کد خبر : 9866 / /
/

این تعداد زندانی در راستای اجرای پویش نذر اربعین حسینی و با تامین مبلغ بدهی بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال از بند رهایی یافتند.

ستاد دیه استان اردبیل از مشارکت علی دایی قهرمان پرآوازه کشورمان و دیگر خیرین حسینی استان در آزادسازی ۱۸ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد بمناسبت اربعین حسینی خبر داد.

این تعداد زندانی در راستای اجرای پویش نذر اربعین حسینی و با تامین مبلغ بدهی بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال از بند رهایی یافتند.

حجت‌الاسلام حسین کثیرلو ، رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امنای ستاد دیه استان اردبیل در آئین اختتامیه این پویش گفت: طرح هر مسجد ، آزادی یک زندانی غیرعمد از جمله ابتکارات ماندگاری است که از سال ۹۷ تاکنون اجرا و به همت خیرین نوع‌دوست زمینه آزادی ۱۰۰ زندانی جرایم غیرعمد را فراهم کرده است.

وی با تقدیر از اقدام خالصانه علی دایی در برپایی این طرح خداپسندانه بیان کرد: قهرمان بودن و در کنار آن برخورداری از منش پهلوانی، نعمت بزرگی است که موجب ماندگاری نام و یاد افراد در اذهان عمومی می‌شود، در این راستا آقای علی دایی که به راستی چه در زمین فوتبال و چه در عرصه خدمات حمایتی از گذشته تا به امروز فردی شناخته شده هستند ، در پویش امسال سهم عمده‌ای را بر عهده داشتند که در این مجال از تلاش این ورزشکار نامی تشکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: به یقین اقدامات خداپسندانه و انسان‌دوستانه خیرین عزیز، گره‌هایی زیادی را نه تنها از مددجویان جرایم غیرعمد و محکومان مالی باز کرده، بلکه خانواده‌های بی‌سرپرست بسیاری را از گرفتاری در مشکلات خانمان‌سوز و مصائب بعضا غیرقابل جبران اجتماعی رهایی داده و به این واسطه اشک شوق را در چشمان بسیاری از فرزندان و مادران منتظر و بی‌پناه زندانیان جرایم غیرعمد و مالی جاری ساخته است.

رئیس هیات امنای ستاد دیه استان در خصوص عملکرد ۶ ماهه ستاد دیه در سال جاری گفت: در این بازه زمانی تعداد ۸۶ زندانی جرایم غیرعمد با مبلغ بدهی بالغ بر ۱۰۶ میلیارد و ۶۳۰ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۷۳ ریال از بند زندان‌های استان آزاد شدند که به ترتیب محکومیت مالی ۸۲فقره، مهریه ۲ فقره و سهم حوادث کارگاهی ۲ پرونده بوده است.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.