کد خبر : 943 / /
/

زورگیری های خشن در پایتخت باز هم ادامه دارد و این بار در مرکز شهر و در روز شاهد یکی از خشن ترین نمونه های آن در چند وقت اخیر بودیم که منجر به جراحت بسیار شدید یکی از شهروندان شد.

 

زورگیری های خشنی که منجر به بر هم خوردن امنیت روانی جامعه شده است و نگرانی ها را در این زمینه دوچندان کرده است. جرائمی که همواره مجرمین پس از پرسیدن علت وقوع آن، ادعا می کنند که مشکل مالی دارند.

سرهنگ دوستعلی جلیلیان، سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری پایتخت در این خصوص گفت: اواخر هفته گذشته و در ساعت 17.00 یک نفر سارق به همراه همدست خود با موتورسیکلت در خیابان سعدی اقدام به زورگیری از یک نفر از شهروندان کرد.

حوادث

او افزود: این افراد قصد سرقت تلفن همراه آن شهروند را داشتند اما قربانی اقدام به مقاومت می کند و با سارق دست به یقه می شود و این سارق با زدن 7 ضربه چاقو او را به شدت مجروح کردند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: قربانی این زورگیری هم اکنون در بیمارستان سینا در حالت کما قرار دارد زیرا تا سرحد مرگ به قربانی این پرونده ضربه زدند. این متهم در زمانی دستگیر شد که هنوز آثار خون شهروند بر روی لباس او باقی مانده بود.

قتل

متهم این پرونده گفت: من بدهکار بودم. دوستم به من گفت که قسط تو عقب افتاده است و من نیز به پول نیاز دارم و به من پیشنهاد سرقت و زورگیری را داد. تا قبل از این اتفاق هرگز سابقه زورگیری نداشتم و پرونده کیفری هم ندارم.

او افزود: پس از این پیشنهاد در مدت زمان 3 روز، 3 عدد تلفن همراه به سرقت بردیم و من کلا 3 روز است که اقدام به سرقت می کنم. در حالت عادی نبودم و همدستم به من قرص روانگردان داده بود. نمی فهمیدم چه می کنم و زمانی که یقه من را گرفت به سرعت 7 ضربه چاقو به او زدم.

اما سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری پایتخت تاکید کرد: این متهم در کوتاه ترین زمان ممکن دستگیر شد و پس از تکمیل پرونده و انجام تحقیقات برای دستگیری همدست او به مراجع قضایی تحویل داده می شوند تا به سزای عمل خشن خود برسند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار