کد خبر : 4721 / /
/

جادوگری که در فضای مجازی با دختر تبریزی آشنا شده بود او را وادار کرد تا حساب پدرش را خالی کند.

 

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از شناسایی عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی یکی از شهروندان خبر داد و گفت: متهم دختر شاکی از آب در آمد.

سرهنگ "محسن محمودی" در تشریح این خبر گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و ارائه مرجوعه قضائی مبنی بر اینکه مدتی است از حساب وی مبالغی توسط شخصی برداشت شده است، رسیدگی به این موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: شاکی با بیان اینکه دو روز هست متوجه برداشت غیر مجاز از حساب بانکی خود طی نوزده مرحله به مبلغ ۸۶۳ میلیون ریال شده است در حالی که هیچ گونه پیامک برداشتی دریافت نکرده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه پس از ثبت اظهارات شاکی پرونده اولیه تشکیل یافت گفت: با بررسی‌های به عمل آمده در روند رسیدگی به پرونده اقدامات لازم توسط کارشناسان پلیس فتا برای پیگیری وجوه برداشت شده صورت پذیرفت که مشخص گردید مبالغ به شماره کارتهای مشخصی واریز شده است.

سرهنگ محمودی در ادامه از شناسایی عامل برداشت از حساب بانکی این شهروند خبر داد و گفت: با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا مشخصات هویتی فرد برداشت‌کننده از حساب بانکی مشخص گردید که فرزند شاکی با دسترسی به حساب‌های بانکی و دریافت رمز دوم از طریق گوشی پدر خود دست به چنین اقدامی زده بود.

طلسم برای دختر تبریزی دردسر ساز شد

وی تصریح کرد: از متهم پرونده که دختر شاکی بود به پلیس فتا دعوت بعمل آمد و با حضور خود اعلام نمود که در یکی از شبکه‌های اجتماعی با فردی آشنا شده و برایم گفت که شما طلسم شده‌اید و برای باطل کردن این عمل مبالغی خواست و من نیز از سر نادانی طی چند مرحله از کارت پدرم به شماره حساب وی پول واریز کرده و از عمل خود پشیمان هستم.

سرهنگ محسن محمودی ادامه داد: شاکی پس از مطلع شدن از موضوع با حضور در پلیس فتا و پس از ابراز ندامت فرزندش خواهان مختومه شدن پرونده شد و در نهایت پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در پایان به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد: کاربران فضای مجازی فریب کلاهبردارن سایبری را نخورند و حتما نکات امنیتی در خصوص رمزهای کارتهای بانکی را جدی گرفته و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران نگذارند و در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شدند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir و یا باشماره تماس ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریتهای سایبری پلیس فتا گزارش کنند

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار