کد خبر : 12392 / /
/

 

بازاریابی پیامکی یا اس ‌ام ‌اس مارکتینگ (SMS Marketing) یکی از شیوه‌های فروش و جذب مشتری است. با استفاده از ارسال پیامک انبوه، علاوه‌بر تبلیغات، معرفی کسب‌وکار و افزایش فروش، می‌توانید ارتباط با مشتریان قدیمی را تقویت کنید و بهبود ببخشید. یک پیامک جالب و موثر می‌تواند بازدهی کسب و کارتان را چند برابر کند. اغلب اس‌ام‌اس‌هایی که به دست افراد می‌رسد خوانده می‌شوند. حتی افرادی که صرفاً از گوشی همراه خود برای برقراری تماس، و نه برای ارتباط با دنیای مجازی استفاده می‌کنند پیامک تبلیغاتی شما را دریافت می‌کنند. بنابراین ارسال اس ام اس تبلیغاتی یک از روش‌های قابل اتکا در فروش است.

مزایای بازاریابی پیامکی کدامند؟

همان‌طور که گفته شد پیامک تبلیغاتی روشی از تبلیغات است که جامعه آماری بسیار بزرگی را مخاطب قرار می‌دهد. بازاریابی پیامکی مزیت‌های دیگری نیز دارد؛ از جمله:

 1. قیمت آن بسیار ارزان‌تر از سایر روش‌های تبلیغات است.
 2. روشی بسیار سریع برای رشد کسب و کار و شناساندن برند محسوب می‌شود.
 3. می‌توانید جامعه هدفتان را کوچک و محدود به مشتریان بالقوه‌تان کنید.
 4. حتی برای افرادی که آنلاین نیستند نیز پیامک ارسال می‌شود بنابراین نیازی نیست مخاطب شما حتما تلفن همراه هوشمند داشته باشد.
 5. بازدهی آن بالا و سریع است.

پنل پیامکی چیست؟

2

ارسال یک پیامک تبلیغاتی معمولاً به یک گروه از افراد صورت می‌گیرد. بنابراین لازم است پیامک در تعداد بالایی ارسال شود. پنل‌های پیامکی این امکان را در اختیار شما می‌گذارند که در مدت زمان کوتاه به افراد زیادی پیامک ارسال کنید بی آن‌که نگران مسدود شدن سیم‌کارتتان باشید. همان‌طور که گفتیم این پیام‌ها لزوماً برای جذب مشتری جدید نیستند بلکه می‌توانند به هدف نگهداری مشتریان قدیمی، اطلاع‌رسانی، یادآوری و... نیز ارسال شوند. احتمالاً پیامک تبریک تولدتان از بانک یا موسساتی که در آن‌ها عضو هستید را به خاطر می‌آورید. ارسال این نوع از پیامک‌ها نوعی مشتری‌مداری است.

همچنین اطلاع دادن زمان تخفیف فروشگاه، مسابقات و قرعه‌کشی همگی از امکاناتی هستند که ارسال انبوه پیامک به یک جامعه خاص در اختیار شما قرار می‌دهد. پنل پیامکی به همین منظور به وجود آمده است. همچنین اگر از نسخه‌های کامل‌تر آن استفاده کنید می‌توانید جامعه آماری مخاطبان خود را هدفمندتر و محدودتر کنید. برای مثال می‌توانید با استفاده از دفترچه تلفنی که پنل در اختیار شما می‌گذارد انتخاب کنید به چه افرادی در چه محدوده سنی پیامک ارسال کنید.

چند نوع پنل پیامکی وجود دارد؟

بسته به سامانه‌ای که از آن پنل ارسال اس ام اس خود را تهیه می‌کنید گزینه‌های مختلفی پیش روی شما قرار می‌گیرد. می‌توانید بر اساس مزایا و هزینه پنل مورد نظر آن را انتخاب کنید. مجموعه‌ای که از آن پنل تهیه می‌کنید باید معتبر و قابل اعتماد باشد. اغلب مجموعه‌ها یک پنل پایه با امکانات اولیه برای کسب و کارهای تازه‌نفس و استارتاپ‌ها در نظر گرفته‌اند. پنل شرکتی قابلیت‌های بیشتری دارد؛ مثلا می‌توان مخاطبان را به شکل شخصی‌سازی‌شده و هدفمند از یک محدوده جغرافیایی خاص انتخاب کرد یا شغل دریافت‌کننده پیامک را تعیین نمود. در حالت پیشرفته‌تر، پنل‌های تجاری مهیا شده‌اند که امکان ارسال پیامک به خارج از ایران، ارسال هوشمند زمان‌دار و ارسال خودکار کد از قابلیت‌های آن‌ها است.

3

چگونه از پنل پیامکی بهترین استفاده را ببریم؟

برای ارسال پیامک تبلیغاتی، علاوه‌بر تهیه یک پنل ارسال پیامک تبلیغاتی متناسب با نیاز و بودجه، لازم است به چند نکته توجه کنیم:

 1. انتخاب زمان مناسب را برای ارسال پیامک

  حتی بهترین پیامک تبلیغاتی هم در ساعاتی از شبانه‌روز نادیده گرفته می‌شود. بنابراین لازم است پیش از ارسال پیامک، شخصیت و سبک رفتار مخاطب را به‌طور کلی در نظر بگیریم و بر طبق آن تشخیص بدهیم که چه ساعتی از شبانه‌روز و چه روزی در طول هفته آمادگی و علاقه بیشتری برای شنیدن پیام ما دارد.

 2. استفاده از جملات تاثیرگذار و جذاب

  پیام‌های شخصی‌سازی شده جذاب‌ترند! حتماً با پیامک‌هایی که در آن‌ها نام کوچکتان مورد خطاب قرار گرفته است روبرو شده‌اید. این سبک از پیامک‌های تبلیغاتی، احساس صمیمیت و نزدیکی را منتقل می‌کنند و در نتیجه موثرتر واقع می‌شوند.

 3. انتخاب جامعه هدف

  در صورت استفاده از پنل‌های ارسال پیامک پیشرفته‌تر، می‌توانیم جامعه هدف خود را محدودتر و مشخص‌تر کنیم. ارسال پیامک تخفیف پوشاک نوزاد برای نوجوانان هیچ کاربردی ندارد و هزینه اضافی است. محدود کردن مخاطبان، بازدهی تبلیغات پیامکی را بالا می‌برد. البته به شرطی‌که به درستی انجام شود.

 4. اشاره به نکات مهم

  منظور از نکات مهم، اشاره به نام و هویت برند شما به طور اجمالی است. بله، مخاطب ممکن است پیامک‌های ساده و کوتاه را راحت‌تر بخواند و پیام‌های بلند را نخوانده پاک کند؛ اما مختصر نوشتن نباید به حذف نکات اصلی پیامک تبلیغاتی منجر شود. یک اس ام اس تبلیغاتی مبهم هرچند هم کوتاه باشد برایتان مشتری به همراه نخواهد داشت! پس حتماً نام برند، حوزه فعالیت، شماره تماس و نحوه برقراری ارتباط را ذکر کنید.

 5. مشخص نمودن هدف از ارسال پیامک

  هدفتان چیست؟ جذب مشتری جدید؟ به فروش رساندن محصولات قبلی؟ اطلاع‌رسانی حراج سالانه؟ یا بالا بردن تعامل با مخاطبان؟ پیش از اقدام به ارسال پیامک تبلیغاتی از پنل پیامکی، هدفتان را مشخص کنید. در این صورت ادامه مسیر را هدفمندتر طی خواهید کرد.

از کجا می‌توانیم پنل ارسال پیامک تهیه کنیم؟

4

آخرین و البته مهم‌ترین سوالی که باید به آن پاسخ بدهیم این است که از کجا پنل پیامکی تهیه کنیم؟ یک انتخاب بد نه‌تنها بخشی از بودجه شما را هدر می‌دهد بلکه ممکن است تصویری ناخوشایند از کسب و کار شما در ذهن برخی از مشتریانتان باقی بگذارد. به همین دلیل است که باید مراقب باشید و با دقت بیشتری سامانه پیامکی مورد نظر را انتخاب کنید. سامانه‌ای که پنل پیامکی در اختیار شما قرار می‌دهد باید قابل اعتماد باشد. مشتریان شناخته‌شده و دائمی یکی از ویژگی‌هایی است که این سامانه باید داشته باشد. به عنوان مثال، ملی‌پیامک سال‌هاست با برندهای مطرح و شناخته‌شده کار می‌کند.

همچنین انتخاب‌های متعدد و گوناگونی باید پیش روی شما قرار بگیرد. در ابتدای کار شاید شما به یک پنل پیامکی پرهزینه با قابلیت‌های متعدد نیاز نداشته باشید بلکه یک پنل پایه ارسال اس ام اس نیز بتواند نیازتان را رفع کند. بنابراین توجه داشته باشید که سامانه ارسال پیامک موردنظر، چند انتخاب مقابل شما قرار بدهد. ملی‌پیامک چهار گزینه پنل پیامکی پایه، پنل اقتصادی، پنل پیامکی شرکتی و پنل تجاری را به شما ارائه می‌دهد تا بر حسب نیاز یکی را تهیه کنید. همچنین در تمامی مراحل، چه برای مشاوره در زمینه انتخاب پنل چه برای حل مسائل و سوالات گوناگونی که با آن‌ها روبرو می‌شوید، مشاوران حرفه‌ای ملی‌پیامک به شماره 02163404 به‌صورت رایگان پاسخگوی شما خواهند بود. برای مشاهده امکانات مختلف پنل‌های ملی پیامک می‌توانید سری به آدرس www.melipayamak.com بزنید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.