کد خبر : 10361 / /
/

سردار آزمون متولد یازدهم دی ماه ۱۳۷۳ در شهر گنبدکاووس استان گلستان، بازیکن فوتبال اهل ایران در پست مهاجم است که با بازی در تیم باشگاهی روبین کازان روسیه در سن ۱۷ سالگی به شهرت رسید .

سردار آزمون، بازیکن فوتبال اهل ایران در پست مهاجم است که در حال حاضر برای تیم فوتبال باشگاهی زنیت سن پترزبورگ روسیه و تیم ملی فوتبال ایران، بازی می‌کند.

سردار آزمون متولد یازدهم دی ماه ۱۳۷۳ در شهر گنبدکاووس استان گلستان، بازیکن فوتبال اهل ایران در پست مهاجم است که با بازی در تیم باشگاهی روبین کازان روسیه در سن ۱۷ سالگی به شهرت رسید و با حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه همراه با تیم ملی فوتبال ایران و بازی‌های درخشان در تیم باشگاهی زنیت سن پترزبورگ روسیه، به یک فوتبالیست مطرح در تاریخ فوتبال ایران بدل شد.

عکس های خانوادگی سردار را در ادامه مشاهده می کنید که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است: 

سردار آزمون

سردار آزمون

سردار آزمون

معرفی آناهیتا کریمی همسر سردار آزمون 

 

سردار آزمون ، بازیکن جوان فوتبال ایران از قرار معلوم مدتی است به جرگه ی متأهل ها پیوسته است.

سردار آزمون

سال ۹۸ بود که آزمون در برنامه دورهمی اعلام کرد در شرف ازدواج است و مایل است هر چه زودتر با همسر آینده اش نامزد کند. آزمون توضیح بیشتری درباره ی ازدواج خود نداد اما در پاسخ به سؤال مهران مدیری درباره ی نحوه ی آشنایی اش با همسر آینده ی خود گفت آشنایی دورادوری با یکدیگر داشتند و در اولین ملاقات به همدیگر علاقمند شدند.

سال گذشته نیز آزمون در گفتگوی خود با یکی از خبرگزاری ها گفت به احتمال ۹۹ درصد به زودی ازدواج می کند، البته اگر خانواده ی عروس موافقت کنند.

او همچنین گفت مطمئن است با ازدواج و تشکیل خانواده می تواند بیشتر از این ها پیشرفت کند و اغلب بازیکنان بزرگ روسی هم سن و سال او فرزند هم دارند و از زندگی خود بسیار راضی هم هستند.

اما آن هایی که صفحه ی اینستاگرام سردار را دنبال می کنند می دانند که این بازیکن جوان مدت ها است گهگاه تصاویری از خود در کنار همسرش منتشر می کند و تصاویر زیادی هم از این زوج جوان در فضای مجازی منتشر شده است.

آناهیتا کریمی همسر سردار آزمون متولد ۱۳۷۱ است و گفته می شود او و آزمون مدتی است با یکدیگر نامزد کرده اند. از زندگی شخصی آناهیتا کریمی اطلاعاتی در دست نیست و از او تنها یک صفحه شخصی در اینستاگرام وجود دارد که در بخش بیوگرافی آن به نامزدی او با سردار آزمون اشاره شده است.

سردار آزمون بازیکن فوتبال متولد ۱۳۷۳ در گنبد کاووس است که در پست مهاجم برای تیم زنیت سن پترزبورگ و تیم ملی فوتبال ایران بازی می‌ کند. از باشگاه‌ هایی که سردار آزمون در آن ها بازی کرده می‌ توان به باشگاه فوتبال سپاهان اصفهان، باشگاه فوتبال روستوف، باشگاه فوتبال روبین کازان و باشگاه فوتبال زنیت سن پترزبورگ اشاره کرد. او همچنین در لیگ قهرمانان اروپا ۴ گل به ثمر رسانده‌ است.

وی فرزند خلیل آزمون بازیکن ترکمن تبار سابق تیم ملی والیبال ایران و مربی فعلی والیبال اهل ایران است.

به گفته ی آزمون، آغاز فوتبال وی در سن ۹ سالگی طی سفری خانوادگی در ترکمنستان صورت گرفت. سردار آزمون وقتی تنها ۱۷ سال داشت به لیگ روسیه رفت و برای روبین کازان بازی کرد و لقب جوان‌ ترین لژیونر فوتبال ایران را به دست آورد.

او در زمستان ۹۷ پس از عملکرد خوبش در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ با قراردادی ۱۲ میلیون یورویی به زنیت سن پترزبورگ، یکی از بزرگ‌ ترین باشگاه‌های فوتبال روسیه، پیوست. با این انتقال او به عنوان دومین بازیکن گران‌ قیمت تاریخ فوتبال ایران پس از علیرضا جهانبخش شناخته می‌ شود.

همچنین او جوان‌ ترین بازیکن ایرانی است که در لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی شده‌ است.

وی در اولین فصل حضورش در زنیت موفق شد با این تیم در لیگ به مقام قهرمانی برسد. همچنین در دومین فصل خود موفق شد به قهرمانی در لیگ برتر روسیه، جام حذفی روسیه و نایب قهرمانی سوپرجام روسیه دست یابد و حتی با زدن ۱۷ گل به عنوان آقای گل لیگ روسیه انتخاب شد.

زندگی سردار آزمون و ورود به دنیای ورزش

سردار آزمون در سال ۱۳۷۳ در خانواده‌ای ورزشی و چهار نفره در استان گلستان زاده شد. پدرش خلیل آزمون از ورزشکاران و مربیان بنام والیبال گلستان است که سال‌ها عضو تیم ملی والیبال بوده و حتی بعنوان بهترین بازیکن آسیا نیز انتخاب شده است، اما سردار از همان دوران کودکی به فوتبال علاقمند می‌شود و به همین دلیل در سن ۹ سالگی به عضویت آکادمی فوتبال عقاب گنبد در می‌آید. پس از چند سال بازی در تیم عقاب گنبد، سردار مدتی را در تیم شموشک گرگان توپ می‌زند تا اینکه به تیم اتکا گرگان در لیگ فوتبال دسته یک جوانان ایران پیوست. سردار پس از آن و در سن ۱۵ سالگی راهی تیم سپاهان اصفهان شد و با درخشش در این تیم حتی موفق شد در سال بعد و در سن ۱۶ سالگی به تیم بزرگسالان این تیم ملحق شود هرچند که نتوانست برای این تیم به میدان برود.

 

تیم سپاهان اصفهان نخستین باشگاه حرفه‌ای سردار آزمون به شمار می‌رفت، اما او موفق نشد تا برای تیم بزرگسالان این تیم به میدان برود، با این وجود به عنوان بازیکن جوانان، به تیم ملی ایران دعوت شد که به دنبال درخشش در بازی‌های ملی در سال ۱۳۹۱ و در سن ۱۷ سالگی به تیم روبین کازان روسیه پیوست. تیم روبین کازان در واقع نقطه شروع سردار آزمون برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه‌ای بود. او اولین گل خود برای این تیم را در لیگ اروپا و در برابر تیم مولده نروژ به ثمر رساند. آزمون در سال ۲۰۱۵ به تیم رستوف روسیه پیوست که از جمله بازی‌های درخشان او در این تیم، گلزنی در برابر دو تیم بایرن مونیخ و اتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان اروپا بود. آزمون در سال ۲۰۱۷ مجدداً به تیم روبین کازان برگشت و در یک فصل حضور خود در این تیم، موفق شد در ۴۰ بازی، ۹ گل را برای این تیم به ثمر برساند. او در زمستان ۹۷ پس از نمایش درخشان در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ با قراردادی ۱۲ میلیون یورویی به زنیت سن پترزبورگ، یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های فوتبال روسیه، پیوست که آزمون را تبدیل به دومین بازیکن گران قیمت تاریخ فوتبال ایران پس از علیرضا جهانبخش کرد. وی در اولین فصل حضورش در زنیت موفق شد با این تیم در لیگ به مقام قهرمانی برسد. همچنین در دومین فصل خود موفق شد به قهرمانی در لیگ برتر روسیه، جام حذفی روسیه و نایب قهرمانی سوپرجام روسیه دست یابد و حتی با زدن ۱۷ گل به عنوان آقای گل لیگ روسیه انتخاب شد. آزمون همچنین در حال حاضر به عنوان بهترین گلزن تاریخ ایران در رقابت‌های اروپایی شناخته می‌شود.

تیم ملی فوتبال ایران

سردار آزمون یکی از بازیکنان فوتبال ایران است که در تمام مقاطع تیم ملی فوتبال حضور داشته است. او در سال ۱۳۸۴ وقتی ۱۱ ساله بود به تیم ملی زیر دوازده سال ایران دعوت شد و در ادامه با حضور در تیم ملی جوانان ایران و درخشش در بازی‌های جام دوستی روسیه، زمینه را برای حضور خود در فوتبال روسیه فراهم کرد. در سال ۲۰۱۴ علی رغم اینکه امید می‌رفت تا در فهرست نهایی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل اعزام شود، سرانجام در فهرست نهایی کارلوس کی روش، سرمربی سابق تیم ملی ایران قرار نگرفت و از رسیدن به این بازی‌ها بازماند. در سال ۲۰۱۵ سردار آزمون در فهرست نهایی تیم ملی ایران برای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۵ استرالیا قرار گرفت و موفق به زدن دو گل در این مسابقات شد. او همچنین جزو بازیکنان اصلی ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بود، اما او نتوانست در جام جهانی موفق به گل زنی شود. آزمون در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ در کشور امارات متحده عربی نیز یکی از بازیکنان اصلی ایران بود و موفق به زدن ۴ گل در این رقابت‌ها شد. وی در حال حاضر بیش از ۵۰ بازی برای تیم ملی بزرگسالان ایران انجام داده است که حاصل آن ۳۳ گل ملی بوده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.