کد خبر : 11081 / /
/

کمپین و 10 روز (این زنجیرو نشکن) از طرف مجموعه اورو گالری و با هدف افزایش اشتیاق و آگاهی مردم جامعه برای زدن واکسن کرونا برگزار شد.

ویروس کرونا، سبک زندگی جدیدی به مردم تحمیل کرده است. بعضی افراد چنان به آن عادت کرده‌اند که هیچکدام از دستورالعمل‌های بهداشتی مانند ماسک زدن،‌ رعایت فاصله اجتماعی و شستن مرتب دست‌ها را کنار نمی‌گذارند و واکسیناسیون خود را انجام دادند؛ ولی رنگ زندگی آن‌ها تغییر کرده و کرونا جزئی از زندگی‌شان شده است.

در مقابل بعضی دیگر از افراد که ممکن است تاکنون به صورت خفیف یا بدون علامت به کرونا مبتلا شده باشند، هیچ اعتقادی به وجود یا خطرناک بودن کرونا ندارند. همین امر باعث شده که تقریبا پروتکل‌های بهداشتی را اجرا نکنند، واکسن نزنند و زندگی عادی پساکرونا را می‌گذرانند.

در این بین مجموعه گالری طلا و جواهر اورو برای تشویق و انجام وظیفه مسئولیت اجتماعی خود، با ایجاد کمپین مجازی سعی کرد تا مخاطبان خود را در سراسر ایران به واکسن زدن دعوت کند.

1429

واکسیناسیون یک روش ایمن و موثر برای محافظت از مردم در برابر بیماری‌های مضر است. واکسن های کووید ۱۹با ایجاد پاسخ ایمنی به سارس-کُو-۲، ویروسی که باعث کووید ۱۹می شود، ما را در برابر بیماری محافظت می کند. این مصونیت به شما کمک می کند در صورت مواجهه با ویروس مبارزه کنید. این همچنین بدان معنی است که شما از افراد اطراف خود محافظت می کنید. اگر واکسینه شوید، خطر ابتلا به سایر افراد در اطراف شما به طور چشمگیری کاهش می یابد. این امر به ویژه برای افرادی که در معرض خطر بیماری شدید ناشی از کووید ۱۹هستند، مهم است.

واکسن بزن، دستبند هدیه ببر!

کمپین (این زنجیرو نشکن) از راه شبکه اجتماعی اینستاگرام بین ماخطبان جوان منتشر شد. این کمپین از 1 آبان شروع شد و در مدت 5 روز توانست حدود 600 عضو جذب کند. شرکت کنندگان در این کمپین بعد از اقدام به زدن واکسن کرونا، کارت واکسن خود را با هشتگ کمپین در صفحه اینستاگرام خود منتشر ‌کردند. در مدت اجرای کمپین فروشگاه اینترنتی طلا اورو از راه صفحه اینستاگرام خود چند مصاحبه زنده با پزشکان و متخصصین شاغل در این حوزه را انجام داد. موضوع و محور اصلی گفت و گوها، علت اصلی زدن واکسن ومزایای آن بود.

1430

اوروگالری بعد از اتمام این کمپین به تمام داوطلبین دستبند با طراحی خاص هدیه کرد. مدیران این مجموعه، تشویق و ترغیب داوطلبین به انجام واکسیناسیون را هدف اصلی این کار دانستند. اورو گالری با وجود این که یک فروشگاه اینترنتی طلا و جواهر است سعی کرد تا به اندازه سهم خود در بهبود سلامت جامعه گام بردارد.

ویروس کرونا همچنان دغدغه جامعه

 حدود یک سال و نه ماه از شیوع ویروس کرونا در جامعه می‌گذرد. همچنان آمار مبتلایان و جان باختگان این بیماری رو به افزایش است. خوشبختانه مشکل کمبود واکسن در ایران از بین رفته است. با این حال بسیاری از افراد جامعه به واکسیناسیون اعتقادی ندارند. ایجاد کمپین‌های اجتماعی از طرف مجموعه‌های مختلف می تواند گامی موثر برای واکسینه شدن جامعه در مقابل این ویروس باشد.

مجموعه اورو گالری یک فروشگاه اینترنتی برای خرید آنلاین طلا و جواهر است. اما با این حال تلاش خود را در راستای سلامت جسمی جامعه انجام داد و این موضوع قابل توجه است. تزریق واکسن کرونا برای عموم مردم امری مهم است. این موضوع باید جدی گرفته شود تا بتوانیم به مرحله پسا کرونا برسیم.

1431

پس از واکسیناسیون، ایمنی در برابر کووید ۱۹حداقل ۶ الی ۸ ماه بر اساس آنچه ما در حال حاضر می‌دانیم، ادامه خواهد داشت. حتی اگر واکسینه شوید نیز احتمال کمی برای ابتلا به کووید ۱۹وجود دارد. هیچ واکسنی ۱۰۰٪ محافظ نیست.نابراین، ادامه اقدامات بهداشت عمومی، مانند فاصله فیزیکی، ماسک و شستن مکرر دست، مهم است. هنگامی که بخش بزرگی از جمعیت واکسینه شوند (تقریبا ۷۰ الی ۸۵٪)، ایمنی در برابر کووید ۱۹در جامعه ایجاد می شود.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.