کد خبر : 2407 / /
/

علت فوت پاکبان مشهدی پس از دریافت واکسن کرونا در حال بررسی است.

واکسن کرونا می تواند منجر به جلوگیری از اپیدمی کرونا شود. کشورهای دیگر نیز تزریق واکسن کرونا را آغاز کرده اند. واکسن کرونا در حال حاضر از روسیه به ایران وارد می شود. واکسن کرونا در ایران هم ساخته شد و در حال حاضر در مرحله تست است. واکسن کرونا به پاکبانان نیز تزریق شده است.

علت فوت پاکبان مشهدی پس از دریافت واکسن کرونا در حال بررسی است

علت فوت پاکبان مشهدی پس از دریافت واکسن کرونا در حال بررسی است. مدیر کل نظارت بر خدمات شهری معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد: خانواده این پاکبان مشهدی علت فوت وی را عفونت بدن اعلام کرده‌اند.

واکسن کرونا

محسن رهنمایی، مدیر کل نظارت بر خدمات شهری معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در این خصوص گفت: پس از تزریق واکسن به پاکبانان مشهدی دو نفر تاکنون فوت کرده‌اند که فوت یک نفر از آن‌ها بر اثر حادثه رانندگی بوده و بیماری خاصی نداشته، اما فوت یک نفر دیگر بر اثر بیماری بوده که بعید می‌دانم این مسئله ارتباطی با واکسن داشته باشد و هنوز چیزی در این باره به اثبات نرسیده است.

وی افزود: خانواده این پاکبان مشهدی علت فوت وی را عفونت بدن اعلام کرده‌اند.

همچنین مهدی قلیان اول، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص فوت این پاکبان گفت: من اطلاع دقیقی از علت فوت این فرد ندارم، اما شنیده‌ام که تست pcr این پاکبان مثبت اعلام شده است.

تلقیح واکسن کرونا تست را مثبت نمی کند

او افزود: واکسن وقتی تلقیح شود نتیجه تست کرونای فرد را مثبت نمی‌کند.

واکسن کرونا

‌قلیان در ادامه افزود: باید بررسی کنیم که علت دقیق چه بوده، اما این احتمال وجود دارد که فرد کرونا داشته و بی‌علامت بوده و واکسن را هم دریافت کرده، اما بر اثر همان کرونا فوت شده باشد. واکسنی که به پاکبانان زدیم به گروه‌های حساس هم تزریق شده بیمارانی که سرطان داشته‌اند یا تحت شیمی درمانی بوده‌اند و حتی ایمنی پایینی دارند که تا کنون هیچ عارضه‌ای برای آن‌ها به وجود نیامده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار