کد خبر : 10991 / /
/

با نگاهی به خانه‌های قدیمی میز ناهارخوری چوبی جزء ارکان اصلی آن‌ها به شمار می‌رفته است. با گذر زمان و تمایل افراد به سمت مدرنیته بازهم این میزهای ناهارخوری از جنس چوب هستند که رسالت بخش عظیمی از دیزاین سازی ساختمان‌ها را بر عهده‌دارند. میزهای چوبی چه در سبک‌های ساده و چه در مدل‌های پرنقش‌ونگار سهم بالایی از حضور را در دکوراسیون‌های متنوع دارند. این میزها به علت توانایی ذاتی‌شان هیچ‌گاه از رده رقابت خارج نشده و به خاطر تطابق بالا با انواع دکورها سال‌ها رقیبان خود را به کناری زده‌اند. اگرچه اکنون گونه‌های دیگری از میز به عرصه رقابت آمده و سعی دارند اقتدار و بزرگی میزهای چوبی را در هم بشکنند، اما با نگاهی با سطح فروش در عمل موفقیتی را از آن‌ها شاهد نیستیم. میل و رغبت عموم هنوز به سمت میزهای ناهارخوری چوبی است و گویی مفهوم واقعی این میزها فقط در کنار چوب و این عناصر زنده، تعریف و تفسیر می‌شود. در این مطلب سعی می‌کنیم تا حد توان حول موضوع میز ناهارخوری چوبی سخن گفته و از دریچه‌های مختلف این کالای لوکس و متجدد به میراث گذاشته‌شده، از قرون گذشته را موردبررسی قرار دهیم.

میز ناهار خوری چوبی

سبک‌های مختلف میز ناهارخوری چوبی

دکوراسیون سازی با مجهز شدن به علوم جدید در حال گسترش است و هرروزه سبک‌های مختلف، این هنر محبوب را به بالندگی بیشتری می‌رسانند. در این راستا بسیاری از عناصر که جزء جدایی‌ناپذیر دکورها بودند، حذف و تعداد کثیر دیگری به این میان افزوده‌شده‌اند. با نگاهی دقیق و موشکافانه درمی‌یابیم که این فقط انواع میز ناهارخوری چوبی بوده‌اند که در این سیر تغییر و تحول‌ها ثابت و استوار مانده و خدشه‌ای از گذر زمان و ورود سبک‌های جدید بر چهره آن‌ها وارد نشده است. شما امروزه میزهای چوبی را در هر دکوری شاخص و برازنده می‌بینید. در سبک‌های مدرن با نادیده‌گیری کنده و کاری‌ها و آذین شدن به‌سادگی حضوری شایسته دارند. ولی در دیزاین های کلاسیک کمی طرح و نقش را به پیکر خود دعوت نموده و در سبک‌های سلطنتی به اوج منبت‌کاری‌ها دست‌زده‌اند، اما هیچ‌گاه از دکورها حذف و عنصر وجودی‌شان نادیده گرفته نشده است.

  • میز ناهارخوری چوبی به سبک کلاسیک

امروزه انواع میز ناهارخوری چوبی را در اغلب موارد با سبک‌های کلاسیک می‌یابید، زیرا علاوه بر اینکه چندان تجملاتی نیستند، به‌خوبی می‌توانند، دکور را متأثر از خود زیبا و شایسته نمایند. با نگاهی به طراحی‌شان می‌توان فضای کافی برای سرو غذا بر روی آن‌ها یافت، درعین‌حالی که می‌توانند در کوچک‌ترین فضاها به‌خوبی جای گرفته و مشکل محدودیت متراژ ساختمان‌های کنونی را برطرف سازند.

صندلی‌ها در طراحی کلاسیک از پارچه‌هایی با نقوشی زیبا بهره برده‌اند و اگرچه می‌کوشند، نمادی از طراحی کلاسیک باشند، اما جای فراخی را به خود اختصاص نمی‌دهند. این نوع میزها و صندلی‌ها بیشتر سعی دارند تا در تمامی ساختمان‌ها حتی با کوچک‌ترین مساحت نیز به‌خوبی جای‌گیرند و مالکان خود را به علت کمبود جا به دردسر نی اندازند.

میز ناهار خوری چوبی

  • میز ناهارخوری چوبی به سبک مدرن

در طراحی میز ناهارخوری چوبی مدرن دقت بر راحتی بیشتر این عناصر است، بدین ترتیب می‌توان ساعت‌ها بدون احساس خستگی از آن‌ها استفاده نمود. البته کارایی نیز از ارکان ساری و جاری در چنین میزهایی می‌باشد. به‌گونه‌ای که میزهای ناهارخوری مدرن را می‌توان به‌راحتی به هر مکانی انتقال دارد. گاهی از آن‌ها در آشپزخانه‌ها استفاده کرد و گاهی نیز به اتاق سرو غذا منتقل ساخت. حتی گاهی در قالب میز کار مورد بهره‌برداری قرارداد و ساعت‌های طولانی کار را در کنار آن‌ها با آرامش و راحتی بیشتری گذراند.

در طراحی مدرن، صندلی‌ها به ساده‌ترین شکل ممکن اما هوشمندانه مکانی راحت را برای نشستن فراهم ساخته‌اند. این صندلی باآنکه فاقد هرگونه دسته و تزئینات اضافی می‌باشند، بسیار جذاب و گیرا محیط را در دستتان توانمند خود زیرکانه به سمت و سویی مدرن و چشم‌نواز هدایت می‌کنند.

  • میز ناهارخوری چوبی به سبک اسکاندیناویایی

در سبک‌های اسکاندیناویایی میز ناهارخوری چوبی بیشتر به طرح‌های دایره‌ای واگذار می‌شوند. جای کم و فضای محدود اشغال‌شده توسط آن‌ها از بارزترین ویژگی‌های این نوع طراحی است. ازاین‌رو آپارتمان‌هایی که فضای کوچک مشخصه آن‌ها است، به حتم از این نوع میز ناهارخوری بهره‌های بسیاری می‌برند. رنگ نیز در این نوع میزها اگرچه سفید، کرم و طیف‌های روشن است، اما اکنون با سنت‌شکنی می‌توان رنگ‌هایی شادتری چون سبز، نارنجی و ... را نیز در طراحی آن‌ها به عینه مشاهده نمود.

صندلی‌های اسکاندیناوی نیز سادگی را بیشتر می‌پسندند، ازاین‌رو محدودیت فضایی را در هم نوردیده و علاوه بر همراهی با میزهای ناهارخوری در مکان‌های دیگر نیز حضوری فعال دارند. میز آرایش، میز مطالعه، میز کامپیوتر و ... همگی عرصه‌هایی هستند که این صندلی‌ها حضوری توانمند را از خود به نمایش گذاشته و شمارا از صرف هزینه مجدد بابت تهیه صندلی مجزا برای این میزها معاف نموده‌اند.

میز ناهار خوری چوبی مدرن

ویژگی‌های کلی انواع میز ناهارخوری چوبی

میز ناهارخوری چوبی دارای مزایای ارزنده‌ای است و این سبب شده تمامی خانواده‌ها سعی نمایند یک مدل از آن را خریداری نمایند. به‌گونه‌ای که حتی اگر مساحت ساختمانشان به آن‌ها اجاره تهیه میزهایی بزرگ و حجیم را ندهد به خرید نمونه‌های تاشو، دیواری و کم جا اکتفا می‌نمایند و به هرگونه که شده خود را به یک طرح از آن‌ها آراسته می‌سازند. فروشگاه دهکده چوب امروزه توانسته با خلاقیت و پشتکار نمونه‌هایی جدید و قابل‌استفاده حتی در کوچک‌ترین ساختمان‌ها را به شما عرضه نماید. فقط کافی است چند دقیقه محدود را زمان گذاشته و خود این تمایز طرح و رنگ و مدل را در این سایت به نسبت نمونه‌های موجود در عرصه وب مشاهده نمایید.

آن مزیتی که بیشتر از همه در میز ناهارخوری چوبی خودنمایی می‌کند، سطح نرم و هموار چوب به‌کاررفته در این میزها است که سبب زیبایی بیشتر از حد این نوع میزها به نسبت نمونه‌های ساخته‌شده با متریال‌هایی چون فلز، پلاستیک فشرده و ... شده است. همچنین جای‌گیری میزهای چوبی در دل انواع دکوراسیون‌ها، عدم دمدِ و قدیمی شدن، زیبایی وصف‌ناپذیر حتی در ساده‌ترین مدل‌های آن‌ها از دیگر مزایای این عناصر پویا می‌باشد. اگر بتوانید میزهای چوبی را در برابر رطوبت و خط و خش مواظبت کنید، قادرید تا سال‌های طولانی به زیبایی، برازندگی و طراحی شکیل آن‌ها تفاخر نمایید. امروزه استفاده از چوب‌های بازیافتی مانند MDF نیز رواج یافته که اگرچه به زیبایی چوب‌های طبیعی نیستند و سطح صیقلی آن‌ها را عرضه نمی‌کنند، اما برای افرادی که طالب قیمت‌های پایین‌تر هستند، گزینه‌های مناسبی می‌باشند.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.