کد خبر : 10377 / /
/

همه دوست دارند که بلندقامت و جذاب به‌نظر برسند. اما آیا می‌دانید که قدتان به عادت‌های غذایی، روند خواب و نوع تمریناتی که انجام می‌دهید بستگی دارد؟ و البته نباید فراموش کرد که ارثی است. اگر قد کوتاهی دارید و به‌دنبال راه‌حل می‌گردید، به بهترین جای ممکن آمده‌اید.

راه‌حل؟ شربت‌ها و کپسول‌هایی که می‌توان برای افزایش قد از آن‌ها استفاده کرد. معجون‌های افزایش قد فراوانی در بازار وجود دارند. اما باید بفهمید که کدام نمونه‌ها از بقیه بهترند، چطور کار می‌کنند، آیا عوارض جانبی دارند و از کجا می‌توان آن‌ها را تهیه کرد. در این مقاله، اطلاعات جامعی دربارۀ این محصولات به‌دست خواهید آورد.

توجه: این مقاله فقط جنبه اطلاعات عمومی دارد و ما اصلا برای افزایش قد به شما شربت یا دارویی رو پیشنهاد می کنم، درحالی که شما می تونید با متد افزایش قد گروتالر داینامیک به صورت طبیعی ماهانه 3 سانت رشد کنید، برای اطلاعات بیشتر کافیست به این آدرس مراجعه کنید: https://grow-taller.ir/

معرفی 10 کپسول و شربت برتر برای افزایش قد را آغاز می‌کنیم.

برای افزایش قد شربت‌های مختلفی در بازار موجود است. شِریفر (Cherifer) یکی از انواع عالی این شربت‌هاست. این محصول سرشار از مواد مغذی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌‌کنند. همچنین نوکلئوتید فراوان موجود در آن به رشد کمک می‌کند. شربت شِریفر دارای فاکتور رشد کِلُرِلا برای افزایش‌ قد است. این شربت طعم لیمو می‌دهد و حاوی ویتامین‌ آ، ویتامین ب‌کمپلکس، زینک و تائورین است. این ویتامین‌ها به افزایش قد و مقاومت کمک می‌کنند. تائورین موجود در شربت به دیدِ بهتر و بهبود توانایی‌های حرکتی منجر می‌شود. این شربت افزایش قد به حفظ توانایی سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

2. شربت Sarvari Grow

 نوعی آبجوست که مخصوص افزایش قد است. با توجه به گیاهی‌بودن آن، عوارض جانبی ندارد و به افزایش تدریجی و دائمی قد کمک می‌کند. قیمت آن هم کاملاً منصفانه است و این محصول را به آسانی می‌توان از بازار تهیه کرد.

۳. شربت آیورودایی[1] آشوالئون (Ashwaleon)

این شربت افزایش قد حاوی گیلاس زمستانی (Withania somnifera) است. گیلاس زمستانی محرک‌های رشدی و هماتینیک دارد. هورمون‌های این گیاه طبیعی برای رشد استخوان در کودکان و بزرگسالان مفیدند. همچنین حاوی سبزی شاهی (Lepidum sativum) است که تصفیه‌کنندۀ خون، اشتهاآور و جوان‌کننده است. بعلاوه کلسیم با زیست‌فراهمی زیاد آن، رشد استخوان را تقویت می‌کند. اشیرانت (Apamarg) یکی از دیگر مواد تشکیل‌دهندۀ این شربت افزایش قد است که دارای خواص تصفیۀ‌کنندگی خون و اشتهاآوری است. این شربت برای افزایش قد کودکان ۱۲ تا ۱۸ ساله مفید است. به افزایش قد کمک می‌کند و تقویت سیستم ایمنی بدن را در پی دارد. امن و مؤثر است و اصلاً عوارض جانبی ندارد.

۴. کپسول‌های آیورودایی هایتاپ (HighTop)

کپسول‌های آیورودایی رشد قد هایتاپ کاملاً آیوردایی هستند. این کپسول‌ها مواد تشکیل‌دهنده‌ای مانند کدو، کرت، گیلاس زمستانی، گیاه ریش‌بز، کودزو و نظایر آن دارد. این مواد در عین مؤثر بودن، فاقد عوارض جانبی‌اند. همچنین باعث تحریک هورمون‌های رشد می‌شود که افزایش قد را در پی دارد. ضمناً، منجر به تقویت سیستم ایمنی و قدرت فیزیکی نیز می‌شود.

دوز پیشنهادی برای استفاده از کپسول‌های آیوردایی شرکت هایتاپ:
 • ۹ تا ۱۴ سال: ۱ کپسول، دو بار در روز، نیم ساعت بعد از هر وعدۀ غذایی
 • ۱۵ تا ۲۲ سال: ۲ کپسول، دوبار در روز، نیم ساعت بعد از هر وعدۀ غذایی

۵. کپسول‌های آیوردایی لامبو (Lamboo)

این کپسول‌هایی آیوردایی ترکیب متعادلی از مواد گیاهی گوناگون‌ دارند. همچنین برای تکوین سیستم ماهیچه‌ای و اسکلتی بدن مفیدند. این کپسول‌ها باعث بهبود متابولیسم، تحریک فاکتور رشد و افزایش اشتها بدون هیچ‌گونه عوارض جانبی می‌شوند.

دوز پیشنهادی برای استفاده از کپسول‌های آیورودایی شرکت لامبو

۶. کپسول‌های اسپید هایت (Speed Height)

کپسول‌های اسپید هایت، کپسول‌هایی گیاهی‌اند که در آن گیلاس زمستانی، گل‌سپاس زرد بزرگ و مواد تشکیل‌دهندۀ وجود دارند. به رشد و تکوین بدن انسان کمک می‌کنند. همچنین باعث تحریک هورمون‌های رشد می‌شوند که برای افزایش قد مفید است. متابولسیم بدن را بهبود می‌بخشند و باعث خوش‌فرم شدن بدن می‌شوند. عوارض جانبی هم ندارند.

دز پیشنهادی برای کپسول‌های افزایش قد اسپید هایت

۷. کپسول‌های های پاور (Hi Power)

کپسول‌های های پاور می‌توانند با تقویت فرایند طبیعی رشد به رشد قدتان کمک کنند. این قرص‌های افزایش قد کاملاً طبیعی‌اند و به رشد استخوان کمک می‌کنند و آمینو‌اسید کافی برای بدن را فراهم می‌آورند؛ بنابراین به غذۀ هیپوفیز مواد مغذی کافی می‌رسانند و مستقیماً باعث شتاب‌گرفتن رشد بدن می‌شوند. از دیگر فواید این کپسول‌ها کمک به بهبود ‌متابولیسم، تقویت سیستم عصبی، کاهش چربی بدن و کندساختن فرایند پیری است.

۸. پیک هایت (Peak Height)

این قرص افزایش قد را پزشکی آمریکایی ابداع کرد و یکی از قرص‌های برتر افزایش قد است. مواد ضروری مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی، فاکتور‌های رشد و پروتئین‍‌ها، همگی به مقدار مشخصی در آن وجود دارند. مواد مغذی برای رشد را در اختیار بدن می‌گذارد و باعث رشد صفحات رشد در استخوان‌ها می‌شود. پیک هایت را معمولاً برای افراد ۱۱ تا ۲۲ ساله تجویز می‌کنند؛ زیرا این محدودۀ سنی را سن رشد تلقی می‌کنند. این قرص مفید و فاقد هرگونه عوارض جانبی است.

۹. کپسول‌های هی‌پرو‌پلاس (He Pro Plus)

هی‌پرو‌پلاس محصولی از شرکت داروسازی دهاراست. این کپسول‌ها را می‌توان از نمونه‌های برتر کپسول رشد دانست که  فاقد عوارض جانبی است. همچنین در پیشگیری از ضعف روانی مؤثرند و به‌عنوان آرامش‌بخش نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

۱۰. اینسرمین (Incermin)

اینسرمین شربتی برای افزایش قد مخصوص کودکان و افراد بالغ است. دارای ویتامین بی، آهن و لیزین (نوعی آمینو اسید) است. این امر به افزایش اشتها، بهبود متابولیسم و بیشتر‌شدن طول استخوان منجر می‌شود. فاقد شکر و رنگ‌های مصنوعی و طعم‌دهنده است.

*منوط به موجودبودن

این بود از ۱۰ شربت و کپسول برتر برای افزایش قد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. هرچند، حتماً نکات زیر را آویزۀ گوشتان بکنید.

نکات کاربردی

 • قبل از مصرف هرکدام از این قرص‌ها یا شربت‌های افزایش قد با پزشک مشورت کنید.
 • باید این قرص‌ها و شربت‌ها را ۶ تا ۷ بار در روز مصرف کنید.
 • سبزیجات برگی، آجیل، تخم‌مرغ، میوه، سبزیجات چلیپایی، سبزی‌ها، آبمیوه، ماهی، سالاد و سبوس را در رژیم غذایی‌تان بگنجانید.
 • از نوشیدنی‌های بسته‌بندی‌شده، غذاهای ناسالم و گوشت فراوری‌شده اجتناب کنید.
 • تا ۴ نوبت در هفته ورزش کنید. ترکیبی از تمرین‌های هوازی و با وزنه را انجام دهید.
 • تمرین یوگا برای بهبود فرم بدن و رفع استرس مفید است.
 • در فضای آزاد ورزش کنید یا دوچرخه سواری کنید.

در پایان باید گفت این قرص‌ها و شربت‌ها که به فرایند رشد شتاب می‌بخشند، آیورودایی و اکثراً بی‌ضررند. بنابراین، پس از مشورت با دکتر، مصرف این افزایش‌دهنده‌های قد آیورودایی را شروع کنید تا قدتان رشد کند و زیبا به‌نظر برسید و حس خوبی به خودتان پیدا کنید.

بسیار ممنون که تا اینجا همراه ما بودید.

اکنون با دقت ویدئوی راهنمای خرید ما را تماشا کنید تا بتوانید مناسب‌ترین محصول افزایش قد را پیدا کنید.

موضوعاتی که قبل از خرید شربت‌ها و کپسول‌های افزایش قد باید درنظر بگیرید

 • لیست مواد تشکیل‌دهنده:

مواد تشکیل‌دهندۀ موجود در محصولات افزایش قد بسیار مهم‌اند. به دنبال مواد تشکیل‌دهنده‌ای مانند ویتامین د3 و کلسیم باشید؛ زیرا این مواد تولید هورمون‌های رشد را در بدن تقویت می‌کنند. همچنین از مواد تشکیل‌دهندۀ مضری مانند رنگ‌های مصنوعی و مواد‌نگهدارنده دوری کنید.

 • تدابیر احتیاطی:

همیشه به یاد داشته باشید که این مکمل‌ها اصلاً قرار نیست نقش دارو را بازی کنند. حتماً قبل از مصرف این قرص‌ها و شربت‌ها، اقدامات پیشگیرانه را به دقت بررسی کنید. مطمئن شوید که به هیچ‌یک از مواد تشکیل‌دهندۀ موجود در این محصولات آلرژی ندارید.

اکیداً توصیه می‌کنیم اگر از قبل مبتلا به بیماری هستید که جلوی رشد طبیعی شما را می‌گیرد، قبل از مصرف‌کردن این مکمل‌ها با ارائه‌دهنده خدمات درمانی‌تان مشورت کنید.

همچنین متخصصان توصیه می‌کنند برای به حداکثر رساندن فایدۀ این مکمل‌ها، تمرین‌های ورزشی خاصی را انجام دهید. حتماً از مناسب‌ بودن برنامۀ ورزشی‌تان اطمینان حاصل کنید.

 • برند و قیمت

در لیست ما، برندهای مختلفی وجود دارند که به علت نتایج مشهود و قابل اعتمادشان مشهورند. برندی را انتخاب کنید که با معیارهای بالا و دخل‌وخرج‌تان همخوانی داشته باشد.

سؤالات رایج

آیا مصرف قرص‌های افزایش قد عوارض جانبی دارد؟

قرص‌های «افزایش قد» آیورودایی یا گیاهی عموماً فاقد عوارض جانبی‌اند. اما بهتر است که قبل از مصرف هرنوع قرص رشد قد با پزشکتان مشورت کنید.

بهترین مکمل افزایش قد چیست؟

همه کپسول‌ها و شربت‌هایی که در بالا معرفی کردیم، مناسب‌اند. می‌توانید هرکدام را خواستید، مصرف کنید. گرچه، باید از مصرف بی‌رویه خودداری کنید.

بهترین کپسول افزایش قد کدام‌ است؟

همۀ کپسول‌های افزایش قد بیان‌شده در لیست تأثیر یکسانی دارند. قبل از مصرف هر یک از آن‌ها، نظر پزشکتان را جویا شوید.

آیا داروهای پزشکی مدرن برای افزایش قد مفیدند؟

بهتر است از مصرف قرص‌های افزایش قد پزشکی مدرن خودداری کنید. داروهای افزایش قد آیورودایی عوارض جانبی ندارند و نتایج پایداری ایجاد می‌کنند.

بر اساس این پژوهش، از میان جنبه‌های مختلفی که بر قد شخص اثر می‌گذارند، جنبۀ ژنتیکی بیشترین تأثیر را دارد. عوامل محیطی مانند ورزش و تغذیه نقش یکسانی دارند. از یک سالگی تا زمان بلوغ، تقریباً هر سال، به میزان متوسط 2 اینچ قدبلندتر می‌شویم.

زمانی که وارد دوران بلوغ می‌شویم، متوسط رشد قد به 4 اینچ در سال می‌رسد. با این حال، خوب است بدانیم که سرعت رشد قد در افراد مختلف متفاوت است.

مثلاً، رشد در دختران در ابتدای نوجوانی شروع می‌شود، اما در پسران در اواخر نوجوانی آغاز می‌شود. بعد از گذر از دوران بلوغ، رشد قد کلاً متوقف می‌شود یا سرعتش کاهش می‌یابد.

مصرف قرص‌های رشد قد مناسب، راهبردی کارآمد برای تقویت رشد قد است.

چرا باید از قرص‌های رشد قد استفاده کنم؟

هدف از ساخت قرص‌های رشد قد، افزایش فعالیت هورمونی بدن است. هورمون‌های رشد نقش انکارناپذیری در رشد قد بازی می‌کند. مصرف قرص‌های افزایش قد باعث تحریک این هورمون‌های می‌شود.

قرص‌های افزایش قد حاوی مجموعه‌ای غنی از مواد مغذی مانند ویتامین‌ها، کلسیم، زینک و پروتئین‌ها هستند. همۀ این‌ها برای افزایش قد ضروری‌اند. این قرص‌ها کارتان برای افزایش قد را راحت می‌کنند؛ اما بهتر است هنگام مصرف آن‌ها احتیاط را چاشنی کار سازید. هیچ‌کس دوست ندارد به عوارض جانبی که در بخش بعد نگاهی به آن خواهیم انداخت، دچار شود.

آیا افزایش قد ممکن است؟

تابه‌حال شده است که در آینه نگاه کنید و از خودتان بپرسید که آیا راهی برای رشد قدتان وجود دارد؟ این سؤال خیلی از اشخاص است. سوال طلایی: آیا افزایش قد ممکن است؟ آیا می‌توان از آن چیزی که هستید قدبلندتر شد؟

وقتی که به پایان رشد قدتان می‌رسید، افزایش قد تقریبا ناممکن می‌شود. هرچند، قبل فرارسیدن این پایان، امکان افزایش قد وجود دارد.

در ابتدای این مقاله آموزشی گفتیم که ژنتیک مؤثرترین عامل در رشد قد است. عوامل دیگر محیطی‌اند. با به‌کارگیری راهبردهایی که بیان کردیم، احتمال افزایش قد وجود دارد.

مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری امریکا (CDC) نموداری را منتشر کرده است. اگر بخواهیم بر اساس این نمودار نظر بدهیم، کلاً به‌صورت میانگین، قد بسیاری از اشخاص بعد از ۲۰ سالگی دیگر رشد نخواهد کرد. اما دلیل توقف ناگهانی رشد پس از ۲۰ سالگی چیست؟

مهم‌ترین دلیل استخوان‌های شماست. به عبارت دقیقتر، صفحه‌های رشد در استخوان بعد از رسیدن به سن خاصی، تدریجاً شروع به غیرفعال شدن می‌کنند. با شروع این فرایند، بلندتر‌شدن استخوان‌های درازتان هم تا حدودی متوقف می‌شود.

صفحات رشد صرفاً نواحی غضروفی در انتهای استخوان‌های درازتان هستند. رشد این بخش استخوان است که رشد قدتان را تعیین می‌کند.

در زنان، درازشدن صفحات رشد در حدود ۱۶ سالگی متوقف می‌شود؛ در حالی که این اتفاق در آقایان در حدود ۱۴ تا ۱۹ سالگی اتفاق می‌افتد.

درست است که رشد استخوان‌های دراز در بزرگسالان اتفاق نمی‌افتد، اما تغییرات اندک قد به‌صورت روزانه امری عادی است. فعالیت‌های روزانه‌تان ممکن است باعث آسیب غضروف‌ها و همچنین مایع ستون فقرات شود که خود کاهش جزئی قد را در پی دارد.

عوارض جانبی قرص‌های افزایش قد

برخی قرص‌های افزایش قد عوارض جانبی خفیفی دارند. عوارض جانبی بعضی دیگر بسیار بد است. امروزه، آلرژی اصلی‌ترین عارضۀ جانبی بسیاری از قرص‌های موجود در بازار است.

از دیگر عوارض جانبی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • افزایش سطح کلسترول 
 • درد مفصلی، عضلانی یا عصبی
 • سردردهایی که ممکن است منجر به میگرن شود؛
 • مورمورشدن و بی‌حسی پوست.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.