کد خبر : 795 / /
/

آتش نشانان در عملیات مهار آتش سوزی گسترده یک منزل مسکونی، دو زن به همراه یک پیر زن معلول از ساکنان یک ساختمان چهار طبقه مسکونی را از میان دود و آتش نجات دادند.

وقوع این حادثه ساعت 23 شب گذشته از سوی همسایگان به سامانه 125 اطلاع داده شد که با هماهنگی ستادفرماندهی این سازمان بی درنگ آتش نشانان ایستگاههای 10 و 77 به محل آتش سوزی در منطقه شهرآرا رهسپار شدند.

حمیدرضا محمدیانی افسر آماده منطقه 2 عملیات سازمان آتش نشانی تهران در این خصوص گفت: یک واحد مسکونی درطبقه چهارم ساختمان 4 طبقه ای به علت نامعلومی طعمه آتش سوزی شد ودود و حرارت ناشی از آن نیز به راه پله و طبقات پایین تر هم سرایت کرد.

وی با اشاره به این که هنگام رسیدن آتش نشانان، شعله های حاصل از آتش سوزی از پنجره های طبقه چهارم به بیرون از ساختمان زبانه می کشید، افزود: نیروهای آتش نشانی پس از تقسیم شدن به دو گروه به سرعت عملیات خود را شروع کردند، گروه اول با استفاده از دستگاه تنفسی و لوله های آب پرفشارآتش نشانی مشغول مهار شعله های آتش شده و از گسترش و سرایت بیشتر آن به اطراف جلوگیری کردند.

خودسوزی مرد جوان

این افسرآماده آتش نشانی در ادامه تصریح کرد: همزمان گروه دوم از آتش نشانان به جستجو در تمامی طبقات ساختمان مشغول شدند و توانستند بااقدام سریع خود دو زن از ساکنان این ساختمان که در راه پله ها درمیان دود و حرارت گرفتار شده بودند را به سلامت به بیرون از ساختمان انتقال دهند.

محمدیانی ادامه داد: با توجه به اظهار ساکنان ساختمان مبنی بر حضور یک زن 87 ساله ی معلول در داخل واحد مسکونی خود در طبقه دوم ، تیم جستجو و نجات بلافاصله به طبقه دوم رفته و فرد محبوس شده که دچار شوک زدگی و وحشت شده بود را به بیرون از ساختمان منتقل کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند.

علت بروزاین آتش سوزی هم اکنون توسط کارشناسان پیشگیری سازمان آتش نشانی تهران در دست بررسی است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار