کد خبر : 16151 / /
/

 

پوست برهنه احساس خوبی دارد. بسیاری از افراد زمانی که پوست آن‌ها نسبتاً بدون مو است، احساس اعتماد به نفس و جذابیت جنسی بیشتری دارند. روش‌های سنتی اصلاح و اپیلاسیون یکی از راه‌های از بین بردن موهای زائد است. مرد ها دوست دارند جذاب به نظر برسند. روش‌های سنتی به سمت استفاده از لیزر موهای زائد در خطوط بیکینی مردانه تغییر کرده‌اند.

لیزر موهای زائد برای مردان ممکن است یک انتخاب ایده‌آل باشد. به طور طبیعی موهای ناحیه تناسلی معمولاً در مردان نسبت به زنان ضخیم‌تر است. لیزر موهای زائد ممکن است انتخاب ایده‌آلی برای مردانی با موهای تیره، ضخیم و حتی رنگ‌های روشن‌تر باشد. لیزر موهای زائد را می‌توان برای کاهش دائمی موهای زائد استفاده کرد. همانطور که در تصاویر رسانه‌ها می‌بینید در افراد مشهورسینه برهنه یک امر عادی هستند.

مزایای لیزر موهای زائد برزیلی

بسیاری از مردان لیزر برزیلی را به دلیل مزایایی که نسبت به اپیلاسیون برزیلی، اصلاح و سایر انواع از بین بردن موهای زائد دارد، انتخاب می‌کنند. این مزایا عبارتند از:

موهای زائد را برای زیبایی حذف کنید.

2

بسیاری از مردان با موهای کمتر بدن از جمله در ناحیه شرمگاهی، احساس جذابیت و راحتی بیشتری می‌کنند. از طریق روش‌های دیگر حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون و اصلاح، می‌توانید انتظار داشته باشید که موهای خود در عرض یک ماه رشد کنند. با این حال اگر تحت لیزر موهای زائد برزیلی قرار بگیرید و تمام جلسات مورد نیاز خود را به پایان برسانید و حداقل سالی یک بار جلسات تمدید داشته باشید، ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشد تا موهای زائد را مشاهده کنید. این کار باعث صرفه جویی در زمان و انرژی برای حذف موهای زائد در آینده می‌شود.

یکی دیگر از تصورات غلط در مورد لیزر موهای زائد برزیلی این است که می‌تواند شما را کاملاً بی مو کند. اگر می‌خواهید موهای نازک‌تر، ظریف‌تر و کم‌تر در ناحیه تناسلی و مقعدی خود داشته باشید، لیزر موهای زائد می‌تواند این کار را زمانی انجام دهد که موهای شما دوباره رشد کند.

اهداف بهداشتی

داشتن موهای زیاد بدن لزوماً به رعایت نکردن اصول بهداشتی ضعیف ربطی ندارد اما برای برخی از مردان، کم بودن یا نداشتن موی بدن مزایای خود را دارد. جدا از اینکه موهای بدن از نظر زیبایی خوشایند نیستند.

همچنین افرادی هستند که به طور طبیعی موهای ضخیم‌تری در اطراف اندام تناسلی و باسن خود دارند که باعث می‌شود تا تلاش بیشتری برای تمیز و مرتب نگه داشتن آن‌ها داشته باشید. آقایان می‌توانند در یک جلسه لیزر موهای زائد برزیلی از کاهش میزان رشد موهای زائد در این نواحی بهره ببرند تا موهای زائد کمی دیده شوند.

کاهش موهای رشد کرده در مقایسه با اصلاح

تراشیدن احتمالاً ارزان‌ترین و رایج‌ترین راه برای بدون مو نگه داشتن آن ناحیه از بدن است اما معایبی نیز دارد. رشد مجدد سریع (موهای ناحیه تناسلی سریع‌تر رشد می‌کند) و خطر کنده شدن پوست در طول فرآیند (که می‌تواند به طور جدی به آن ناحیه آسیب برساند)، احتمال ایجاد موهای زیر پوستی وجود دارد.

موهای زیر پوستی زمانی ایجاد می‌شوند که رشد موهای شما به جای روی سطح، در داخل پوست قرار می‌گیرد که می‌تواند منجر به ایجاد پاپول یا پوسچول‌های پر از چرک شود که استخراج آن‌ها به خصوص در نزدیکی اندام تناسلی دردناک است و می‌تواند باعث ایجاد زخم شود. موهای زیر پوستی معمولاً  بعد از تراشیدن ایجاد می‌شوند اما می توانند بعد از اپیلاسیون نیز ایجاد شوند.

