کد خبر : 16625 / /
/

مواد اولیه تشکیل دهنده‌ی ورق استیل، آهن نام دارد و این محصول از انواع ورق‌های فولادی به شمار می‌رود که با افزودن عناصر مختلف، خواص و کاربرد آن تغییر می‌کند. از مشخصه‌های اصلی ورق‌های استیل می‌توان به مقاومت فوق العاده‌ی آنها اشاره کرد و با توجه به ویژگی‌های منحصربه فردی که این محصول دارد، در صنایع مختلف به کارگیری می‌شود. همانطور که می‌دانید ورق‌های استیل که با نام استنلس استیل نیز شناخته می‌شوند دارای آلیاژهای مختلفی هستند که از جمله می‌توان به استیل 300، 304 و 400 اشاره کرد. گفتنی است که ورق استیل 300 کاملاً ضدزنگ بوده اما نوع 400 آن مقاومت کمتری نسبت به خوردگی دارد، با این حال در لوازم کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد. حال با این تفاسیر ما در این مقاله قصد معرفی این نوع ورق فولادی را داریم و در انتها نیز به یک مرکز معتبر به جهت خرید این محصول اشاره می‌کنیم. در صورت تمایل پیشنهاد می‌کنیم تا پایان همراه ما باشید.

انواع ورق‌ استیل

از آلیاژهای متفاوتی در ورق استیل استفاده می‌شود که هر کدام از ویژگی و خاصیت مکانیکی مخصوص به خود برخوردار هستند. ضمن اینکه اگر کربن به کارگیری شده در این نوع ورق بیشتر باشد، طبیعتاً سختی آن نیز افزایش می‌یابد. به طور کلی اگر بخواهیم انواع ورق‌های استیل را دسته‌بندی کنیم، باید به موارد زیر اشاره نماییم:

- ورق استنلس استیل 400: عناصر تشکیل دهنده‌ی این ورق استیل، کروم و مولبیدن هستند و اکثراً در تولید محصولات روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند. از ویژگی‌های این ورق نیز می‌توان به مقاومت مناسب، خاصیت عالی مغناطیسی و ضدزنگ بودن اشاره کرد.

- ورق استنلس استیل 300: از مهم‌ترین ورق‌های استیل است که خاصیت فوق العاده ضدزنگ دارد و به گریدهای زیادی از جمله ورق استیل 304 ، 316، 321 و... تقسیم بندی می‌شود. به طور کلی همه‌ی گریدهای این نوع ورق استیل از مصرف‌ترین ورق‌های استیل به شمار می‌روند که مقاومت عالی، انعطاف‌پذیری مناسب و قابلیت جوشکاری آن از جمله ویژگی‌های این ورق محسوب می‌شود.

- ورق استنلس استیل 405: از این نوع ورق معمولاً برای جوشکاری استفاده می‌شود چرا که ترکیبات آن مخصوص این موارد در نظر گرفته شده است. گفتنی است که از ویژگی‌های این نوع ورق استیل می‌توان به مقاومت آن در برابر گرما اشاره کرد.

- ورق استنلس استیل 409: اگر نیاز به ساخت اگزوز ماشین باشد، معمولاً از این نوع ورق استنلس استیل استفاده می‌شود. همانطور که قابل حدس است از مشخصه‌های این ورق فولادی می‌توان از مقاومت بالا و همچنین عملکرد مناسب در برابر سایش نام برد.

ضمناً ناگفته نماند که ورق‌های دیگری مانند ورق 446، 420، 410 و مواردی از این دست نیز وجود دارد که هر کدام با توجه به ویژگی‌هایی که دارند در صنایع مختلف به کار گرفته می‌شوند. به عنوان مثال از ورق نوع 420 برای ساخت قاشق و چنگال استفاده می‌شود.

