کد خبر : 719 / /
/

سردار علی ذوالقدری از دستگیری دو نفر از عاملین فروش و ساخت اسلحه و گلوله در پایتخت خبر داد.

رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ؛ سردار علی ذوالقدری از دستگیری دو نفر از عاملین فروش و ساخت اسلحه و گلوله در پایتخت خبر داد.

 امنیت و به ویژه امنیت اجتماعی، تابع متغیرهای زیادی است که در طول تاریخ تغییر می کند. طبعا شاخصه‌ ها و مولفه ‌های ساختاری و کارکردی امنیت در ادوار گوناگون زندگی اجتماعی بشر و جوامع انسانی متفاوت بوده و در هر برهه ای از زمان تعریف خاصی از امنیت وجود داشته است. به عنوان نمونه در برهه ای از زمان ضرورت داشته تا اشخاص اسلحه نگهداری و حمل کنند و حتی این امر به عنوان شاخصه ای از امنیت قلمداد می شده اما به وضوح مشخص است که مولفه های امروز زندگی شهری در ایران دیگر این امر را نمی پذیرد و حتی آن را یک تهدید جدی برای خود قلمداد می کند و این ضرورت را ایجاد می کند تا با این پدیده برخورد شود ضرورتی که برای آن قانون نیز وضع شده است اما با این وجود هر روز با نمونه جدیدی از آن رو به رو می شویم..

اسلحه

سردار علی ذوالقدری، رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ در این خصوص گفت: شخصی در روزهای اخیر در پایتخت دستگیر شد که در منزل و به صورت غیرمجاز اقدام به ساخت گلوله اسلحه های شکاری می کرد.

او افزود: این شخص با خریداری گلوله های جنگی و تخلیه باروت آن ها و با ساخت قالب های خاص در منزل خود اقدام به ساخت گلوله های شکاری می کرد و به نحوی گلوله های جنگی را به شکاری تبدیل کرده و در بازار عرضه می کرد.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: برخی فشنگ ها به علت قیمت بالایی که دارند برای افراد صرفه اقتصادی ندارد که آن ها را خریداری کنند و به همین علت چنین مواردی مشاهده می شود که برخی اقدام به ساخت آن ها می کنند. 

سردار ذوالقدری گفت: از این فرد دستگاه پرکننده گلوله، پوکه و مقادیر زیادی گلوله جنگی و شکاری کشف شد و از منزل این شخص 5 قبضه سلاح شکاری و 3500 گلوله نیز کشف شد.

رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ ادامه داد: طی روزهای اخیر شخص دیگری نیز دستگیر شد که تعداد زیادی اسلحه در منزل خود نگهداری می کرد. این فرد که به شاهین معروف است در فضای مجازی باز و بسته کردن اسلحه را آموزش می داد که 30 قبضه اسلحه از او کشف شد.

اسلحه

او افزود: این فرد در فضای مجازی شناخته شده و اقدام به خرید و فروش اسلحه نیز کرده است که با تلاش نیروهای انتظامی دستگیر شد.

این مقام ارشد انتظامی در پایان تصریح کرد: برخورد با دارندگان و حمل کنندگان سلاح سرد و گرم به صورت ویژه در دستور کار است و این امر جز خطوط قرمز ما است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار