کد خبر : 2605 / /
/

یش بینی وضع هوا ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ از بارش باران و وزش باد شدید در بیش از ۱۵ استان کشور می دهد. ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر و برخی نقاط اصفهان بیشترین میزان تأثیرپذیری این شرایط را خواهند داشت.

 

پیش بینی وضع هوا ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ از بارش باران و وزش باد شدید در بیش از ۱۵ استان کشور می دهد. ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر و برخی نقاط اصفهان بیشترین میزان تأثیرپذیری این شرایط را خواهند داشت.

به گزارش رصد روز ، پیش بینی وضع هوا ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ از بارش باران و وزش باد شدید در بیش از ۱۵ استان کشور می دهد. ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر و برخی نقاط اصفهان بیشترین میزان تأثیرپذیری این شرایط را خواهند داشت.

پیش بینی وضع هوا ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وقوع رگبار باران و وزش باد شدید در ۱۹ استان کشور طی امروز خبر داد.

صادق ضیاییان  اظهار کرد: طی امروز در شرق گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، زنجان، همدان، مرکزی، اصفهان، یزد، کرمان، شمال و شرق اصفهان، ارتفاعات هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، قزوین، البرز، تهران، قم و سمنان رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی روز دوشنبه (۶ اردیبهشت) در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز، شرق، جنوب شرق و برخی نقاط جنوب کشور بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.

ضیاییان با اشاره به اینکه این شرایط طی روز سه‌شنبه (۷ اردیبهشت) علاوه بر مناطق زیر شده در سواحل دریای خزر، شمال شرق و بخش‌هایی از جنوب غرب کشور نیز حاکم خواهد بود، اظهارکرد: طی روز چهارشنبه (۸ اردیبهشت) فعالیت بارشی در شمال غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرق کشور و طی روز پنجشنبه (۹ اردیبهشت) در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از جنوب شرق کشور ادامه دارد.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از امروز تا سه‌شنبه (۴ تا ۷ اردیبهشت) دمای هوا به‌تدریج در سواحل دریای خزر بین ۶ تا ۱۲ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران امروز (۵ اردیبهشت) کمی ابری تا نیمه ابری در بعد ازظهر افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۶ اردیبهشت) نیز کمی ابری، در بعد ازظهر افزایش ابر، با احتمال بارش پراکنده و وزش باد شدید و با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار