کد خبر : 10675 / /
/

شاید برای شما هم مثل ما این علامت سئوال به وجود آمده باشد بازیکنی که در ۱۷ سالگی به پیراهن پرسپولیس رسید چگونه در۲۵ سالگی از این تیم جدا شد

حمیدرضا علی عسگری در گفت‌وگو با خبرورزشی: وضعیت امروز سیامک نعمتی مثل دیروز من است

حمیدرضا علی عسگری بازیکن سابق پرسپولیس گفت: می‌خواهم به بازیکنان فعلی این تیم و تازه واردها بگویم که پرسپولیس یک دنیای دیگر است. شما زمانی قدر این پیراهن را می‌دانید که دیگر آن را نپوشیده باشید.

شاید برای شما هم مثل ما این علامت سئوال به وجود آمده باشد بازیکنی که در ۱۷ سالگی به پیراهن پرسپولیس رسید چگونه در۲۵ سالگی از این تیم جدا شد و حالا مدت هاست دیگر از او خبری نیست؟ با خودمان فکر کردیم احتمالا برای همیشه از فوتبال خداحافظی کرده باشد اما وقتی با علی عسگری تماس گرفتیم متوجه شدیم هنوز چنین تصمیمی نگرفته است:

حمید جان! خوبی؟ کجایی؛ از فوتبال خداحافظی کردی؟

نه، در یک سال و نیم گذشته یک مقدار مشکل شخصی داشتم و به همین خاطر کمی ازفوتبال دور شدم اما دوباره تمرینات اختصاصی خودم را آغاز کرده و می خواهم با قدرت برگردم. من تازه ۳۱ ساله شدم و خودم می دانم هنوز می توانم در سطح اول فوتبال بازی کنم.

تو یکی از بازیکنانی بودی که در سن کم و ۱۷ سالگی به پرسپولیس آمدی. درست است؟

بله، من مستقیم از تیم ملی جوانان به پرسپولیس رفتم و خیلی هم زود در ۱۹ سالگی اولین بازی ملی ام را در زمان سرمربیگری افشین قطبی در رده بزرگسالان برابر تیم ملی ترکمنستان انجام دادم.

تیم ملی جوانان که احسان حاج صفی را هم داشت؟

بله، احسان حاج صفی، کریم انصاری فرد و ....

الان که می بینی احسان حاج صفی و کریم باقری هنوز در تیم ملی هستند و در یونان بازی می کنند، حسرت نمی خوری؟

حسرت که نه اما بالاخره خیلی چیزها می تواند در رشد و پیشرفت یک بازیکن مؤثر باشد. آقای قطبی خیلی من را قبول داشت اما یک سوء تفاهم که اصلا هم دوست ندارم درموردش صحبت کنم باعث شد خط بخورم و دیگر دعوت نشوم. بعد که آقای کی روش سرمربی تیم ملی شدند باز هم یکی از بازیکنانی بودم که از رده امید مستقیم به تیم بزرگسالان فراخوانده شدم. من بودم، کریم انصاری فرد، احسان حاج صفی و آرش افشین و... اما در زمان این مربی خوب پرتغالی بد موقعی مصدوم شده و ۶ ماه از میادین فوتبال دور شدم.

می توانی بگویی چه مصدومیتی بود؟

آسیب دیدگی از ناحیه کمر بود که خیلی اذیتم کرد. یکی دیگر از مشکلات من هم چند پُسته بودن بود!

ولی آچار فرانسه بودن و بازی در پُست های مختلف در فوتبال یک مزیت است؟

هرجای دنیا که بگویید بله مزیت است اما در فوتبال ایران این طور نیست. من راست پا بودم و پُست اصلی ام هافبک راست بود اما به خاطر نیاز پرسپولیس در دفاع راست، دفاع چپ و هافبک چپ هم بازی کردم و حدود یک فصل دفاع چپ بودم! این به قول شما آچارفرانسه بودم در پرسپولیس هیچ سودی برای من نداشت و اتفاقا به ضررم هم تمام شد.

