کد خبر : 10321 / /
/

با طراحی و دکوراسیون مغازه می توان محیطی شاد و جذاب فراهم نمود. طراحی و دکوراسیون مغازه شامل طراحی داخلی مغازه و نیز طراحی نما و محوطه مغازه می شود.

با رعایت اصول طراحی و دکوراسیون مغازه می توان به بهترین نحو از فضای داخلی و خارجی مغازه بهره برد. طراحی و دکوراسیون مغازه شامل طراحی داخلی مغازه، طراحی نمای مغازه و طراحی محوطه مغازه می شود. چیدمان و دکوراسیون حال و پذیرایی، دکوراسیون آشپزخانه مغازه، اتاق خواب و ... از اصول طراحی داخلی مغازه است. طراحی نما و محوطه مغازه و باغ مغازه به ایجاد فضایی شاد و دلنشین منجر می شود.

مزایای طراحی و دکوراسیون داخلی مغازه

امروزه بحث دکوراسیون و طراحی به دلیل مزایایی که دارد در ساخت و بازسازی انواع ساختمان ها از جمله مغازه و باغ مغازه مد نظر قرار می گیرد. از مزایای دکوراسیون مغازه و طراحی آن می توان به ایجاد فضایی دلنشین و جذاب برای سکونت اشاره کرد. همچنین با استفاده از اصول طراحی و دکوراسیون می شود بهره وری از فضای داخلی و خارجی یک مغازه را به شکل چشمگیری افزایش داد. طراحی و دکوراسیون یک مغازه شامل طراحی داخل مغازه و طراحی محوطه مغازه می باشد

طراحی

 

اصول طراحی داخلی مغازه از نظر مهران طاهری

طراحی داخلی و دکوراسیون مغازه المان های مختلفی را در بر می گیرد و هدف از آن دستیابی به آرامش و راحتی برای ساکنین آن می باشد.

از جمله اصلی ترین بخش های مغازه که در معرض دید ساکنین و مهمان قرار دارد ورودی و حال و پذیرایی مغازه می باشد. از این رو چیدمان و دکوراسیون این بخش از مغازه اهمیت زیادی دارد. از جمله راهکار ها جهت طراحی و دکوراسیون حال و پذیرایی مغازه استفاده از مبلمان مدرن و زیبا متناسب با چیدمان فضا، رنگ آمیزی دیوار و نورپردازی استاندارد با هدف کاهش مصرف انرژی می باشد.

آشپزخانه

از دیگر فاکتور های مد نظر در دکوراسیون داخلی مغازه چیدمان حرفه ای آشپزخانه مغازه است که تاثیر زیادی در نمای داخلی مغازه دارد. بهره گیری از متریال های استاندارد برای کابینت، کف و دیوار، استفاده از تجهیزات آشپزی مدرن و ... از اصول طراحی و دکوراسیون آشپزخانه مغازه محسوب می شود.

چیدمان اتاق های مغازه، ورودی مغازه، طراحی مدرن سرویس بهداشتی و ... از دیگر مراحل طراحی و دکوراسیون مغازه و نیز طراحی داخلی باغ مغازه می باشد که تاثیر زیادی در بهتر شدن فضای داخلی مغازه دارد.

 

مراحل طراحی نمای مغازه و دکوراسیون محوطه

از جمله بخش های مهم طراحی و دکوراسیون مغازه توجه به نمای ساختمان مغازه می باشد. طراحی نمای مغازه گزینه های مختلفی را شامل می شود که از آن میان می توان به استفاده از مصالح مدرن و استاندارد در نما کاری مغازه اشاره کرد. استفاده از بهترین مصالح جهت ایجاد جلوه های بصری استاندارد و نورپردازی مناسب از جمله اصول دکوراسیون نمای مغازه می باشد.

دکوراسیون محوطه مغازه و باغ مغازه در کنار طراحی داخلی مغازه علاوه بر بهبود کیفیت سکونت سبب بالا رفتن ارزش ریالی مغازه می گردد. طراحی دیوار مغازه با مصالح استاندارد و مجهز نمودن آن به تجهیزات امنیتی از مهم ترین مراحل دکوراسیون محوطه مغازه محسوب می شود. ایجاد باغچه های گل و گیاه و مجهز نمودن آن به سیستم آبیاری نوین در کار زیبا سازی محوطه مغازه به کاهش مصرف آب منجر می گردد.

ایجاد سنگفرش های مخصوص پیاده روی در محوطه مغازه، طراحی آبنما و فواره، نصب آلاچیق های کلاسیک و مدرن از دیگر نکته های مهم در طراحی و دکوراسیون باغ مغازه و مغازه می باشد. با سپردن کار دکوراسیون و طراحی مغازه به کارشناسان و متخصصین در این حوزه می توان با هزینه مناسب بهترین نتیجه را دریافت کرد.

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.