کد خبر : 9189 / /
/

اخبار روز / اخبار حوادث / اخبار قتل

​با نظر مقامات قضایی شاید اکبر خرمدین قصاص شود.

پرونده اکبر خرمدین که متهم به قتل دختر و پسر و دامادشان هستند برای کسب تکلیف به مقامات عالیرتبه قضایی ارجاع شده است.

رسیدگی به این پرونده از اواخر اردیبهشت امسال با کشف جسد مثله شده مرد جوانی به‌نام بابک خرمدین در سطل زباله آغاز شد. در ادامه تحقیقات مشخص شد وی به‌ دست پدر و مادرش به قتل رسیده است و بدین ترتیب اکبر خرمدین و همسرش به اتهام قتل پسرشان دستگیر شدند.

رسیدگی به پرونده بابک خرمدین

اما این زوج سالخورده ضمن اعتراف به قتل بابک با انگیزه اختلاف‌های خانوادگی به قتل دختر و دامادشان فرامرز در سال‌های قبل اعتراف کردند.در ادامه بررسی‌ها پزشکی قانونی نیز در معاینات خود اعلام کرد، اکبر خرمدین و همسرش اختلال روانپزشکی دارند، اما در آن حدی نیست که مسئول اعمالشان نباشد

بابک خرمدین

در حالی که در این پرونده اعلام شده خواهر و برادران فرامرز - داماد خانواده- از قصاص دایی خود - اکبر خرمدین گذشت کرده‌اند و او دیگر قصاص نمی‌شود اما مشخص شد مادر فرامرز که خواهر اکبر خرمدین است و یکی از اولیای دم پرونده قتل پسرش محسوب می‌شود هنوز از قصاص برادرش گذشت نکرده است.

از آنجا که پدر فرامرز سال‌ها قبل جان باخته است مادر و خواهر و برادران فرامرز اولیای دم وی محسوب می‌شوند. اما چندی قبل خواهر و برادران مقتول از جانب خود به دایی پیرشان رضایت دادند و از قصاص وی چشم پوشی کردند اما خواستند وی تا آخر عمر در زندان بماند با این حال هنوز مادر مقتول از قصاص برادرش گذشت نکرده است.

از آنجایی که مادر فرامرز به علت کهولت سن قابلیت اعلام نظر نداشت و پزشکی قانونی اعلام کرد که او قادر به اعلام نظر و مسئول اعمال خود نیست، طبق قانون، پرونده برای کسب تکلیف به مقامات عالی رتبه ارجاع شده است.

بنابراین هنوز نمی‌توان با قطعیت گفت که اکبر خرمدین از مجازات قصاص رهایی یافته است.

این درحالی است که وکیل مدافع اکبر خرمدین نیز با اعتراض به نظریه پزشکی قانونی، خواهان تشکیل کمیسیون سه نفره پزشکی قانونی برای بررسی صحت روانی متهم شدند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.