ورق استیل رنگی چیست

این نوع ورق که از جنس فولاد است دارای روکش تیتانیوم بوده و رنگ‌های هر ورق نیز با استفاده از فرآیند مشتق PVD کار شده‌اند. در واقع بخاری که روی سطح این ورق‌ها شکل می‌گیرد از پوشش‎‌هایی مانند نیتریدها، اکسیدها و کاربیدها هستند و این موضوع رنگ‌های ورق‌های استیل را که می‌توان روشن باشد، تعیین می‌کند. ضمناً ناگفته نماند که این نوع ورق‌ها با ورق‌های نورد کاملاً متفاوت بوده و به طور کلی ورق استیل رنگی از خواص و ویژگی‌های منحصربه فردتری برخوردار هستند که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- مهم‌ترین ویژگی‌ این نوع ورق‌های استیل، مقاومت فوق العاده‌ی آنها در برابر خوردگی است.

- سطح رنگ طولانی و تغییر رنگ با زاویه‌های گوناگون نور از دیگر ویژگی‌های ورق‌ رنگی استیل است.

- عدم تغییر رنگ این نوع ورق‌ها، حتی با حرارت دادن تا 300 درجه سانتی‌گراد و یا قرارگیری محصول در اتمسفر صنعتی از جمله خاصیت‌های این نوع ورق استیل است.

·       قیمت و کاربرد ورق رنگی استیل

همانطور که عنوان شد با رنگ کردن ورق‌های استیل، می‌توانید محصولات با کیفیت‌تری را داشته باشید که این موضوع سبب می‌شود تا بتوانید در موقعیت‌های مختلف از آن بهره ببرید. ضمناً گفتنی است که برای استعلام قیمت این نوع ورق‌ها که ممکن است شامل ورق دودی استیل، ورق روکش‌دار استیل و یا انواع رنگ استیل دیگر باشد، به مراکز معتبر و مجاز مراجعه کنید.

همچنین ناگفته نماند که به دلیل مقاومت بسیار عالی این نوع ورق‌ها، به راحتی می‌توان از ورق استیل رنگی در ساخت انواع وسایل استفاده کرد. از جمله موارد کاربرد این نوع ورق می‌توان از دکوراسیون منازل یاد کرد. به طور کلی در هر حوزه و صنعتی که نیاز به انواع ورق‌های استیل رنگی باشد، از آن به کارگیری خواهد شد.

6

ورق استیل طلایی چیست

گاهاً در تولید ورق استنلس استیل از پوشش طلایی رنگ که حاصل استفاده از تیتانیوم است، بر روی ورق استفاده می‌شود که اصطلاحاً به آن ورق طلایی استیل دکوراتیو گفته می‌شود. پر واضح است که اگر نیاز به موارد تزئینی باشد، از این نوع ورق به کار گرفته می‌شود. البته به جز کاربرد ظاهری، این نوع ورق به دلیل مقاومت فوق العاده در برابر خوردگی و سختی مناسب در موارد مختلف به کارگیری شده که از جمله می‌توان به نمای داخلی یا خارجی سازه‌ها و همچنین استفاده در بدنه‌ی بعضی از محصولات لوازم خانگی اشاره کرد.

از انواع ورق استیل طلایی می‌توان از سه حالت مات، براق و خش‌دار یاد کرد که هر کدام از این ورق‌ها کاربردهای مختلف داشته و با قیمت‌های گوناگونی نیز عرضه می‌شوند. به طور کلی استفاده از این نوع ورق در موارد زیر بیشتر است:

  • به کارگیری در نماهای داخلی ساختمان‌ها
  • به کارگیری در نماهای گنبدها و مراکز مذهبی
  • استفاده در بدنه‌ی آسانسور
  • استفاده در سرویس‌های بهداشتی (دستشویی و حمام)
  • به کارگیری در تابلوسازی
  • به کارگیری در تولید زیورآلات

ضمناً گفتی است که با توجه به اینکه خرید ورق استیل طلایی با حساسیت‌های زیادی رو به رو است، توصیه می‌کنیم که برای تهیه‌ی این نوع ورق، حتماً به مراکز معتبر و البته مجاز مراجعه کنید تا بتوانید در بهترین حالت، به انواع ورق نوع استیل از جمله استیل طلایی دسترسی داشته باشید.

