کد خبر : 10293 / /
/

بازگشایی مدارس به شرط واکسینه شدن زیر 18 ساله ها/ هنوز واکسیناسیون زیر 12 ساله ها آغاز نشده است

 

بازگشایی مدارس به شرط واکسینه شدن زیر 18 ساله ها/ هنوز واکسیناسیون زیر 12 ساله ها آغاز نشده است

سید محمد پاک مهر وضعیت واکسیناسیون کرونای دانش آموزان و دانشجویان را در کشور همزمان با احتمال آغاز پیک ششم کرونا تشریح کرد. او با بیان اینکه مسافرت مردم در هفته های اخیر باعث افزایش آمار کرونا در کشور شده است، بر بازگشایی مدارس به شرط ایمنی کامل جامعه و واکسینه شدن همه افراد زیر 18 سال تاکید کرد.

بازگشایی مدارس به شرط واکسینه شدن زیر 18 ساله ها/ هنوز واکسیناسیون زیر 12 ساله ها آغاز نشده است

مدارس از نیمه آبان ماه با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت حضوری به کار خود ادامه می دهند. بازگشایی مدارس موافقان و مخالفان زیادی دارد. مخالفان بازگشایی مدارس نسبت به شیوع کرونا و نزدیک شدن پیک ششم کرونا در کشور نگران هستند و موافقان حضوری شدن آموزش کلاس های مدارس از اثرات مفید کلاس های حضوری مدارس می گویند.

 هنوز از شر پیک پنجم کرونا خلاص نشدیم که زمزمه هایی مبنی بر نزدیک شدن پیک ششم کرونا در کشور شنیده می شود. محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته شنبه 24 مهرماه در نشست خبری از نزدیک شدن زمان پیک ششم کرونا در کشور خبر داد.

این وضعیت در حالی است که انتظار دانش آموزان و دانشجویان برای حضور در کلاس های درس با اعلام وزارت آموزش و پرورش و بهداشت و درمان به سر رسیده و می توانند به طور رسمی از نیمه آبان ماه امسال کیف خود را ببندند و به مدرسه بروند.

افزایش آمار کرونا بعد از اربعین و سفرها

دکتر سید محمد پاک مهر، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در تشریح وضعیت واکسیناسیون کرونای دانش آموزان، بازگشایی مدارس و از طرفی احتمال شروع پیک ششم کرونا در کشور به خبرنگار رکنا اظهار داشت: با توجه به بازگشت مسافران اربعین و سفرهایی که مردم طی هفته های اخیر انجام دادند، با وجود افزایش سرعت واکسیناسیون کرونا در کشور، طی روزهای اخیر با افزایش 2 تا 3 درصدی آمار کرونا در کشور روبرو شدیم.

استراتژی بهداشت محور به جای  تجمع 

وی با تاکید بر این که طی یک یا دو هفته آتی با توجه به افزایش آمار کرونا و درگیر شدن استان ها می توان نتیجه گرفت که پیک ششم کرونا شروع شده است یا خیر، افزود: در صورتی که پیک ششم کرونا در کشور آغاز شود، طبیعتاً باید استراتژی بهداشت محور اجرا شود، بنابراین باید از تجمعات در مدارس، دانشگاه ها، رستوران ها و برپایی مراسمات شادی و عزا پرهیز شود.

بازگشایی مدارس به شرط واکسینه شدن زیر 18 ساله ها

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس در رابطه با احتمال افزایش آمار کرونا و پیک ششم با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، اظهار داشت: بازگشایی مدارس و دانشگاه، زمینه تشدید روند افزایشی کرونا در کشور را به دنبال خواهد داشت. به نظر نمی رسد آمار روزانه ای که اکنون وزارت بهداشت اعلام می کند، با این حال فعلاً اعلان خطری برای شروع پیک بعدی کرونا در کشور را شاهد نیستیم. اگر روند واکسیناسیون به بهترین نحو انجام شود و به مرز 70 درصدی واکسیناسیون آحاد جامعه از جمله دانش آموزان و دانشجویان و کسانی که زیر 18 سال هستند برسیم، می توان با اطمینان خاطر، مدارس و دانشگاه ها را بازگشایی کنیم.

هنوز واکسیناسیون زیر 12 ساله ها آغاز نشده است

سید محمد پاک مهر در تشریح وضعیت واکسیناسیون کرونا دانش آموزان و دانش آموزان گفت: اکنون حدود 45 میلیون نفر دُز اول و حدود 24 میلیون نفر نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند. بنابراین 75 درصد از افراد بالای 18 سال یک دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند اما هنوز واکسیناسیون زیر 12 ساله ها شروع نشده است. اگر ایمنی جامعه بالا برود، بازگشایی دانشگاه ها مشکلی ایجاد نمی کند.

نماینده بحنورد در مجلس در پایان تاکید کرد: باید در نظر داشت که صرف تزریق واکسن کرونا نمی توان پروتکل های بهداشتی را کنار گذاشت. بهرحال سخت گیری هایی که قبل از واکسیناسیون کرونا به مردم اعمال نمی شد، قطعاً پس از واکسینه شدن جامعه کمتر شده است و این به شرط رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی مردم است

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.