کد خبر : 11007 / /
/

آن روزها پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس بسته شده و با جدایی چند بازیکن مثل مهدی طارمی‌دست سرمربی این تیم خالی تر از همیشه شده بود کمااینکه فینال لیگ قهرمانان آسیا را نیز به همین دلیل به کاشیما آنتلرز واگذار کرد.

 

چند سال پیش برانکو ایوانکوویچ در مصاحبه‌ای به نگارنده گفت: «تیم مدعی قهرمانی باید نیمکت دراز داشته باشد!»

مهدی یکتا؛ منظور سرمربی کروات وقت پرسپولیس از نیمکت دراز داشتن تعداد زیادی بازیکن روی نیمکت ذخیره‌ها که به اندازه بازیکنان اصلی مثمر ثمر باشند.

آن روزها پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس بسته شده و با جدایی چند بازیکن مثل مهدی طارمی‌دست سرمربی این تیم خالی تر از همیشه شده بود کمااینکه فینال لیگ قهرمانان آسیا را نیز به همین دلیل به کاشیما آنتلرز واگذار کرد.

به نظر می‌رسد شرایط کنونی پرسپولیس نیز همین طور باشد. محمود خوردبین یا مجتبی محرمی پیشکسوتان پرسپولیس نیز اذعان دارند دست یحیی گل محمدی روی نیمکت خالی است و خیال نفرات اصلی هم برای بازی کردن راحت است. بنابراین اصلی‌ها مطمئن هستند تحت هر شرایطی بازی می‌کنند و ذخیره‌ها هم وقتی به زمین می‌روند در حد نام پرسپولیس بازی نمی‌کنند.

این درحالیست که به قول سرالکس فرگوسن «قرار گرفتن روی نیمکت ذخیره‌ها دقیقا مانند پسربچه ای است که خارج از یک مغازه شکلات فروشی ایستاده و با حسرت به شکلات‌های داخل مغازه می‌نگرد. این پسربچه مجاز است که به شکلاتها نگاه کند اما حق دست زدن به آنها را ندارد مگر اینکه والدینش به او چراغ سبز نشان بدهند. او باید یک دنیا انگیزه داشته باشد و منتظر دستور چراغ سبز سرمربی برای ورود به زمین باشد. چنین بازیکنانی باید احساسات خود را کنترل کرده و به جای عجول بودن یا با استرس بازی کردن، راحت و ریلکس فقط به دستورات مربیان عمل کنند. البته مهم ترین بحث کیفیت یک بازیکن ذخیره است که باید در حد و اندازه نفر اصلی باشد و بتواند در مواقع ضروری مثمرثمر بازی کند.»

سرمربی افسانه‌ای و سابق منچستر یونایتد با همین دیدگاه اوله گونار سولشائر سرمربی فعلی منچستریونایتد را به عنوان یک ذخیره طلایی یا شاید هم بهترین بازیکن ذخیره تمام ادوار لیگ برتر انگلیس معرفی کرد.

به نظر می‌رسد پرسپولیس فعلی فاقد چنین بازیکنانی باشد. این تیم شاید نفرات اصلی خوبی داشته باشد اما روی نیمکت بازیکن کار دربیار یا ذخیره طلایی ندارد و به همین خاطر هم به مشکل می‌خورد.

بازی با الهلال عربستان و آلومینیوم اراک به خوبی این ضعف نیمکت پرسپولیس را نشان داد و باید دید آیا پرسپولیس می‌تواند در بازار زمستانی و نقل و انتقالات نیم فصل بازیکن خوبی برای پُر کردن این خلأ خریداری کند یا نه؟

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.