کد خبر : 12894 / /
/

 

لامپ رشد گیاه پر فشار HPS یکی از محصولاتی است که می تواند بر رشد و نمو گیاهان اثر بگذارد. این لامپ ظاهری مشابه به لامپ های بخار جیوه دارد، با این تفاوت که به جای جیوه در آن از سدیم و به جای گاز آرگون در آن از نئون استفاده شده است. همانطور که می دانید در فضای درون گلخانه ها از گازهای سدیم با فشار بالا و متال هالید استاده می شود.

همچنین، نور به گونه ای طراحی می شود که بتواند مراحل مختلف رشد گیاه را تامین کند. زیرا در گلخانه ها گیاهان از زمان جوانه زنی تا گلدهی و باردهی باید پروش داده شوند. این لامپ می تواند به رشد گیاهان گمک کند و این چیزی است که تمامی صاحبان گلخانه ها به دنبال آن هستند.

برای خرید لامپ رشد گیاه پرفشار HPS می توانید از سایت تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

انواع لامپ برای رشد گیاه

به طور کلی، لامپ هایی که برای رشد گیاه به کار برده می شوند به دو دسته پر فشار و کم فشار تقسیم بندی می شوند. لامپ های کم فشار شامل لامپ فلورسنت و لامپ سدیم کم فشار هستند و لامپ های پر فشار شامل لامپ بخار جیوه و لامپ رشد گیاه پر فشار HPS می شوند.

6

نور، عاملی مهم برای رشد گیاهان!

همانطور که می دانید اگر نور کافی به گیاهان نرسد، عملیات فتو سنتز به خوبی صورت نمی گیرد و این امر می تواند رشد گیاه را تحت تاثیر قرار دهد. نور خورشید بهترین منبع برای رشد گیاهان است. با این وجود، گاهی دسترسی به نور خورشید امکان پذیر نیست و همی امر سبب می شود تا افراد به خرید لامپ های مختلف رشد گیاه از جلمه لامپ رشد گیاه پر فشار HPS روی بیاورند.

لامپ رشد گیاه پر فشار HPS چه ویژگی هایی دارد؟

لامپ رشد گیاه پر فشار به عنوان یکی از لامپ های مناسب برای رشد گیاه شناخته شده است. این لامپ نور گرم مورد نیاز رشد گیاهان را تامین می کند. در واقع، باید بدانید نوری که توسط این لامپ تولید می شود مشابه به نور خورشید است و همین امر سبب شده است استفاده از آن در محیط کشت گیاهان و گلخانه ها مد نظر قرار گیرد.

آیا نور تولید شده توسط این لامپ برای تمامی دوران رشد گیاه موثر است؟

شاید بتوان گفت یکی از پرتکرارترین سوالاتی که در مورد لامپ رشد گیاه پر فشار HPS پرسیده می شود در این زمینه است که آیا این لامپ می تواند نور مورد نیاز گیاهان را تامین کند. بهتر است بدانید این لامپ دمای نوری بین 2200 تا 3000 کلوین دارد و مقدار نوردهی آن بین 65 تا 115 لومن در هر وات است. این نور می تواند برای پرورش گیاهان بسیار مناسب باشد.

این لامپ را می توان در دوران رشد و جوانه زنی در گلخانه ها به کار برد. همچنین، این لامپ شدت نور تولیدی توسط لامپ رشد گیاه پر فشار HPS نسبت به نمونه های مشابه آن بیشتر است.

7

آیا این لامپ را می توان به برق 220 ولت شهری وصل کرد؟

این لامپ به دو روش مستقیم و غیر مستقیم استفاده می شود. در گذشته، اگر لامپ رشد گیاه پر فشار HPS به صورت غیر مستقیم نصب می شد، ترانس و استارتر مورد استفاده قرار می گرفت. زیرا اتصال مستقیم این لامپ به برق 220 ولت شهری امکان پذیر نبود. با این وجود، نمونه های جدید این لامپ را می توان به طور مستقیم به برق 220 ولت وصل کرد.

جمع بندی

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد لامپ رشد گیاه پر فشار HPS در اختیار شما قرار دهیم. این لامپ ویژگی های متعددی دارد و نور مورد نیاز گیاه را از زمان جوانه زنی تا رشد کامل گیاه تامین می نماید. نمونه های جدید این لامپ را می توان به برق شهری وصل کرد و همین امر استفاده از آن را ساده تر ساخته است.

اگر می خواهید برای خرید لامپ رشد گیاه و خرید پارچه رفلکتور اقدام کنید، می توانید به فروشگاه گرولایت مراجعه نمایید. این فروشگاه محصولاتی با کیفیت بسیار بالا را به بازار عرضه می کند و در زمان خرید مشاوره های رایگان را به مشتریان می دهد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.