کد خبر : 10023 / /
/

شاید بتوان گفت همان جمله معروف استارت اختلاف پنهان و آشکار علی کریمی و علی دایی را زد.

یکی از بازیکنان پرسپولیس که تمایلی به افشای نام خودش نداشت به خبرورزشی گفت: خدا شجاع خلیل زاده را بغل کرد!

اولین بار سال‌ها پیش علی کریمی این جمله را در مورد علی دایی توصیف کرد و گفت: خدا علی دایی را بغل کرده است و...!

شاید بتوان گفت همان جمله معروف استارت اختلاف پنهان و آشکار علی کریمی و علی دایی را زد. هر چند گفته می شد دلیل اصلی این کدورت طولانی به یک بازی سالنی و برخورد بد علی دایی مشهور با علی کریمی جوان و جویای نام رقم خورده است و ...

اما هر چه بود جمله علی کریمی به شدت به حال و روز بازی ایران و امارات و شجاع خلیل زاده می خورد.

علی مبخوت در دقیقه ۶۰ این دیدار روی ضد حمله سریع اماراتی‌ها در موقعیت تک به تک با بیرانوند قرار گرفت اما خلیل زاده پیش از ورود این بازیکن به داخل محوطه جریمه، تعادل او را بهم ریخت. این خطا با کارت قرمز مستقیم برای شجاع همراه بود.

این در حالی بود که داور برای تصمیم اخراج شجاع خلیل زاده دستور به بازبینی صحنه داد تا نسبت به اعلام خطای بیرون محوطه جریمه یا پنالتی تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

این لحظات در حالی شکل گرفت که هر دو تصمیم می‌توانست ضربه نگران کننده‌ای را علیه ایران شکل دهد. اعلام پنالتی ولو بدون اخراج شجاع خلیل زاده، موقعیت مناسبی را نصیب امارات می‌کرد تا در ورزشگاه خانگی خود به بهترین شرایط برای دستیابی به امتیاز قرار گیرد. از سوی دیگر حتی اعلام ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه، همچنان موقعیت خوبی را نصیب اماراتی‌ها می‌کرد و از سویی دیگر اخراج شجاع خلیل زاده و ۱۰ نفره شدن ایران را در پی داشت.

در این لحظه احمد نوراللهی دستش را جلوی دهانش گذاشت و انگار گفت که اخراج درست بوده است. علیرضا جهانبخش کاپیتان تیم ملی نیز نومیدانه کارت قرمز را تأیید می کرد.

بعد از اینکه لحظاتی کوتاه داور از طریق بیسیم خود با کمک داور ویدئویی و نفرات ناظر بر آن مشورت کرد، در نهایت با نمایش کارت قرمز خود به شجاع خلیل زاده، توپ را چسبیده به محوطه جریمه در اختیار بازیکنان امارات قرار داد تا آنها برنامه‌های خود برای این ضربه ایستگاهی مناسب را مرور کنند. مدافع اخراجی تیم ملی نیز غرولند کنان و در شرایطی که نسبت به سازمان دفاعی آشفته ایران در آن لحظات زیر لب اعتراض خود را نشان می‌داد، مسیر رختکن را در پیش گرفت تا ایران در آستانه اتفاقی نگران کننده قرار گیرد.

اما به یکباره همه چیز تغییر کرد. داور استرالیایی نه تنها نظر خود برای ضربه ایستگاهی اماراتی ها را برگرداند بلکه یک آفساید هم به ضرر میزبان گرفت و کارت قرمز خلیل زاده را نیز پاک کرد! اتفاقی که شاید پس از اختراع VAR برای اولین بار در دنیا اتفاق افتاده باشد!

این لحظات عجیب را در ویدیوی زیر ببینید:

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.