کد خبر : 10764 / /
/

جلسه هفتادم شورای عالی ترافیک شهر تهران اواخر هفته گذشته با حضور اعضای این شورا جهت تصمیم‌گیری در مورد ساعات اجرای طرح ترافیک برگزار شد.

 

ساعات اجرای طرح ترافیک از ۱۰ آبان افزایش می‌یابد؛ شورای شهری‌ها نسبت به افزایش مضاعف مسافران مترو هشدار داده‌اند و مدیران شهری می‌گویند از دو روز آینده قطارهای فوق‌العاده در صورت ازدحام جمعیت در نظر گرفته می‌شود.

جلسه هفتادم شورای عالی ترافیک شهر تهران اواخر هفته گذشته با حضور اعضای این شورا جهت تصمیم‌گیری در مورد ساعات اجرای طرح ترافیک برگزار شد.

مجتبی شفیعی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره تصمیمات این جلسه اعلام کرد: بررسی ها نشان داد که یکی از این عوامل موثر بر شرایط سنگین ترافیک بی‌اثر شدن محدودیت های تردد اعمال شده در طرح ترافیک بود زیرا اجرای طرح ترافیک از ساعت ۶:۳۰ صبح به ساعت ۸:۳۰ صبح و از ۱۸ به ۱۶ تعییر کرده بود. لذا جمع بندی بر این شد که این ساعات تعییر کند. در گام اول از تاریخ ۱۰ آبان ماه ساعات صبحگاهی طرح ترافیک از ساعت ۸:۳۰ به ۷:۳۰ صبح و ساعت عصر گاهی از ۱۶ به ۱۷ تغییر خواهد کرد.

همچنین قرار شد در گام بعدی از روز بازگشایی مراکز آموزشی بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا بلافاصله در همان روز محدودیت از ۷:۳۰ به ساعت ۶:۳۰ صبح و از ۱۷ به ۱۸ تغییر خواهد کرد.

این تصمیم گلایه بسیاری از شهروندان را به همراه داشته چرا که کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی سبب می‌شود از ۱۰ آبان آمار مسافران مترو و اتوبوس به شدت افزایش یابد این در حالی است که کرونا هنوز کامل مهار نشده و روزانه هنوز در پایتخت حدود ۵۰ نفر به دلیل ابتلا به ویروس منحوس کووید ۱۰ جان خود را از دست می‌دهند.

در حال حاضر ۱۶۱ قطار مترو فعال است/اختصاص قطار فوق العاده از ۱۰ آبان

درباره آمار مسافران مترو و تمهیدات شرکت بهره‌برداری مترو تهران به سراغ علی عبدالله‌پور، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران رفتیم.

وی درباره این موضوع گفت: در حال حاضر سرفاصله حرکت قطارها به دلیل جهت رعایت فاصله اجتماعی در حداقل‌ترین زمان ممکن است و این روند همزمان با افزایش ساعت طرح ترافیک ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.