کد خبر : 991 / /
/

گنج وسوسه آمیز در اراک لو رفت و 14 نفر در این بین به دام قانون افتادند.

 

فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری اعضای باندی که تحت پوشش فروش اشیاء عتیقه و سکه‌های قدیمی در حدود ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از ۱۴ نفر کلاهبرداری کرده بودند خبر داد و گفت: ‌از این افراد ۵ هزار سکه تقلبی کشف شد.

سردار حسن مفخمی شهرستانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با اعلام شکایت هایی تحت پوشش فروش اشیاء عتیقه و سکه های قدیمی در برخی از شهرستان های استان، بررسی موضوع به صورت تخصصی از سوی کارآگاهان پلیس استان پیگیری و در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات انجام شده از سوی مالباختگان مشخص شد که پیامک هایی که به ظاهر از سوی فردی کم سواد مبنی بر پیدا کردن تعداد زیادی سکه طلا برای آنها ارسال شده و آنها به طمع کسب سود کلان با این افراد وارد معامله شده و بعد از انجام معامله متوجه تقلبی بودن سکه ها شده اند.

حوادث

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: با توجه به سرنخ های که در مراحل رسیدگی به این پرونده ها به دست آمد، سرانجام اطلاعاتی از یک باند کلاهبرداری و حضور آنان در شهرستان خمین به دست آمد.

 

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در یک برنامه ریزی عملیاتی، سه نفر از اعضای این باند با دو دستگاه خودروی سواری در محورهای مواصلاتی شهرستان خمین شناسایی و در عملیات مشترک پلیس آگاهی استان و ماموران انتظامی شهرستان خمین دستگیر شدند و در بازرسی از خودروی آنها مقدار 10 کیلوگرم سکه های تقلبی و چندین دستگاه تلفن همراه که برای اقدامات مجرمانه خود استفاده می کردند، کشف شد.

وی با بیان اینکه تا کنون 5 هزار سکه طلای تقلبی از این افراد کشف شده است،ادامه داد:‌ در بررسی تخصصی کارشناسان پلیس، مشخص شد که این افراد با 250 نفر برای انجام فروش سکه های تقلبی در سراسر کشور در تماس بوده اند که در پیگیری های پلیس، 15 نفر از این افراد که در حدود 16 میلیارد و 500 میلیون ریال از آنان کلاهبرداری شده بود، شناسایی شدند.

سردار مفخمی شهرستانی با بیان اینکه تمام مبلغی که از مالباختگان شناسایی شده، کلاهبرداری شده بود، به آنان مسترد شد، خاطر نشان کرد:‌ اعضای این باند با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرار قانون روانه زندان شدند و با توجه به احتمال کلاهبرداری دیگر آنان از افرادی دیگر در سطح کشور، تحقیقات پلیس در این پرونده همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار