کد خبر : 8596 / /
/

اخبار روز / اخبار حوادث / اخبار قتل

​3 مرد تهرانی با دستگاه رسیدساز در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری میلیونی از سوژه هایشان می کردند.

اعضای یک باند کلاهبرداری با دستگاه رسید ساز بانکی دست به خرید اینترنتی و کلاهبرداری از طعمه هایشان می زدند.

سرهنگ مسلم میراحمدی رییس اداره 14 پلیس آگاهی تهران گفت: چندی قبل پرونده کلاهبرداری با رسیدهای جعلی بانک به این اداره ارجاع شد که تیمی از کارآگاهان برای تحقیق وارد عمل شدند.

وی افزود: کارآگاهان در تحقیقات از طعمه های این باند پی بردند که متهمان در فضای مجازی سوژه های خود را شناسایی می کردند و سپس با دستگاه رسیدساز جعلی اقدام به خرید انواع کالاها کرده اند.

ترفند عجیب 3 خلافکار 

سرهنگ میراحمدی ادامه داد: کاراگاهان با اقدامات فنی و بررسی دوربین های مداربسته موفق به شناسایی متهمان شدند و در یک عملیات گسترده 3 متهم را در 3 عملیات پلیسی دستگیر کردند و از مخفیگاه آنها دستگاه رسیدساز کشف شد.

حوادث

توصیه پلیسی برای خرید اینترنتی

این مقام پلیسی در توصیه پلیسی گفت: شهروندان اگر قصد فروش کالا در فضای مجازی دارند تنها به رسید بانکی اعتماد نکنند و تا زمانیکه پیامک بانکی از سوی بانک نیامده یا از واریز پول اطمینان پیدا نکردند هیچ گاه کالا فروشی خود را در اختیار افراد قرار ندهند.

وی ادامه داد: شهروندان در زمان خرید کالا در فضای مجازی نیز توجه داشته باشند هیچ گاه در زمان خرید کالا به صورت بیعانه پرداخت نکنند و زمانیکه کالا مورد نظر را تحویل گرفتند سپس اقدام به پرداخت پول کنند.

کلاهبرداری با دستگاه رسیدساز

متهم 50 ساله که یکی از سارقان سابقه دار است این بار با همدستی 2 مرد دیگر دست به کلاهبرداری با دستگاه رسیدساز زده است.

سابقه داری؟

بله، سابقه سرقت داشتم.

الان به چه جرمی دستگیر شدی؟

کلاهبرداری

شیوه وشگرد؟

در فضای مجازی برای خرید کالا سوژه هایمان را پیدا می کردیم اما در زمان پرداخت پول هیچ پولی به حساب سوژه ها واریز نمی شد.

یعنی رسید بانکی جعلی بود؟

بله، با دستگاه رسیدساز اقدام به خرید می کردیم.

این دستگاه را از کجا تهیه کردی؟

در بازار از این دستگاه های رسیدساز جعلی بانک وجود دارد.

چه کار کنیم هدف قرار نگیریم؟

به رسید بانکی اعتماد نکنند و تا زمانیکه پیامک بانکی نیامده یا از مانده حساب خود اطمینان پیدا نکردند کالای فروشی خود را در اختیار خریدار قرار ندهند.

کسی به عدم ارسال پیامک بانکی اعتراض نمی کرد؟

ما آخر وقت برای این کار می رفتیم و وقتی مردم اعتراض می کردند که پیامک بانکی نیامده ادعا می کردیم که بانک پیامک را دیر ارسال می کند و ما با نشان دادن رسید بانکی به فروشنده اطمینان می دادیم.

چند فقره کلاهبرداری کردی؟

8 بار با رسید جعلی خرید کردیم.

چقدر پول به دست آوردی؟

با فروش وسایل نزدیک به 28 میلیون تومان به جیب زدیم.

بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر و شناسایی دیگر جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره 14 پلیس آگاهی تهران قرار گرفته اند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.