چرا؟

ببینید یک مثال ساده بزنم. الان شما سیامک نعمتی را نگاه کنید. او یک هافبک راست به نظرم خوب است اما در دفاع راست به ویژه در لیگ قهرمانان آسیا شرایط خیلی فرق می کند. سیامک دفاع راست تخصصی نیست و شاید بتواند در لیگ برتر ایران به قول معروف کار درمی آید اما شما در دیدار با الهلال شاید یک قدم در عرض دادن به دفاع کم آورد و دیدید دروازه پرسپولیس با شوت از راه دور هافبک عربستانی باز شد. این موضوع شاید به سود پرسپولیس و باشگاه باشد اما سیامک نعمتی تیم ملی را از دست می دهد و...

به هرحال این تصمیم سرمربی است و باید احترام گذاشت؟

بله، همین طور است. آقای گل محمدی ثابت کرده است مربی تاکتیکی و موفقی است. او هم باید به فکر تیم خودش باشد و من فقط شرایط خودم را می خواستم درآن مقطع برای شما مثال بزنم.

برگردیم به پرسپولیس و می خواهم بپرسم چرا از این تیم جدا شدی؟

اتفاقا آقای برانکو اصرار داشت بمانم. سه لیست متفاوت به باشگاه داده بود که در هر سه لیست هم من بودم اما...

اما شاید جوانی کردی. درگیری با علی اکبر طاهری مدیرعامل وقت پرسپولیس چه دلیلی داشت؟ اگر تجربه الان را داشتی آن صحبت ها را انجام نمی دادی. درست است؟

قبول دارم اشتباه بچگانه ای کردم. تجربه الان را داشتم با مدیرعامل باشگاه وارد آن چالش نمی شدم. من در آن مقطع و سال ۹۴ حدود ۸ سالی می شد که در پرسپولیس بازی می کردم و می توانستم همین الان سال چهاردهم حضورم در این تیم را جشن بگیرم و اغلب منهای زمان مصدومیتم بازی کردم.

می توانستی در چند قهرمانی لیگ برتری پرسپولیس هم شریک باشی اگر ...

من با پرسپولیس ۳ جام گرفتم و می شد تعداد این جام ها بیشتر شود.

مشکل تو و طاهری دقیقا از کجا شروع شد؟

دوستان و همکاران شما از قول من تیتر زدند "پرسپولیس جهنم بود" و همین مسئله رابطه ما را خراب تر کرد!

یعنی تو این حرف را نزده بودی؟

به هرحال من دوستان خبرنگار زیاد دارم و دو کلمه بالا یا پایین می تواند همه چیز را عوض کند. منظور من این بود که شرایط الان به گونه ای است که برای پرسپولیس جهنمی به نظر می رسد و اصلا خوب نیست. نتایج تیم و خیلی مسائل منظورم بود که یکی مثلا این بود که درعربستان نتوانستیم یک جایی برای عرق گیری بازیکنان در صبح قبل مسابقه پیدا کنیم که آقای طاهری به خودشان گرفتند و... البته باز هم تأکید می کنم مقصر خودم بودم و شاید جوانی کردم.

بعد از پرسپولیس ناگهان سر از راه آهن درآوردی. چرا؟

به خاطر آقا فرهاد کاظمی بود. من با ایشان به سیاه جامگان و ماشین سازی و... هم رفتم چون قبولش داشته و دارم.

یک سئوال بی تعارف بپرسیم؟

راحت باشید!

در ادامه انتخاب عبدالعلی علی عسگری عموی تو به عنوان رئیس سازمان صدا و سیما چقدر به سود یا ضررت تمام شد؟

اول بگویم به عمویم و خانواده ام افتخار می کنم و حتما این را بنویسید اما واقعیت امر انتخاب او به عنوان رئیس صدا و سیما به ضرر من در فوتبال تمام شد!

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.