کد خبر : 11329 / /
/

دیدار تیم‌های ملی فوتبال کشورمان و سوریه با برد قاطعانه ۳ بر صفر شاگردان دراگان اسکوچیچ به پایان رسید تا تیم کشورمان با ۱۶ امتیاز همچنان صدرنشین گروه A باشد.

این برد پاسخ به گستاخی سوریه بود/ حضور دو دقیقه‌ای قایدی فایده‌ای ندارد/ سوریه باید شش تایی می‌شد

دیدار تیم‌های ملی فوتبال کشورمان و سوریه با برد قاطعانه ۳ بر صفر شاگردان دراگان اسکوچیچ به پایان رسید تا تیم کشورمان با ۱۶ امتیاز همچنان صدرنشین گروه A باشد.

مسعود اقبالی در گفتگو با خبر ورزشی در تحلیل دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل سوریه گفت: به نظر می رسید که تیم ملی ایران در مسیری که تا اینجا آمده بازی به بازی به انسجام بیشتر و بهتری دست پیدا کرده است. بازیکنان به درک متقابل از یکدیگر دست پیدا کرده و این وضعیت در ادامه به خودی خود باز هم باعث هماهنگی بیشتر بین نفرات تیم ملی می‌شود.

وی افزود: اگر موقعیت‌های به دست آمده در همه دیدارهای گذشته تیم ملی تا اینجا را با هم جمع بزنیم به اندازه فرصت هایی که در مقابل سوریه ایجاد شد بوده است که این البته ناشی از جسارت و گستاخی تیم سوریه بود. آنها در دفاع و خط هافبک انسجام لازم را نداشتند و به راحتی به ما فرصت می‌دادند.

مدرس فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: ما می‌توانستیم با دقت بیشتر در زدن ضربات آخر، سوریه را با اختلاف بیش از ۶ گل هم شکست بدهیم. سردار آزمون به تنهایی می‌توانست غیر از گلی که به ثمر رساند دو گل دیگر هم بزند.

اقبالی درباره روش بازی تیم ملی در دیدار مقابل سوریه توضیح داد: با توجه به شرایطی که ما در بازی با لبنان داشتیم اسکوچیچ تیم ملی را در این بازی با ترکیب ۱-۴-۱-۴ به میدان فرستاد. یعنی ما در خط هافبک دفاعی فقط یک عزت‌اللهی را داشتیم و جلوی سعید چهار هافبک بازی می کردند که جلوی آنها سردار آزمون بود، به همین خاطر توانستیم در خط میانی بازی را از سوریه بگیریم. این در حالی است که سوریه یک تیم فیزیکی و دونده است اما بچه‌های ما با جابجایی های مداوم، بازیکنان سوریه را دچار سردرگمی کردند و توانستیم به راحتی در خط میانی و حمله برتری مان را به آنها دیکته کنیم.

وی همچنین درباره ایرادی که در نیمه دوم در تیم ملی از بین رفت، یادآور شد: ما در نیمه اول این مشکل را داشتیم که وقتی از جناحین ارسالهایی روی محوطه ۱۸ قدم انجام می شد تعداد نفراتمان کم بود اما در نیمه دوم حضور بیشتر بازیکنانمان در باکس، این نقیصه را ترمیم کرد. به ویژه اینکه وحید امیری مثل بازی قبل باز هم یک روز فوق العاده را داشت و توانست ضمن ارسال یک پاس گل زیبا برای آزمون، موتور حرکتی تیم ملی از خط میانی به بالا را همواره روشن نگه دارد.

وی تاکید کرد: تیم سوریه در ۲۰ دقیقه ابتدایی بازی می خواست با دفاع متراکم شرایط بازی با لبنان را برای ما ایجاد کند اما بعد از دقیقه ۲۰ وقتی خط دفاعیشان را جلوتر آوردند بچه‌های ما راحت شدند و توانستیم به گل برسیم. ضمن اینکه ما مقابل سوریه در دفاع چپ و راست روندگی بیشتری داشتیم و به همین دلیل است که می گویم به اندازه تمام مسابقات قبل توانستیم موقعیت خلق کنیم.

اقبالی گفت: با این برد تقریبا ما صعودمان به جام جهانی قطعی شده و فقط یک بازی مهم روبروی کره جنوبی داریم تا تکلیف صدرنشین گروه مشخص شود.

اقبالی درباره حضور امیر عابدزاده در چارچوب دروازه تیم ملی گفت: عابدزاده در اروپا فوتبال بازی می کند و دارای اعتماد به نفس بالایی است اما نیاز دارد که در تیم ملی هم به چنین اعتماد به نفسی دست پیدا کند. البته در این دیدار هیچ خطر جدی روی دروازه ما ایجاد نشد که بخواهد او را مورد محک قرار بدهد.

کارشناس فوتبال کشورمان با انتقاد از شرایط تعویض های تیم ملی تاکید کرد: متاسفانه در این چند بازی ما در تعویض ها دقایق خوبی را برای این کار انتخاب نکردیم. تعویض‌های دیرهنگام نمی‌توانند کمک حال تیم ملی باشند. ما در دقیقه ۶۶ سرلک را به میدان آورده ایم و بعد در اواخر بازی صیادمنش و قائدی را به زمین فرستادیم. حضور یکی، دو دقیقه ای قائدی قطعاً نمی تواند کمکی به حال تیم ملی و یا برای خود این بازیکن باشد. تعویض ها باید در دقایق ۷۰ تا ۷۵ باشند و البته تعویض هایی تاکتیکی.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.