کد خبر : 2927 / /
/

​دو مرد و یک زن که همراه دختری خردسال به طلافروشی‌‌های سطح تهران رفته و با شیوه کش‌روی، طلا سرقت می‌کردند بازداشت شدند.

اوایل زمستان سال گذشته مرد طلافروشی به پلیس آگاهی پایتخت رفت و از دو مرد، یک زن و دختری خردسال بابت سرقت طلا از مغازه‌اش شکایت کرد.

شاکی در جریان تحقیقات پلیسی گفت: آنها به عنوان مشتری به مغازه‌ام در یکی از محله‌های مرکزی تهران آمدند. چند سرویس طلا از من درخواست کردند که برایشان روی ویترین گذاشتم اما از هیچ‌کدام خوش‌شان نیامد. بعد از رفتن آنها متوجه شدم یک جفت گوشواره و یک گردنبند طلا سرقت شده است. وقتی دوربین مداربسته مغازه را بازبینی کردم متوجه شدم آنها طلاها را کش رفته‌اند.

در ادامه پرونده‌ای در شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه۳۴ تهران تشکیل شده و طلافروشان دیگری که به شیوه مشابه از آنها سرقت شده بود، شکایت کردند.

با توجه به افزایش شکایت‌ها، مشخصات سارقان فراری در اختیار دیگر طلافروشان قرار گرفت و از آنها خواسته شد که به محض دیدن سارقان موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

تحقیقات برای دستگیری سارقان فراری ادامه داشت تا این‌که با گذشت چند ماه از این ماجرا، چند روز پیش وقتی سارقان دوباره برای سرقت به طلافروشی دیگر رفته بودند از سوی طلافروش شناسایی شده و با اطلاع موضوع به پلیس، سارقان دستگیر شدند.

فرهاد، یکی از متهمان پرونده در جریان تحقیقات گفت: پیش از این به دلیل سرقت زندانی شده بودم. بعد از آزادی‌ام با شهرام آشنا شدم که او نیز خلافکار و معتاد بود. تصمیم گرفتیم که هردو با هم سرقت کنیم. او با زن صیغه‌ای و دختر خردسالش به محل‌های سرقت می‌آمد. مغازه را شلوغ می‌کردیم و بعد از پرت کردن حواس فروشنده، طلاها را کش می‌رفتیم. با فروش طلاهای سرقتی، شیشه می‌خریدیم و می‌کشیدیم.

با اعتراف او، زن و مردی که با وی همدست بودند نیز به سرقت‌های سریالی از طلافروش‌ها به شیوه کش‌روی اعتراف کردند.

منافی، بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران با تایید این خبر به جام‌جم گفت: با اعتراف متهمان آنها در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات برای رازگشایی از دیگر جرایم متهمان ادامه دارد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار