کد خبر : 8638 / /
/

گل محمدی اسامی گزینه‌های بازیکن خارجی پرسپولس را اعلام کرد/ بودجه پرسپولیس برای خرید مهاجم خارجی/ دلال‌ها به باشگاه پرسپولیس هجوم بردند.

باشگاه پرسپولیس هرطور شده می‌خواهد یک مهاجم خارجی به تیمش اضافه کند.

بعد از جدایی شهریار مغانلو از پرسپولیس و پیوستنش به سپاهان، کادرفنی پرسپولیس به فکر خرید مهاجم افتاد و آنها توانستند حامد پاکدل مهاجم فصل قبل آلومینیوم اراک را به خدمت بگیرند اما این پایان ماجرا نیست و پرسپولیسی‌ها قصد دارند یک مهاجم خارجی را هم به تیمشان اضافه کنند. موضوعی که هم یحیی گل محمدی و هم مدیران پرسپولیس به آن اشاره و آن را تایید کردند. در همین رابطه یحیی گل محمدی در جلسه ای که با سمیعی مدیرعامل سرخ پوشان برگزار کرد نام چند بازیکن مدنظر خود را به باشگاه پرسپولیس داد تا مذاکرات با این بازیکنان آغاز شود. 

سمیعی راهی ترکیه می شود 

طبق هماهنگی های انجام شده قرار است جعفر سمیعی طی چند روز آینده برای مذاکره با مهاجم خارجی مدنظر پرسپولیس راهی ترکیه شود و در صورت توافق نهایی قرارداد با مهاجم خارجی را امضا کند. البته اینکه مدیرعامل پرسپولیس تنها به این سفر کاری خواهد رفت یا خیر هنوز مشخص نیست. 

پرسپولیس ۵۰۰ هزار دلار هزینه می کند 

آنطور که شنیدیم باشگاه پرسپولیس برای خرید مهاجم خارجی بودجه ای بین ۴۰۰ الی ۵۰۰ هزار دلار درنظر گرفته است و بیشتر از این مبلغ نمی تواند برای بازیکن خارجی هزینه کند. 

پول کالدرون و اوساگونا پرداخت خواهد شد 

با توجه به اعلام فدراسیون فوتبال تنها در صورتی تیم ها مجاز به جذب مربی یا بازیکن خارجی خواهند بود که هیچ پرونده بازی در فیفا نداشته باشند. بر این اساس پرسپولیس، استقلال و تراکتور نمی توانند هیچ خارجی را به خدمت بگیرند. از همین رو مدیران پرسپولیس قصد دارند طی روزهای آینده با تامین منابع لازم مطالبات کالدرون و اوساگونا را پرداخت کنند تا بتوانند بازیکن خارجی جذب کنند. 

باشگاه پرسپولیس: فدراسیون بین ما و استقلال نباید فرق بگذارد

استقلال هم درست مثل پرسپولیس پرونده باز در فیفا دارد و طبق قانون جدید فدراسیون فوتبال نمی تواند بازیکن یا مربی خارجی به خدمت بگیرد. این موضوعی بود که کامرانی فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال هم به آن اشاره کرد. با این حال طبق اعلام مدیران استقلال، این باشگاه در آستانه عقد قرارداد با شیمبا و گابریله پین قرار دارد. همین موضوع بهانه اعتراض پرسپولیسی‌ها شد. آنها اعلام کردند فدراسیون در این زمینه باید از نماینده های ایران در آسیا حمایت کند و کاری انجام دهد که این تیم‌ها با تمام قوا به مصاف رقبای آسیایی بروند. با این حال اگر این کار را انجام نمی دهند نباید فرقی بین ما و استقلال گذاشته شود. اگر آنها بتوانند مربی و بازیکن خارجی بخرند ما هم باید این اجازه را داشته باشیم تا بازیکن خارجی به خدمت بگیریم. 

هجوم دلال‌ها به باشگاه پرسپولیس 

بعد از اعلام باشگاه پرسپولیس و یحیی گل محمدی مبنی بر جذب مهاجم خارجی، تعداد زیادی از دلال‌ها به طرق مختلف به باشگاه پرسپولیس هجوم آوردند و می خواهند هرطور شده بازیکن خودشان را به پرسپولیس بیاورند. با این حال آنطور که مشخص است خود یحیی در موضوع جذب مهاجم خارجی حرف آخر را خواهد زد. 

یحیی گزینه هایش را به باشگاه اعلام کرد 

آنطور که شنیدیم در جلسه یکشنبه بین گل محمدی، سمیعی و صدری سرمربی پرسپولیس نام چند گزینه مدنظرش را برای مذاکره به باشگاه داد تا آنها صحبت های ابتدایی را با این بازیکنان انجام دهند. البته معلوم نیست در لیستی که یحیی به باشگاه ارائه داده به غیر از مهاجم در پست‌های دیگر هم بازیکن می خواهد یا خیر. 

نام بازیکن مدنظر یحیی سکرت است 

طی یکی دو روز گذشته نام چند مهاجم خارجی مثل کی روش استنلی، ماریو مانژوکیچ، عمر نیاسی، الکساندر پریوویچ و ... برای حضور در پرسپولیس مطرح شد. پیگیری های ما نشان می دهد نام مهاجم خارجی مدنظر یحیی کاملا سکرت است و فعلا قرار نیست رسانه ای شود. به این ترتیب مطرح شدن اسامی فوق بیشتر جنبه گمانه زنی دارد. 

یحیی ترجیح می دهد مهاجم بلند قد بخرد 

هیچکدام از مهاجمان فعلی پرسپولیس بلند قامت نیستند و حامد پاکدل هم که به تازگی به این تیم اضافه شد زیر ۱۸۰ سانتری متر است. به این ترتیب لزوم حضور یک مهاجم بلند قامت و سرزن مثل مغانلو در ترکیب پرسپولیس حس می شود. شنیده ها حاکی از آن است که خود یحیی هم ترجیح می دهد یک مهاجم خارجی بلند قامت و البته سرزن جذب و به ترکیب تیمش اضافه کند. 

مهدی خانی جدا می شود؟ 

پرسپولیس در حال حاضر ۴ مهاجم به نام های عیسی آل کثیر، مهدی عبدی، حامد پاکدل و مهدی مهدی خانی دارد. با توجه به درخواست یحیی گل محمدی برای جذب مهاجم خارجی، این احتمال وجود دارد که مهدی خانی به صورت قطعی یا قرضی از پرسپولیس جدا شود مگر اینکه یحیی بخواهد با ۵ مهاجم نوک به استقبال بازی های آسیایی و لیگ بیست و یکم برود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.