کد خبر : 11502 / /
/

طبق مطالعه انجام شده توسط ریچارد لین پروفسور روانشناسی انگلیسی و تاتو وانهانن استاد علوم سیاسی فنلاند از 2002 تا 2006 روی 80 کشور ایرانی‌ها با کسب 84 امتیاز رتبه بیست و سوم را به خود اختصاص دادند

ایرانی‌ها با کسب 84 امتیاز رتبه بیست و سوم را در آی کیو به خود اختصاص دادند.    

ایرانیان در رشته های مختلف افتخار آفرینی می کنند. برای مثال در ورزش و بسیاری از رشته های هنری ایرانیان حرفی برای گفتن دارند. یکی از مباحث مهمی که ایرانیان در آن می درخشند هوش و نبوغ است. رتبه آی کیوی ایرانیان در جهان مشخص شد. طبق جدول ایرانیان رتبه بیست و سوم را در  آی کیو به خود اختصاص دادند.

طبق مطالعه انجام شده توسط ریچارد لین پروفسور روانشناسی انگلیسی و تاتو وانهانن استاد علوم سیاسی فنلاند از 2002 تا 2006 روی 80 کشور ایرانی‌ها با کسب 84 امتیاز رتبه بیست و سوم را به خود اختصاص دادند.

به نقل از توئیت پرس، هنگ کنگ، سنگاپور، کره جنوبی، زاپن، چین، تایوان، ایتالیا در رتبه‌های بالای جدول قرار دارند.

به گفته این محققان رابطه مستقیمی میان درآمد ملی و ضریب هوش ملی وجود دارد.{این نکته بحث برانگیز بوده و برخی آن را قبول ندارند.}

جدول آی کیو

البته رتبه بیست و سوم متعلق به یک کشور نبوده و 18 کشور دیگر نیز مانند ایران با کسب 84 امتیاز، در رتبه بیست و سوم قرار گرفتند.

منبع : برترین ها

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.