کد خبر : 10131 / /
/

محمدبنا مربی نمونه کشتی فرنگی ایران است که این روزها با مربی گری های حرفه ای اش گل کاشته است.

در این ویدئو واکنش پسر محمد بنا را هنگام دیدن پدرش در تلویزیون می بینید

محمدبنا مربی نمونه کشتی فرنگی ایران است که این روزها با مربی گری های حرفه ای اش گل کاشته است. تیم فرنگی او در مسابقات جهانی نروژ توانست ۴مدال طلا کسب کند. امروز در پرشین وی می خواهیم ویدئویی از پسر محمد بنا را برای شما قرار دهیم که با دیدن پدرش در تلویزیون هیجان زده می شود.

واکنش های جالب پسر محمد بنا بعد از دیدن تصاویر پدر از تلویزیون

بد نیست درباره محمد بنا بیشتر بدانید

محمد بنا زادهٔ ۱۵ مرداد ۱۳۳۷ در محلۀ دولاب، تهران کشتی‌گیر و سرمربی فعلی تیم ملی کشتی فرنگی ایران است. تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن با هدایت وی موفق به کسب ۳ مدال طلا شد که در تاریخ ورزش ایران بی‌سابقه بود. وی همچنین از سوی فدراسیون جهانی کشتی به عنوان بهترین مربی جهان شناخته شده است. بنا یک نقره مسابقات جهانی کیف ۱۹۸۳ و یک نشان طلای مسابقات آسیایی تهران ۱۹۸۳ را در کارنامهٔ خودش دارد.

تیم ملی کشتی فرنگی جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۲۱ در مسابقات قهرمانی کشتی جهان به میزبانی اوسلو،تحت هدایت محمد بنا بنا توانست با کسب ۴ مدال طلا و یک برنز در جایگاه دوم قرار گیرد.محمد بنا

بنا تنها مدال جهانی ایران در وزن ۶۸ کیلوگرم کشتی فرنگی و اولین مدال جهانی کشتی فرنگی ایران پس از انقلاب ۱۳۵۷ را در سال ۱۹۸۳ به دست آورد. وی در دیدار پایانی وزن ۶۸ کیلوگرم در مقابل تاپیوسی پیلا کشتی‌گیر فنلاندی شکست خورد و به مدال نقره رسید.

بنا در دو مقطع مربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران شده و موفقیت‌های قابل توجهی ,را با این تیم کسب کرده و یکی از برجسته‌ترین مربیان کشتی جهان به‌شمار می‌رود.

محمد بنا که بعد از المپیک ریو از سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی جدا شده بود ,مجدداً با حکم حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی در تاریخ ۱۳۹۷/۸/۲۷,به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان برگزیده شد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.