کد خبر : 16340 / /
/

 

چرا نظرات کاربران، مشتریان و خریداران در کسب و کار اینترنتی مهم است؟ نظرات آنلاین نقش بزرگی در بازاریابی و فروش اینترنتی بازی می‌کنند. مشتریان (بالقوه و فعلی) دائماً نظرات کاربران دیگر را می خوانند تا تشخیص دهند که آیا باید این محصول را بخرند، از خدمات یک شرکت استفاده کنند، از یک مقصد بازدید کنند یا در یک رستوران غذا بخورند.

در طول سال ها، محبوبیت نظرات آنلاین افزایش یافته است. آمار به تنهایی ثابت می کند که چرا نظرات آنلاین مهم است:

  • در یک مطالعه در سال 2019، 61 درصد از خریداران آنلاین آمریکا گفتند که تعداد نظرات برای آنها مهم است.
  • طبق یک مطالعه دیگر ، 87٪ از مشتریان نظرات آنلاین برای مشاغل محلی را در سال 2020 مطالعه می کنند.
  • در سال 2021، 93 درصد از مشتریان قبل از خرید یک محصول، نظرات آنلاین را مطالعه می کنند و 94 درصد از کل خریدها برای محصولاتی با میانگین امتیاز 4 ستاره و بالاتر انجام می شود.

چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​نظرات کاربران در حال تبدیل شدن به یک جزء کلیدی از شهرت کلی شرکت شما در چشم عموم است. بیایید بررسی کنیم که این نظرات از کجا می‌آیند، چگونه می‌توان با نظرات مثبت و منفی برخورد کرد و چگونه می‌توان از این نظرات برای کمک به رشد کسب‌وکار خود استفاده کرد. شما می توانید نظرات کاربان و خریداران در مورد سایت های مختلف و محصولات را در سایت نظرکده بخوانید.

نظرات کاربران، مشتریان و خریداران از کجا می آیند؟

نظرات آنلاین در تعدادی از وب سایت ها و کانال های رسانه های اجتماعی است. سایت‌ها ممکن است نظراتی درباره کسب‌وکار شما داشته باشند، تلاش‌های شما به بهترین وجه در جایی خرج می‌شود که اکثریت مخاطبان شما در آنجا هستند.

اهمیت نظرات مشتریان در بازاریابی اینترنتی

بررسی های آنلاین به طور کلی می تواند به ارائه نمایه دقیقی از کسب و کار یا سازمان شما به مشتریان بالقوه کمک کند. در نتیجه، این امر می تواند اعتماد مخاطبان شما را به سازمان شما افزایش دهد. همچنین شما می توانید نظرات در مورد بهترین اینترنت خانگی را در سایت نظرکده بخوانید.

نظرات حضور شما را در وب افزایش می دهد

یکی از واضح ترین مزایای نظرات آنلاین این است که به شما کمک می کند تا توسط افراد بیشتری مورد توجه قرار بگیرید. نظرات می‌توانند به شروع گفتگو درباره شما کمک کنند و به شرکت شما چهره و شهرت ببخشند (البته، این می‌تواند اثرات مثبت و منفی داشته باشد که در ادامه این پست به آنها خواهیم پرداخت).

نظرات کاربران می توانند برای رتبه بندی موتور جستجوی شما مفید باشند

نظرات می توانند برای SEO و SEM، به خصوص در گوگل بسیار مفید باشند. نظرات آنلاین در نتایج جستجوی Google لحاظ می‌شوند که به ظاهر شما در فهرست جستجو کمک می‌کند. در واقع، طبق یک مطالعه  Moz، نظرات آنلاین 15.44 درصد از فاکتورهای رتبه بندی گوگل را تشکیل می دهند. این بدان معناست که هرچه نظرات بیشتری داشته باشید، نام شما بیشتر ظاهر می شود و به افزایش رتبه موتور جستجو کمک می کند.

اهمیت بی نظیر نظرات کاربران در فروشگاه اینترنتی

شاید شما یک مشتری بالقوه دارید که در حال خرید است. نظرات می توانند به عنوان آخرین تکان دهنده ای باشند که کاربران را متقاعد می کند تا تبدیل به مشتری شوند.

 

نظرات به بهبود کسب و کار شما کمک می کند

مطمئن نیستید که پیام های بازاریابی شما تاثیرگذار هستند یا محصول شما نیازهای مشتریان شما را برآورده می کند؟ نظرات آنلاین می‌تواند به بررسی اینکه آیا تلاش‌های شما جواب می‌دهد یا هدر می‌رود کمک کند. شنیدن تجربه دست اول مشتری از محصول یا خدمات به شما این امکان را می دهد که بتوانید میزان شکاف ها را ارزیابی کنید و کجا می توان تلاش بیشتری کرد.

نظرات کاربران چگونه می تواند به کسب و کار شما آسیب برساند؟

در حالی که نظرات مثبت زیادی برای در نظرات آنلاین وجود دارد، معایبی نیز وجود دارد، یعنی نظرات منفی و نادرست. بیایید در مورد اینکه چگونه این نظرات می توانند به کسب و کار شما آسیب بزنند و برای تغییر آن چه کاری می توانید انجام دهید بحث کنیم.

چگونه به نظرات منفی خریداران پاسخ دهیم

نظرات منفی هر صاحب کسب و کاری از آنها می ترسد. این یک واقعیت ناخوشایند است، اما اکثر مشتریان دو تا سه برابر بیشتر احتمال دارد که پس از یک تجربه منفی، نظر خود را به جای بعد از یک تجربه مثبت بگذارند. طبیعت انسان به گونه ای است که ما تمایل داریم برای مدت طولانی تری روی تجارب خشمگین یا ناامید کننده بمانیم تا تجربیات مثبت. از بسیاری جهات، نظرات منفی می توانند بلندتر از نظرات مثبت صحبت کنند. به همین دلیل، بسیار مهم است که نظرات منفی به شیوه ای درست انجام شود.

حتی اگر از خواندن نقدهای منفی متنفرید، به هر حال آنها را بخوانید. بازخورد مشتری آنقدر ارزشمند است که نمی توان آن را نادیده گرفت. اگر نقدهای ضعیف زیادی دارید، شاید کسب و کار شما واقعاً باید روی بهبود تجربه و رضایت مشتری شما کار کند.

نظرات منفی می تواند توسط رقبا یا مشتریان ناراضی به طور یکسان ارسال شود. صرف نظر از اینکه بررسی چقدر تند یا انتقادی است، یک پاسخ مودبانه بگذارید. اگر مشتری تجربه منفی داشت، عذرخواهی واقعی کنید و حتی برای جزئیات بیشتر سؤالات بعدی را بپرسید. اطمینان حاصل کنید که مشتری از بازخورد آنها قدردانی می کند و برای بهبود تجربه آنها تلاش می کند.

 

چرا پاسخ دادن به نظرات کاربران بسیار مهم است؟

یک مطالعه مروری کسب و کار هاروارد در سال 2018 نشان داد که ارتباط مستقیمی بین پاسخگویی کسب‌وکارها به نظرات و رتبه‌بندی بهبود یافته وجود دارد. این مطالعه نظرات هزاران هتل در تریپ ادوایزر را بررسی کرد. هتل هایی که هم به نظرات مثبت و هم به نظرات منفی پاسخ دادند، 12 درصد نظرات بیشتری را تجربه کردند که باعث افزایش رتبه آنها شد. طبق این مطالعه، هتل‌ها وقتی شروع به پاسخ‌دهی کردند، کاهش شدیدی را در نرخ نظرات منفی کوتاه تجربه کردند.

نتیجه نهایی این است، پاسخ دهید، پاسخ دهید، پاسخ دهید! در حالی که تقریباً غیرممکن است که یک تجارت کاملاً از هرگونه نظر منفی اجتناب کند، مطالعه هاروارد ثابت می کند که پاسخ دادن به نظرات منفی می تواند نتیجه مثبتی داشته باشد.

چگونه به نظرات نادرست کاربران پاسخ دهیم

در مورد نظرات نادرست چطور؟ وقتی با یک نظر نادرست مواجه شدید، سریع و منطقی به آن رسیدگی کنید. پاسخ دادن به این ادعا و رسیدگی عمومی به این ادعا بسیار مهم است تا هم مشتریان فعلی و هم مشتریان بالقوه بتوانند حقیقت را بدانند و مالک را ببینند که ادعاهایی را که ممکن است اغراق آمیز یا کاملاً نادرست باشند را مطرح می کند.

به عنوان یک نکته، هرگز نظرات را خریداری نکنید. نظرات نادرست که بیش از حد مثبت هستند، نمایه صادقانه و بی‌طرفانه‌ای از سازمان، خدمات یا محصولی که ارائه می‌دهید ارائه نمی‌کنند. در عوض، نظرات خریداری شده شما را جعلی جلوه می دهند زیرا جعلی هستند.

دریافت نظرات درست مشتریان

اگر یک نکته کلیدی از این پست وجود داشته باشد، آن این است: هر چه نظرات بیشتر باشد، بهتر!

یک جریان ثابت و جاری از نظرات عینی، هدف ایده آل برای کسب و کار یا سازمان شما است. داشتن نظرات قدیمی، کسب و کار یا سازمان شما را قدیمی نشان می دهد. مقدار محدودی (مثلاً زیر 10) پنجره بسیار کوچکی را برای رضایت از خدمات یا محصول فراهم می کند. بنابراین آن نظرات مرتبط را اضافه کنید! برای دریافت نظرات بیشتر از مشتریان چه کاری می توانید انجام دهید؟

درخواست نظر از کاربران کنید

نظرات بیشتری می خواهید؟ آنها را بخواهید! زمانی که از نظر استراتژیک بر اساس مرحله مشتری خود در قیف فروش درخواست بررسی می کنید. به عنوان مثال، پس از اینکه مشتری یکی از محصولات یا خدمات شما را مجدداً سفارش داد یا به نقطه عطف پروژه رسید، زمان خوبی برای درخواست نظر است. مراقب باشید که در لحظه اشتباه درخواست نظر نکنید.

نظرات مثبت را برجسته کنید

اگر مشتریان شما نظرات درخشانی نوشته اند، از آنها استفاده کنید! برجسته کردن نظرات مثبت از طریق رسانه های اجتماعی، ایمیل یا سایر تلاش های بازاریابی می تواند راه خوبی برای جلب توجه به محصول یا خدمات شما باشد و به دیگران اجازه دهید به جای شما صحبت کنند.

آیا مهم است که نظرات را مستقیماً در وب سایت خود داشته باشید؟ لازم نیست. بسته به کسب و کار شما، نظرات ممکن است مانع تجربه کاربر شما شوند. محل سکونت مخاطبان شما و اینکه کدام سایت و/یا کانال اجتماعی برای برجسته کردن نظرات منطقی تر است را مشخص کنید.

چرا نظرات کاربران مهم است؟

نظرات آنلاین به طور فزاینده ای به پیشروی شهرت دیجیتال شما تبدیل شده اند. نظرات به شما کمک می‌کند مورد توجه قرار بگیرید، منجر به فروش بیشتر شود، رتبه‌بندی موتورهای جستجو را بهبود بخشد، به کسب‌وکارتان اطلاع دهید، و مشتریان را متقاعد کنید که تلفن را بردارند و با شما تماس بگیرند. اکنون زمان آن است که به نظرات آنلاین خود اهمیت دهید. همچنین شما می توانید نظرات کاربران در مورد ده صرافی ارز برتر دیجیتال در ایران را در سایت نظرکده بخوانید.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.