کد خبر : 8720 / /
/

اخبار روز / اخبار حوادث / اخبار قتل

مرد ۴۷ساله به دلایلی نامعلوم در سد خاکی تربت حیدریه غرق شد.

تجربه زیاد همیشه هم مؤثر نیست. گاهی فرد احساس می کند که تمام فوت و فن کار را بلد است و این احساس کاذب یا همان غرور، مانعی می شود بر دقت بیشتر به انجام کار. شاید این را افراد فنی بهتر درک کنند.

غرق شدن مرد 47 ساله / مرگ مشکوک

یکی از جاهایی که این احساس کاذب گریبان خیلی ها را می گیرد، در حوزه شناست. برخی از افراد به گمان اینکه دوره های نجات غریقی را هم پشت سر گذاشته اند، همان تجربه های درون استخر را توی دریا، دریاچه، رودخانه و یا استخرهای ذخیره آب اجرا می کنند، غافل از اینکه این آب های راکد و تیره، اسرار مرگ باری در دل خود نهفته دارند و تاکنون جان شهروندان زیادی را گرفته اند و با هیچ فردی شوخی ندارند.

حوادث

این ها را گفتیم تا از سرنوشت غم انگیز مردی برایتان بنویسیم که دیروز با زندگی وداعی تلخ و سرد داشت. مردی که یک خانواده چشم به راه بازگشتش بودند، اما چشم مرگ هم از دور نظاره گر رفتار و کارهایش بود. این مرد میان سال دیروز به دلایلی نامعلوم درون دریاچه پشت یک سد خاکی در روستای «نسر» تربت حیدریه سقوط می کند.

تلاش اهالی محلی برای نجات جان این فرد بی نتیجه می ماند و موضوع به آتش نشانی شهرستان تربت حیدریه اعلام می شود.

آب های عمیق و راکد، کمبود امکانات و نبود غواص در بدنه آتش نشانی این شهرستان، همه را سردرگم می کند تا جایی که در نهایت دست یاری به سوی آتش نشانان مشهدی دراز می کنند.

با اعلام وقوع این حادثه و کمک خواهی از آتش نشانان مشهد، تیم غواصی سازمان آتش نشانی مشهد با دستور مدیرعامل و هماهنگی فرمانداری برای کمک به این شهرستان اعزام می شوند.

به گفته معاون عملیات آتش نشانی مشهد، با حضور تیم غواصی در محل که دریاچه بزرگی بود، محل حدودی غرق شدن مرد چهل و هفت ساله مشخص شد و غواصان برای یافتن پیکر این فرد، درون آب رفتند.

بیرون کشیدن جنازه از آب

آتشپاد دوم، مهدی رضایی، ضمن هشدار به شهروندان برای شنا در دریاچه ها، آبگیرها و استخرها، ادامه داد که غواصان حرفه ای این سازمان تنها در چند دقیقه توانستند پیکر بی جان این غریق را کشف کنند و بیرون بکشند. وی با بیان اینکه تکنیسین های اورژانس حاضر در محل نیز مرگ این فرد را تأیید کردند، اعلام کرد که لباس هایی که تن این فرد بود نشان می داد که او برای شنا و آبتنی درون دریاچه نرفته است.

این مسئول آتش نشانی مشهد، با اشاره به حضور تیم های پلیس در محل و تحویل جسد به آن ها برای شناسایی علت مرگ و غرق شدگی، خاطرنشان کرد که گرمای هوا در روزهای اخیر، افراد زیادی را برای تفریح به نقاطی که آب وجود دارد می کشاند، که به شهروندان توصیه می کنیم حتی اگر در شنا حرفه ای هستید، باز هم درون آب های ناشناخته نروید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.