ویژگی‌های کلی ورق‌ استیل

ورق‌های استیل با توجه به اینکه از فولاد هستند، از ویژگی‌های متنوع زیادی برخوردار بوده که هر کدام به تنهایی از مشخصه‌های انواع ورق‌های استیل (زیرمجموعه‌های ورق استیل) نیز می‌باشند. به طور کلی ویژگی‌های این نوع از ورق‌ها را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

·       خاصیت ضدزنگ

حتماً می‌دانید از جمله موادهای تشکیل دهنده‌ی ورق‌های استیل، کروم است که این ماده پس از ترکیب شدن با اکسیژن به صورت لایه‌ای از اکسید کروم بر روی ورق شکل می‌گیرد. البته توجه داشته باشید که این لایه قابل مشاهده با چشم نخواهد بود اما به طور کامل ورق نوع استیل را از مجاورت با هوا کاملاً حفظ خواهد کرد و در واقع از زنگ زدگی جلوگیری خواهد کرد.

·       قابل بازیافت

ورق استیل قابلیت ذوب‌پذیری دارد؛ به همین دلیل این ورق را می‌توان به طور کامل بازیافت کرد و با استفاده از قالب‌گیری مجدد به چرخه‌ی تولید بازگرداند. قابل ذکر است که تقریباً حدوداً 80 درصد از تولید ورق‌های استیل به صورت بازیافت ضایعات انجام می‌شود. به طور کلی این ویژگی ورق‌های استیل این محصولات را نسبت به دیگر ورق‌ها محبوب‌تر کرده است.

·       سختی فوق العاده مناسب

پر واضح است که هر چه مقدار استفاده از کربن در ورق‌های استیل بیشتر باشد، استحکام این نوع ورق‌ها نیز افزایش می‌یابد. لذا این موضوع سبب سختی انواع ورق استیل نیز خواهد شد. این ویژگی سبب شده است تا از ورق‌های استیل در بخش‌های مختلف صنعتی به کارگیری شود.

·       سطح صاف و براق

معمولاً ورق‌های استیل از یک سطح کاملاً صاف برخوردار هستند که این ویژگی سبب می‌شود که از انواع این ورق در موارد مختلف به کارگیری شود. این خصوصیت ورق‌های استیل به علت نحوه‌ی تولید آنها و موادهای اولیه‌ی به کار گرفته شده در این نوع از ورق‌هاست. ضمناً گفتنی است که از صاف و مسطح بودن روی ورق استیل می‌توان به انواع زیرمجموعه‌های این ورق پی برد که البته در این خصوص باید تجربه نیز داشته باشید.

·       شکل‌پذیری

از جمله ویژگی‌های منحصربه فرد ورق‌های استیل خاصی شکل‌پذیری این محصولات است. در واقع ورق‌ها را متناسب با حوزه‌های مختلف می‌توان در نظر گرفت تا برای استفاده مشکل خاصی وجود نداشته باشد. گفتنی است که شکل‌پذیری ورق‌های استیل معمولاًدر طول تست کشش انجام می‌شود.

7

کاربردهای مختلف ورق استیل

از کلیه‌ی ورق‌های استیل می‌توان در موارد مختلف استفاده کرد چرا که این نوع ورق‌ها با توجه به ویژگی مقاومت فوق العاده‌ای که دارند قابل به کارگیری در حوزه‌های مختلف هستند. از این رو می‌توان انواع کاربردهای ورق‌های استیل را در موارد زیر خلاصه کرد:

- ساخت لوازم منزل: از ورق‌های کوچک و بزرگ استیل در تولید انواع لوازم منزل و صد البته آشپزخانه استفاده می‌شود. به عنوان مثال برای ساخت قاشق و چنگال از انواع خاصی از ورق استیل به کارگیری می‌شود که ممکن است از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشند. به طور کلی ورق‌ نوع استیل در تهیه اکثر لوازم خانگی استفاده خواهد شد.

- ساخت تجهیزات پزشکی: در حال حاضر بسیاری از تجهیزات پزشکی با استفاده از ورق‌های استیل تهیه می‌شود. در واقع در حال حاضر ورق نوع استیل 304 از جمله ورق‌هایی است که به طور کامل در این حوزه مورد استفاده قرار می‌گیرد و اکثراً برای ساخت لوازم پزشکی به کار گرفته می‌شود.

- تولید سیمان: در بحث پروژه‌های ساختمانی، از جمله موارد با اهمیتی که به وسیله‌ی مدیران پروژه در نظر گرفته می‌شود، مراقبت از سیمان است؛ چرا که هر چه این مورد بهتر انجام شود، کیفیت ساخت و ساز نیز افزایش می‌یابد. به همین منظور سیمان‌ها باید در یک مکان مناسب نگهداری شوند که بهتر است سیلوهایی که برای این منظور در نظر گرفته می‌شوند، از ورق استیل 321 باشند.

- تولید کاغذ: از دیگر کاربردهای ورق‌های استیل، به کارگیری از آنها در صنعت کاغذ است. در واقع اگر نیاز به یک کاغذ با مقاومت و استحکام بالا باشد، استفاده از ورق‌های استیل با گریدهای 2205 و 2507 در نظر گرفته می‌شود. ضمناً این اتفاق می‌تواند به صرفه جویی در هزینه‌ها نیز منجر شود چرا که انعطاف در طراحی ماشین کاری و جوش کاری با استفاده از ورق‌های استیل کم‌ هزینه‌تر خواهد بود.

موارد تعیین کننده قیمت ورق‌ استیل

چنانچه به انواع ورق‌های استیل نیاز باشد، باید با استفاده از مراکز مجاز نسبت به خرید نوع دلخواه اقدام کرد. اما همانطور که می‌دانید فروش ورق استیل ممکن است با قیمت‌های مختلفی در نظر گرفته شود که ما در این قسمت به مواردی خواهیم پرداخت که در تعیین قیمت انواع ورق نوع استیل نقش خواهند داشت:

- جنس ورق نوع استیل: از مهم‌ترین مواردی که در قیمت این نوع محصول اثرگذار است، جنس ورقه‌ی استیل است. در واقع هر کدام از انواع ورق استیل دارای قیمت‌های متفاوتی هستند که بسته به مرکز خرید این نوع ورق‌ها دارد.

- ابعاد ورق نوع استیل: پر واضح است که هر چه اندازه‌ی این نوع ورق‌ها بیشتر باشد، بر قیمت‌ آنها نیز افزوده می‌شود. البته ممکن است ورق‌های استیل هم اندازه در مراکز مختلف دارای قیمت‌های یکسانی نباشند که این موضوع بسته به نوع کیفیت و جنس محصول است.

- کیفیت ورق استیل: از دیگر مواردی که در تعیین قیمت ورق‌های استیل نقش دارد، کیفیت تولید آنهاست. پر واضح است که در کارخانه‌های مختلف از موادهای متفاوتی برای ساخت این محصول استفاده می‌شود که طبیعتاً بر کیفیت نهایی کار اثرگذار خواهد بود.

- نوع آلیاژ ورق‌های استیل: این مورد نیز از مهم‌ترین دلایل تعیین قیمت ورق‌های استیل است چرا که ترکیبات استفاده شده در هر آلیاژ با یکدیگر متفاوت است و این موضوع می‌تواند تأثیر مستقیم بر قیمت نهایی محصول بگذارد.

به طور کلی علاوه بر موارد عنوان شده می‌توان از شرکت سازنده ورق‌های استیل و همچنین ضخامت و حجم محصولات، به عنوان موارد دیگر تعیین کننده قیمت ورق استیل نام برد.

خرید ورق‌ استیل از مجموعه پارس پریزن

حال با توجه به موارد عنوان شده در این مقاله چنانچه نیاز به انواع ورق‌های استیل دارید، کافی است که از راه‌های ارتباطی قرار داده شده با مجموعه پارس پریزن در ارتباط باشید. به طور کلی خرید ورق استیل 304 و دیگر انواع این محصول باید از مراکز مجاز انجام شود تا از کیفیت این نوع از محصولات که مطمئناً در بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، اطمینان حاصل شود.

گفتنی است که مجموعه‌ی پارس پریزن فعالیت تخصصی خود را در زمینه فروش انواع ورق استیل از سال 1370 آغاز کرده است و تا کنون توانسته است با خدمات ارائه شده، رضایت اکثریت مشتریان را جلب کند. ضمناً ناگفته نماند که از مزیت‌های استفاده از این تیم تخصصی می‌توان به کیفیت مناسب و قیمت فوق العاده بصرفه‌ی محصولات اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دیدن محصولات و دریافت مشاوره می‌توانید به آدرس اینترنتی parsparizan.com مراجعه نمایید.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.