کد خبر : 49 / /
/

دانشگاه‌های سراسر کشور برای برگزاری مراسم روز دانشجو، برنامه‌های مختلفی دارند که به دلیل گسترش ویروس کرونا حال و هوای دیگری دارد.

سال گذشته مراسم روز دانشجو همانند سنوات قبل به صورت حضوری با حضور رئیس جمهور در دانشگاه فرهنگیان و همچنین حضور وزیر بهداشت و علوم برگزار شد، اما امسال مراسم روز دانشجو به علت شیوع کرونا مجازی برگزار می‌شود.

سال‌های گذشته رئیس جمهور به مناسبت روز دانشجو در یکی از دانشگاه‌ها حضور می‌یافت و نمایندگان دانشجویان به بیان نظرات و انتقادات خود در این مراسم می‌پرداختند، اما امسال رئیس جهور برنامه‌ای برای حضور در دانشگاه ندارد.

در ادامه به برنامه‌های روز دانشجو در دانشگاه‌های مختلف می‌پردازیم.

1165492_883

دانشگاه سوره

محمدحسین ساعی، رئیس دانشگاه سوره روز یکشنبه، ۱۶ آذر از ساعت ۱۵:٠٠ الی ۱۷:٠٠ به‌مناسبت روز دانشجو، گفت‌وگوی صمیمانه‌ای با دانشجویان خواهد داشت. بخش اول گفتگو از ساعت ۱۵:٠٠ الی ۱۶:٠٠ مربوط به پاسخ سوال‌های از پیش ارسال شده است و بخش دوم آن از ساعت ۱۶:٠٠ الی ۱۷:٠٠ مربوط به پاسخ سوال‌های آنلاین خواهد بود.

دانشگاه خوارزمی

جلسه مجازی پرسش و پاسخ دانشجویان با هیئت رئیسه دانشگاه خوارزمی به مناسبت روز دانشجو امروز (شنبه، ۱۵ آذر) ساعت ۲۰ الی ۲۲ برگزار می‌شود. دانشجویان برای شرکت در این جلسه مجازی به این آدرس vc ۳.khu.ac.ir/culture-ex-۳ مراجعه کنند.

دانشگاه خواجه نصیر

دانشگاه خواجه نصیر در نظر دارد یک میزگرد دانشجویی با موضوع خروج نخبگان و همچنین نشست پرسش و پاسخ با یکی از نمایندگان مجلس درخصوص مصوبه لغو تحریم‌ها برگزار کند. بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر در تدارک برگزاری یک مناظره دانشجویی تحت عنوان «کارنامه مردم سالاری و آنچه که باید باشد»، است و نماینده انجمن اسلامی، نماینده تشکل جامعه اسلامی و نماینده کانون‌ها در آن حضور دارند.

دانشگاه علم و صنعت

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران به مناسبت روز دانشجو وبیناری را با عنوان «جریان‌شناسی دانشجویی کشور از دیرباز تاکنون» برگزار می‌کند. این وبینار آنلاین با حضور استاد خسرو معتضد، محقق و تاریخ‌نگار برجسته کشور ۱۰ صبح روز یکشنبه، ۱۶ آذر برگزار می‌شود. نقش جنبش‌ها در حرکت‌های سیاسی و اجتماعی کشور"، "رابطه آرمان‌گرایی با استکبارستیزی" و "دانشگاه قلب استقلال‌طلبی و عدالت‌خواهی" از جمله موضوعات مورد بررسی در این وبینار هستند.

دانشگاه‌های علوم پزشکی

مدیرکل امور فرهنگی وزارت بهداشت گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های شدید در دانشگاه‌ها، هیچ برنامه حضوری روز دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار نمی‌شود.

جهاد دانشگاهی

جهاد دانشگاهی به مناسبت روز دانشجو، سلسله نشست‌های «واکاوی تجربه زیسته دختران دانشجو» را برگزار می‌کند. نشست پنجم روز یکشنبه ۱۶ آذر ساعت ۱۱ با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و با موضوع «نقش دختران دانشجو در عرصه مشارکت‌های سیاسی اجتماعی» برگزار خواهد شد. همچنین این برنامه ازصفحه سازمان دانشجویان در اینستاگرام به آدرس ISOJD به صورت زنده پخش خواهد شد.

دانشگاه آزاد

محمد روزبهانی، سرپرست اداره کل تشکل‌های سیاسی-اسلامی دانشگاه آزاد با اشاره به ویژه برنامه‌های دانشگاه آزاد در روز ۱۶ آذر، گفت: یکی از برنامه‌های اصلی در این، جلسه اعضای تشکل‌های دانشگاه آزاد با رئیس دانشگاه است که با حضور ۲۰ نفر از اعضا و دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

سرپرست اداره کل تشکل‌های سیاسی- اسلامی دانشگاه آزاد افزود: معاونت فرهنگی دانشجویی این دانشگاه نیز در تدارک برگزاری یک جلسه وبیناری پرسش و پاسخ با فعالان فرهنگی و تشکل‌های سراسر کشور در یکشنبه شب و یا دوشنبه است.

دانشگاه شهید بهشتی

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت روز دانشجو گفتگو با عزت الله ضرغامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس سابق صدا و سیما را ترتیب داده است. این گفتگو قرار است با موضوع «دولت جوان انقلابی علاج مشکلات کشور» روز یکشنبه، ۱۶ آذر ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه به صورت مجازی برگزار شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار