کد خبر : 16375 / /
/

1

ثبت‌نام لاتاری 2023 سال گذشته در ماه اکتبر 2021 برگزار شد و متقاضیان زیادی در سراسر جهان در این برنامه شرکت کردند. شاید این سوال برای افرادی که اولین بار است در ثبت‌نام لاتاری شرکت می‌کنند به وجود آمده باشد که نتایج لاتاری کی اعلام میشه و یا سایت اعلام نتایج لاتاری 2023 چه سایتی است.

در پاسخ به این سوال که نتایج لاتاری کی اعلام می‌شود باید گفت اعلام نتایج لاتاری هر ساله 6 ماه پس از ثبت‌نام لاتاری انجام می‌شود. تاریخ اعلام نتایج لاتاری تا چند روز آینده یعنی در روز 7 می 2021 مصادف با 17 اردیبهشت 1401 خواهد بود و نتایج قرعه‌کشی لاتاری 2023 مشخص خواهد شد. در زمان اعلام نتایج لاتاری افرادی که در این برنامه شرکت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سایت اعلام نتایج لاتاری 2023، جواب لاتاری را مشاهده نمایند.

حامی مهاجر یک موسسه با تجربه و با سابقه در زمینه لاتاری گرین کارت است که هر ساله متقضیان زیادی از طریق این موسسه در لاتاری ثبت‌نام می‌کنند. نتایج لاتاری 2023 حامی مهاجر برای کسانی که با این موسسه ثبت‌نام کرده باشند به صورت رایگان خواهد بود. جهت اطلاع از خدمات لاتاری و اعلام نتایج لاتاری 2023 موسسه مهاجرتی حامی مهاجر  می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید تا از راهنمایی و مشاوره کارشناسان این موسسه بهره‌مند شوید.

متقاضیانی که سال گذشته در لاتاری ثبت‌نام کرده بودند، در واقع در لاتاری 2022 شرکت کردند که زمان اعلام نتایج لاتاری 2022 در اردیبهشت سال 1400 بود. متقاضیان با مراجعه به سایت اعلام نتایج لاتاری 2022 نتیجه ثبت‌نام خود را مشاهده کردند و با این حساب پرونده جواب لاتاری 2022 بسته شد.

زمان دقیق اعلام نتایج لاتاری 2023

برنامه ثبت‌نام لاتاری گرین کارت هر سال در اواسط مهر ماه آغاز می‌شود و تا حدود یک ماه نیز ادامه دارد. زمان اعلام نتایج لاتاری 6 ماه پس از اتمام ثبت‌نام لاتاری یعنی در اواسط اردیبهشت ماه خواهد بود. زمان دقیق اعلام نتایج لاتاری 2023 طبق اطلاعیه سایت اعلام نتایج لاتاری 2023 در تاریخ 7 می 2022 ساعت 12 ظهر به وقت آمریکا و مصادف با 17 اردیبهشت 1401 ساعت 20:30 به وقت ایران خواهد بود.

در صورت برنده شدن در لاتاری باید یک روند اداری را برای دریافت ویزا طی کنید و به این دلیل که مهاجرت یک کار حقوقی به حساب می‌آید، بهتر است برای انجام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری، حتما از مشاوره و راهنمایی یک موسسه معتبر مهاجرتی استفاده نمایید.

ویزاهای برندگان لاتاری

طبق قانون ملیت و مهاجرت آمریکا، تعداد ویزای تنوع نژادی یا همان ویزای لاتاری در هر سال 55000 ویزای است که از این تعداد، 50000 ویزا بین شرکت‌کنندگان توزیع می‌شود. از این آمار کشورهایی که بیشترین سهم را می‌برند، حداکثر 7 درصد از کل ویزاهای موجود خواهد بود و بسیاری از کشورها نیز به این حد نمی‌رسند. کشور ایران سال‌هاست در لیست کشورهایی قرار دارد که مجموع 7 درصد از ویزاها یعنی 3500 ویزا را دریافت می‌کند.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که هر سال تعداد برندگان لاتاری بیشتر از تعداد ویزاهای صادر شده برای برندگان است. به طور مثال اگر موجود ویزاهای لاتاری سال 2023 برای ایرانیان 3500 ویزا باشد، تعداد برنده‌های لاتاری از ایرانیان حدود 4500 نفر خواهد بود.

اولویت دریافت ویزای برندگان لاتاری

اولویت دریافت ویزای برای برندگان لاتاری، به کیس نامبر و زمان ارسال فرم DS-260 بستگی دارد. ارسال سریع‌تر فرم DS-260 به این معنا نیست که متقاضی سریع‌تر وقت سفارت و ویزا دریافت می‌کند. اولویت کیس نامبر بسیار بالاتر از اولویت زمان ارسال فرم است ولی در صورتی که در ارسال فرم تاخیر بیفتد و از کارنتی کیس بگذرد، دچار مشکل خواهید شد.

این نکته را باید در نظر داشته باشید که به محض اتمام 3500 ویزای تعیین شده، الباقی برنده‌ها شانس دریافت ویزا را از دست خواهند داد و باید برای لاتاری سال آینده مجددا ثبت‌نام نمایند. در مجموع ارسال فرم DS-260 صحیح، بهتر از ارسال سریع و با خطا است زیرا داشتن خطا در فرم باعث تاخیر در پردازش پرونده و احتمال از دست دادن ویزا خواهد شد.

نحوه اطلاع‌رسانی نتایج لاتاری

در تاریخ اعلام نتایج لاتاری 2023 هیچ گونه پیامک و ایمیلی از سمت سایت اعلام نتایج لاتاری 2023 برای ثبت‌نام کنندگان ارسال نمی‌شود و متقاضی باید در زمان اعلام نتایج لاتاری شخصا نتیجه برنده شدن یا نشدن خود را چک نماید.

افرادی که با موسسه حامی مهاجر ثبت‌نام کرده باشند، هیچ نگرانی بابت اعلام نتایج ندارند زیرا که پس از اعلام نتایج در صورت برنده شدن با برندگان تماس می‌گیرند و در صورت برنده نشدن از طریق پیامک به آنها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

در صورتی که ثبت‌نام لاتاری را از طریق موسسات دیگر انجام داده‌اید، می‌توانید از طریق تکمیل فرم در سایت حامی مهاجر و یا برقراری تماس با شماره 02148406، اعلام نتایج لاتاری را به این موسسه بسپارید.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.