کد خبر : 9688 / /
/

قیمت ویلا در شهرهای شمالی کشور با افزایش و رشد چشمگیر مواجه شده است.

قیمت ویلا در استان های مسافرپذیر ایران مثل گیلان و مازندران به طور میانگین نسبت به سال گذشته بیش از 2 برابر افزایش یافته است.

قیمت ویلا در شهرهای شمالی کشور با افزایش و رشد چشمگیر مواجه شده است. در ماه‌ های اخیر بازار مسکن چه در تهران و چه در کل کشور دچار رکود سنگین معاملاتی بوده است، اما رکود قیمت در بازار مسکن باعث نشده است که قیمت ها کاهش و حتی با ثبات همراه باشد. قیمت ویلا در شهرهای پرتقاضای شمال کشور نیز از این وضعیت مستثنی نبوده و حتی در شرایط کرونا و گرانی ها باعث کاهش تقاضا و کاهش قیمت ویلا نشده است. گزارش‌ های مرکز آمار ایران نیز تایید می‌کند که گرایش مردم به استفاده از خانه‌ های شخصی بیشتر از اقامتگاه‌ های رسمی است. طبق آخرین بررسی ها از بین 102 میلیون سفری که انجام شد 46 درصد همراه با اقامت شبانه بود که پس از خانه بستگان و دوستان، ویلاها، آپارتمان‌ های اجاره‌ای و خانه‌ ها و ویلاهای شخصی بیشترین آمار مصرف را داشته‌اند. سهم چادر مسافرتی و کمپ از اقامت‌ های شبانه مسافران سه درصد و استفاده از اقامتگاه‌ های رسمی مثل هتل، مهمانپذیر و هتل آپارتمان نیز حدود سه درصد بوده است. این آمار نشان می دهد خرید ویلا در شهرهای شمال کشور همچنان با تقاضا همراه است و در پی آن قیمت ویلا و خانه را در این شهرها افزایش داده است.

به گزارش اقتصادی رکنا، طبق آمار ارائه شده از سایت دیوار، قیمت ویلا در شهرهای مازندران و گیلان با افزایش چشمگیر مواجه شده است. به طوری که قیمت هر متر مربع ویلای 2 تا 5 سال ساخت شهرهای مازندران در شهریور ماه 1400 نسبت به شهریور ماه سال گذشته، به طور متوسط از 34 درصد تا 188 درصد افزایش یافته است و نسبت به مرداد ماه 1400 یعنی 2 ماه گذشته، به طور متوسط از یک درصد تا 15 درصد با افزایش قیمت همراه بوده است.

در شهرهای گیلان نیز قیمت ویلا با روند افزایشی همراه بوده است. قیمت هر متر مربع ویلای 2 تا 5 سال ساخت شهرهای گیلان در شهریور ماه 1400 نسبت به شهریور ماه سال 99 به طور متوسط از 38 درصد تا 116 درصد با افزایش قیمت مواجه شده است و نسبت به مرداد ماه 1400 یعنی 2 ماه گذشته، نسبت به شهریور ماه سال جاری به طور متوسط از یک تا 18 درصد افزایش قیمت داشته است.

این در حالی است که اغلب این ویلاها که به طور غیرقانونی در زمین های کشاورزی و جنگل ها بنا شده، فاقد سند است و شنیده می شود با شناسایی توسط مسئولین ذی ربط تخریب می شود. اما با این حال همچنان با رشد قیمت همراه بوده است

قیمت ویلا

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.