کد خبر : 8318 / /
/

اخبار بین المللی| روابط ایران و چین| چین ابر قدرت

گزارش ها حاکی است سرمایه گذاری چین در کشورهای مسیر ابتکار «کمربند و جاده» رشد باثباتی داشته و بازار پروژه های پیمانکاری نیز سهم ثابت خود را حفظ کرده است.

در هفت ماه نخست سال جاری میلادی (ژانویه تا ژوئیه سال ۲۰۲۱)، میزان سرمایه گذاری غیر مالی مستقیم چین در کشورهای مسیر کمربند و جاده به ۱۱ میلیارد و ۲۹۰ میلیون دلار رسیده است که در مقایسه با هفت ماه اول سال گذشته ۹.۹ درصد رشد کرده است.

 یک کمربند یک جاده

طبق آخرین آمارها سرمایه گذاری چین در کشورهای حاشیه ابتکار یک کمربند یک جاده رشد با ثباتی داشته است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های چین، میزان سرمایه گذاری غیر مالی مستقیم چین در خارج از ژانویه تا ژوئیه سال 2021 میلادی 62 میلیارد و 810 میلیون دلار بوده و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 4.2 درصد رشد کرده است.

میزان اجرایی هزینه انجام پروژه های پیمانکاری در خارج 78 میلیارد و 510 میلیون دلار و مبلغ قراردادهای امضا شده جدید 123 میلیارد و 250 میلیون دلار است که به ترتیب در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته میلادی 12.3 درصد و 1.2 درصد رشد را تجربه کرده است.

تعداد انواع کارکنان اعزامی به خارج 184 هزار نفر بوده و شمار کلی کارکنان مقیم در خارج از کشور تا پایان ماه ژوئیه سال جاری 602 هزار نفر اعلام شده است.

سرمایه گذاری چین در کشورهای حاشیه ابتکار «کمربند و جاده» رشد باثباتی داشته و بازار پروژه های پیمانکاری نیز سهم ثابت خود را حفظ کرده است.

از ژانویه تا ژوئیه سال 2021 میلادی، میزان سرمایه گذاری غیر مالی مستقیم چین در کشورهای حاشیه کمربند و جاده به 11 میلیارد و 290 میلیون دلار رسیده و در مقایسه با هفت ماه اول سال گذشته 9.9 درصد رشد کرده است که حدود 18 درصد آن را سرمایه گذاری چین در خارج به خود اختصاص داده است.

ارزش کلی قراردادهای امضا شده جدید در کشورهای حاشیه ابتکار کمربند و جاده 64 میلیارد و 420 میلیون دلار بوده و میزان اجرایی و انجام قرارداد نیز به 45 میلیارد و 260 میلیون دلار رسیده است که به ترتیب حدود 52.3 درصد و 57.6 درصد سهم میزان کل هر دو رقم در خارج را کسب کرده است.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.