در مقایسه، انجام لیزر برزیلی روش موثرتری برای حذف موهای زائد است که می‌تواند از موهای زائد درونی جلوگیری کند. لیزر درمانی همچنین می‌تواند به ناپدید شدن موهای زائد بعد از چند جلسه کمک کند تا پوستی صاف داشته باشید.

چه چیزی باید انتظار داشت؟

3

لیزربرزیلی را می‌توان در خانه یا در یک کلینیک زیبایی که خدمات لیزر موهای زائد را ارائه می‌دهد انجام داد. با این حال، از آنجایی که درمان شامل نواحی حساس بدن می‌شود، باید آن را در کلینیک توسط تکنسین‌های حرفه‌ای که می‌دانند چگونه با این نواحی حساس و صعب العبور برخورد کنند، انجام دهید. این همچنین خطر سوختگی پوست، عفونت و تحریک شدید پوست را کاهش می‌دهد.

درمان با لیزر شامل درد بسیار کم است، اگرچه ممکن است بسته به تحمل شما متفاوت باشد. گرمای لیزر می‌تواند ناراحت کننده باشد اما پس از درمان کاهش می‌یابد. برخی از بیماران این را با درد ناشی از ضربه خوردن با کش یا در بدترین حالت، گزش شبیه آفتاب سوختگی مقایسه می‌کنند.

تمام موهای شما در ناحیه تحت درمان بلافاصله پس از یک جلسه از بین نمی‌روند. موهای رشد کرده پس از اولین جلسه ناپدید می‌شوند، اما ممکن است همه فولیکول‌های مو به اندازه کافی آسیب نبینند که رشد مو را فورا متوقف کنند. در چند جلسه بعدی، متوجه ریزش تدریجی موهای ناحیه تناسلی خود خواهید شد تا زمانی که موی کمی در آن ناحیه باقی نماند. با این حال، لیزر درمانی نوعی کاهش دائمی موهای زائد نیست و برای اطمینان از اینکه فولیکول‌های موی شما به طور کامل ترمیم نمی‌شوند و آن ناحیه را به حالت اولیه باز نمی‌گردانند، به درمان‌های نگهدارنده نیاز دارید.

چند جلسه لازم است؟

تعداد جلسات لازم می‌تواند بین مردان متفاوت باشد. عواملی مانند نوع پوست و نوع موی شما می‌تواند تعیین کند که آیا شما به پنج یا شش جلسه یا تا 12 جلسه نیاز دارید. همه این‌ها پخش می‌شوند و با فاصله پنج یا شش هفته انجام می‌شوند، به این معنی که ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا به نتایجی که می‌خواهید برسید.

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد برزیلی

قرمزی و ناراحتی اولیه در نهایت چند ساعت پس از درمان شما فروکش می‌کند. پس از آن برای کاهش عوارض جانبی اضافی، موارد زیر را تمرین کنید:

 • از چیدن، خراشیدن و دست زدن به ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 • از گرمای بیش از حد خودداری کنید (دوش آب گرم، سونا، کمپرس گرما و غیره).
 • لباس‌های گشاد با پارچه‌های قابل تنفس بپوشید.
 • حداقل به مدت 48 ساعت از ورزش خودداری کنید.
 • ناحیه تحت درمان خود را به طور منظم مرطوب کنید.
 • تا یک هفته بعد از جلسه از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • بعد از پنج روز لایه برداری کنید تا به ریزش موهای درمان شده بیشتر کمک کند.

عوارض جانبی از بین بردن موهای زائد با لیزر

هنگامی که توسط یک تیم حرفه‌ای آموزش دیده و قابل اعتماد انجام می‌شود، لیزر موهای زائد با خطرات کمی همراه است حتی زمانی که ناحیه بیکینی را هدف قرار می‌دهد.

برخی از عوارض کلی لیزر موهای زائد عبارتند از:

 • تحریک موقت که منجر به تاول یا پوسته پوسته شدن خفیف پوست می‌شود.
 • قرمزی خفیف پوست
 • تغییرات موقتی در رنگدانه به ویژه در بیماران با پوست تیره (در بیماران با پوست روشن نادر است)
 • تورم خفیف ناحیه تحت درمان

هیچ عارضه جانبی دیگری از تمرکز بر ناحیه بیکینی که بیماران باید نگران آن باشند وجود ندارد.

هزینه حذف موهای زائد با لیزر بیکینی

هزینه لیزر موهای زائد بیکینی شما چقدر خواهد بود؟ قیمت جلسات لیزر موهای زائد با توجه به عوامل مختلفی از جمله تجربه و مشخصات متخصص لیزر انتخابی شما، موقعیت جغرافیایی شما (چه در شهر و چه در منطقه روستایی) و ناحیه پوست تحت درمان تعیین می‌شود.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.