کد خبر : 6727 / /
/

اهدای عضو بیمار مرگ مغزی ۴۱ ساله ساکن بیرجند استان خراسان جنوبی در مشهد به جان چهار بیمار نیازمند عضو حیاتی دوباره بخشید.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد به نقل از مسوول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی این دانشگاه گزارش داد: در هزار و هفتاد و چهارمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی، بیمار مرگ مغزی  "محمد قربانی" که از بیمارستان  امام رضا (ع) بیرجند معرفی شده بود پس از انجام مراحل تایید مرگ مغزی و رضایت خانواده اش در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: کبد این بیمار مرگ مغزی در بیمارستان منتصریه مشهد به مرد ۴۱ ساله ای از اهواز پیوند شد و به وی زندگی دوباره بخشید .

وی ادامه داد: قرنیه های مرحوم قربانی نیز برای پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد و قسمتی از پوست وی به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) ارسال شد.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است هم اکنون شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.