روزی ۴۰ تا ۵۰ مورد برخورد با افرادی داریم صورت می گیرد که پلاک وسیله نقلیه خود را می پوشانند.

ساکنان تهران دارای پلاک شهرستان باید پلاک خود را تعویض کنند

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره اینکه آیا پلاک های غیربومی که سال های سال در تهران تردد داشته، با اجرای محدودیت های کرونایی، مشمول جریمه خواهند شد نیز گفت: تهران نزدیک به چهار میلیون سفر و تردد دارد که از حاشیه شهر و شهرستان های اطرف تهران به هسته مرکزی استان تهران آمده لذا قطعا در بین این چهار میلیون تردد، پلاک های شهرستان نیز وجود دارد.

حمیدی ادامه داد: عزیزانی که با پلاک شهرستان در تهران تردد دارند و اگر ساکن تهران هستند طبق قانون باید پلاک های خود را تعویض کنند اما اگر تردد در حوزه کاری و استان تهران باشد هیچگونه مشکلی ندارد و فعلا برخوردی با آنها صورت نمی گیرد و اعمال قانونی برای آنها انجام نمی شود. البته در ورودی ها و خروجی های استان، ورود پلاک های غیربومی و خروج پلاک های بومی کنترل می شود.

وی با بیان اینکه پلیس راهور تهران بزرگ برای دومین سال پیاپی موفق به کاهش تلفات تصادفات رانندگی در جاده ها و معابر شده است، گفت: سال گذشته حدود ۴۰ درصد از تصادفات مربوط به عابران پیاده بود که اقدامات زیادی صورت گرفت تا توانستیم سهم عابران پیاده در تصادفات را کاهش دهیم.

رئیس پلیس راهور تهران افزود: حدود ۴۴ درصد از تصادفات تهران در سال گذشته مربوط به موتورسیکلت بود که نسبت به سنوات گذشته هشت درصد افزایش داشت. همچنین تردد موتورسیکلت ها در سال گذشته در تهران نیز ۱۵ درصد افزایش داشت.

حمیدی ادامه داد: در بهمن ماه سال گذشته ۲۶ نفر از هموطنان در تصادفات به دلیل خاموشی معابر تهران جان باختند و پس از اینکه روشنایی ها افزایش یافت، شاهد کاهش جانباختگان عابران پیاده بودیم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه کارتن خواب هایی که در حاشیه معابر تهران تردد دارند، در سال گذشته سهم زیادی را در تصادفات داشتند که تلاش های زیادی برای جمع آوری آنها صورت می گیرد اما کافی نیست.

رئیس پلیس راهور تهران با بیان اینکه سال گذشته، سال سختی بود، گفت: همکاران بنده در مواجهه با ویروس کرونا دچار آسیب شده و چند نفر را در این رابطه از دست دادیم اما به طور شبانه روزی اقدامات خود را انجام دادیم.

حمیدی افزود: در سال گذشته حدود ۵۶۰ تا ۵۷۰ نفر در تهران به دلیل تصادفات جان باختند البته منتظر اعلام آمار نهایی توسط سازمان پزشکی قانونی هستیم هر چند که در این رابطه حائز رتبه نخست در کاهش آمار جانباختگان سوانح رانندگی بین شهرهای کشور شدیم.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار