کد خبر : 2395 / /
/

مرد جوان که در جریان درگیری همسرش را به قتل رسانده و جسد را به پلیس آگاهی برده بود، در یک قدمی قصاص بخشیده شد.

 

پدر و مادر زن جوان بعد از قتل دخترشان به‌دست شوهرش، از قصاص داماد خود گذشت کردند.، نهم اردیبهشت ماه سال ۹۹ در حالی که تجربه گذران روزهای سیاه کرونا یی هنوز برای جامعه یک تجربه نوظهور بود؛ یک مرد جوان با مراجعه به پلیس آگاهی دزفول اعتراف تکان دهنده‌ای مطرح کرد و گفت جسد همسرش را به اداره آگاهی آورده است.

قاتل به نام سهراب بعد از اینکه خودش را تسلیم ماموران پلیس کرد، در اعتراف به قتل همسرش لب به اعتراف گشود .جسد زن جوان از خودرو متهم به پزشکی قانونی منتقل شد.»

سهراب در اعتراف به قتل ماجرای درگیری‌اش با همسرش به نام ترانه را اینطور تعریف کرد: «من اهل و ساکن دزفول بودم.وقتی در شهر نکا سرباز شدم، با ترانه آشنا شدم.به او علاقه شدیدی پیدا کردم و با اینکه محل زندگی مان از هم دور بود اما به خواستگاری‌اش رفتم.زندگی مان را در تهران آغاز کردیم و واقعا عاشق همدیگر بودیم.اوایل که زندگی مان را شروع کردیم من جوشکار بودم اما بعدا در یک اداره مشغول کار در آشپزخانه شدم و وضعمان بهتر شده بود.وقتی دو سه سالی از زندگی مان گذشت دخالت‌های دیگران باعث شد بین ما شکافی از اختلاف پیش بیاید و این شکاف هر روز عمیق تر می‌شد.»

بعد از کرونا بیکار شدم

جزئیات قتل هولناک 

قتل

متهم در ادامه گفت: «وقتی کرونا شیوع پیدا کرد کارم را از دست دادم. همسرم پرستار سالمند شده بود و برای همین بیشتر از قبل به شهر خودمان می‌رفتم.اختلافم هم با ترانه هر روز بیشتر می‌شد.در عید نوروز به دزفول رفتیم ولی ترانه گفت باید مراقب سالمندی باشد که پرستاری‌اش را بر عهده دارد برای همین به تهران برگشت. از قبل هم با هم جر و بحث داشتیم.برای همین زمانی که من به تهران برگشتم در خانه را به روی من باز نکرد و من شب را در ماشین خوابیدم.»

جزییات قتل همسر در دزفول

او در ادامه گفت: «ترانه می‌گفت طلاق می‌خواهد و مدتی بعد از عید به خانه پدری‌اش در نکا رفت.من سراغ او رفتم و در اثاث کشی خانه پدرش کمک آنها کردم.اما ترانه ناراحت بود و می‌گفت چرا به خانه پدرم آمدی.از او خواستم حتی اگر قرار است از هم جدا شویم، با احترام و خوشی جدا شویم.دختر بزرگم خانه مادرم در دزفول مانده بود و از ترانه خواستم با من به دزفول بیاید تا دخترم را به تهران برگردانیم و بعدا در مورد زندگی مان حرف بزنیم.برای همین از نکا راهی دزفول شدیم.در مسیر دزفول باز جر و بحثمان بالا گرفت. دختر کوچکم روی صندلی عقب نشسته بود و شیر می‌خواست و گریه می‌کرد.ترانه عصبانی شده بود و باز حرف طلاق می‌زد و به بچه اعتنا نمی‌کرد. یکدفعه دیدم از کیفش یک چاقو درآورد.من که از وضعیت داخل ماشین کلافه و عصبانی شده بودم سریع چاقو را از او گرفتم و با آن چندین ضربه به ترانه زدم.بعد جسد ترانه را زیر داشبور گذاشتم و پتوی دخترم را روی آن انداختم.جسد را به دزفول بردم و وقتی آنجا رسیدم دخترم را به برادرم سپردم و با جسد به اداره آگاهی آمدم تا خودم را تسلیم کنم.»

پدر و مادر مقتول از قصاص گذشتند

با توجه به اینکه محل وقوع قتل در مسیر نکا به دزفول؛ در نزدیکی تهران اتفاق افتاده بود، پرونده قتل برای رسیدگی راهی تهران شد.

متهم بعد از طی روال قانونی پرونده پای میز محاکمه ایستاد. پدر متهم به عنوان ولی قهری فرزندان او از قصاص گذشت کرد اما به درخواست پدر و مادر ترانه، متهم با رای قضات به قصاص محکوم شد.

در حالی که شمارش معکوس برای قصاص قاتل ترانه آغاز شده بود، اولیای دم با دریافت وجه المصالحه از قصاص قاتل فرزندشان گذشت کردند.

به این ترتیب متهم روز گذشته به لحاظ جنبه عمومی جرم در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه رفت و از خود دفاع کرد.

رای قضات بعد از مشورت صادر خواهد شد

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار