کد خبر : 11518 / /
/

زن وقتی صدای موتور را از پشت سر شنید، به عقب برگشت و فهمید که دو سارق موتورسوار قصد ربودن گوشی اش را دارند.

زورگیری گوشی تلفن‌همراه شهروندان مشهدی همراه با تهدید و کتک‌کاری انجام میشد.

نزدیک غروب، زن جوان در حال حرکت در بولوار مطهری شمالی بود. او بدون توجه به اطراف، با فردی دیگر تلفنی صحبت می کرد، غافل از اینکه دو جفت چشم در فاصله ای نه چندان دور، حرکات او را می پایند.

 

زن وقتی صدای موتور را از پشت سر شنید، به عقب برگشت و فهمید که دو سارق موتورسوار قصد ربودن گوشی اش را دارند.

زن با کشیدن گوشی که قسمتی از آن در دست ترک نشین موتور سیکلت بود، تعادل این فرد را به هم زد و هردو روی زمین افتادند. سارق بلافاصله از جابرخاست اما به جای فرار با همدست دیگرش به سراغ زن آمدند و شروع به کتک کاری اش کردند.

دستگیری سارقان وحشی

سارقان در مقابل چشمان حیران شهروندانی که به واسطه جیغ های زن در محل جمع شده بودند، گوشی را زورگیری کردند و متواری شدند. اما آن ها سرنخ مهمی در صحنه به جا گذاشته بودند، موضوعی که موجب شد مأموران به راحتی آن ها را شناسایی و دستگیر کنند.

ماجرای خشونت های خیابانی هنگام سرقت از شهروندان، حساسیت دوچندانی را در پی داشت موضوعی که موجب شد تا سرهنگ حسین دهقانپور، رئیس پلیس مشهد مأموران کلانتری شهید هاشمی نژاد را مأمور رسیدگی فوری و قاطع به این پرونده کند.

سارقان خشن زن مشهدی را به باد کتک گرفتند

در تماس شهروندان با پلیس 110و اعلام یک مورد سرقت مقرون به آزار در بولوار مطهری شمالی مشهد، مأموران کلانتری شهید هاشمی نژاد که از چندی قبل در جست و جوی این افراد بودند، سریع خود را به محل جرم رساندند.

برررسی های پلیس حاکی از آن بود که دوسرنشین یک موتورسیکلت هنگام ربودن گوشی تلفن همراه زنی جوان، با مقاومت او روبه رو شده اند، به نحوی که ترک نشین موتورسیکلت روی زمین سقوط می کند و آن ها با ضرب و شتم زن، گوشی اش را می ربایند.

مأموران در بررسی صحنه جرم متوجه پلاکی می شوند که کنار پیاده رو افتاده بود. تحقیقات بعدی نشان داد که این پلاک موتور سیکلت سارقان است و موقع افتادن سرنشین، پلاک هم کنده شده است.

همین سرنخ کافی بود تا مأموران به راحتی متهمان را که افرادی سابقه دار بودند، شناسایی کنند و پس از هماهنگی های لازم دو متهم پرونده را دستگیر کنند. مأموران در هنگام دستگیری نیز دو دستگاه تلفن همراه سرقتی دیگر از متهمان کشف کردند.

مأموران کلانتری شهید هاشمی نژاد با بررسی گوشی های کشف شده، متوجه شدند که مالک این گوشی ها دو زن هستند و محل وقوع جرم نیز منطقه سیدی و هفده شهریور مشهد بوده است.

هم زمان با آغاز تحقیقات تخصصی مردی به کلانتری مراجعه و اعلام کرد که ساعت هفت شب پیش در یکی از کوچه های خیابان آیت ا... عبادی در حال حرکت بوده که دو موتورسوار راه او را سد کرده و پس از ضرب و شتم گوشی اش را ربوده و متواری شده اند.

این شاکی نیز در رویارویی با متهمان دستگیر شده، آن ها را شناسایی و از آن ها شکایت کرد.

تیم رسیدگی کننده به پرونده به منظور شناسایی دیگر جرائم این افراد و همچنین دستگیری همدستان احتمالی آن ها، بازجویی های تخصصی را از متهمان که دارای سابقه های کیفری دیگری نیز هستند، آغاز کردند.

در خلال این رسیدگی ها فردی با مراجعه به کلانتری مدعی شد که مقابل بیمارستان حضرت ام البنین(س) هنگام صحبت با تلفن همراه، همین سارقان به همراه دونفر دیگر با دوموتورسیکلت به او نزدیک شده‌اند و گوشی پنج میلیون تومانی اش را سرقت کرده اند.

همچنین زنی جوان با حضور در کلانتری با شناسایی سارقان مدعی شد که ساعت 18چند روز قبل، در اطراف میدان شهدا این افراد گوشی هشت میلیون تومانی اش را چنگ زده اند و گریخته اند.

زنی دیگر نیز مدعی بود که همین افراد گوشی اش را در اطراف میدان هفده شهریور هنگامی که قصد داشته خودرو اینترنتی بگیرد از دستش قاپیده و متواری شده اند.

در حالی که تحقیقات از سارقان زورگیر در هسته مرکزی شهر ادامه داشت، مأموران کلانتری هاشمی نژاد در جریان سرقت یک خودرو سواری قرار گرفتند.

با حضور تیم گشتی پلیس در محل، مردی جوان اعلام کرد که دقایقی قبل چند مرد جوان خودرواش را با توسل به زور از او سرقت کرده اند. مأموران بلافاصله اقدامات لازم را انجام دادند و مشخصات خودرو را در شبکه پلیس منتشر کردند.

ساعاتی بعد مأموران کلانتری هفت تیر، در گشت زنی های خود در محدوده استحفاظی این کلانتری، همان خودرو سرقتی که در حاشیه خیابان پارک شده بود را شناسایی کردند. همچنین مشخص شد که فردی جوان درون خودرو حضور دارد که این متهم نیز دستگیر و به کلانتری منتقل شد. تحقیقات درباره روشن شدن دلایل سرقت و همچنین دیگر عوامل دخیل در این دزدی، ادامه دارد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.