کد خبر : 16744 / /
/

 

همانطور که میدانید امروزه سرور ها نقش بسیار مهمی در فعالیت های تجاری به صورت آنلاین ایفا می کنند. اغلب دیده می شود که امروزه بسیاری از کارهایی که در زمینه تجارت و حتی سایر زمینه ها انجام می شوند به صورت آنلاین است. فرقی ندارد که شما وابسته به یک سرور وب هستند یا یک سرور حسابداری ر تحت کنترل دارید، در نهایت شرکت شما نیازمند یک دسترسی امن و مطمئن به این سرور هاست تا بتواند به اطلاعاتی که به صورت دیجیتالی ذخیره شده اند دسترسی داشته باشد. در اینجا می خواهیم شما را با ریکاوری سرور آشنا کنیم

گاها براش شما هم پیش آمده است که سرورتان خراب شود و شما با خیال اینکه این سرور هیچگاه دچار مشکل نمی شود هیچ نسخه پشتیبانی نیز از آن تهیه نکرده اید. ممکن است که این خرابی ناگهانی ضرر های بسیاری را به شما وارد کند، جدا از اینکه هزینه های بازیابی نیز می تواند بسیار بیشتر از آن چیزی باشد که تصور کرده اید. در واقع میتوان اینطور گفت که سرور ها همچنان به عنوان یک منبع ذخیره سازی قوی ممکن است که دچار مشکلات و خرابی های بسیاری شوند. این امر در واقع بدین معناست که تعداد بسیاری از سرور ها هستند که دچار مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری می شوند و شما نیازمند ریکاوری آن ها هستید.

شما میتوانید ریکاوری سرور خود را به مراکزی بسپارید که در این زمینه متخصص هستند و می توانند همه و یا بخش قابل توجهی از اطلاعات شما را بازگرداند. در واقع در این زمینه تیم های مجربی وجود دارند که میتوانند خدمات حرفه ای مختلفی را برای ریکاوری سرور های مجازی و فیزیکی ارائه دهند.

امدادسیستم،  یکی از بزرگترین مراکز ریکاوری اطلاعات در زمینه بازیابی اطلاعات انواع سرور می باشد.

ریکاوری سرور، ریکاوری دستگاه های ذخیره سازی تخصصی

ریکاوری سرور در واقع به معنای ریکاوری دستگاه هایی است که کار ذخیره اطلاعات را به صورت تخصصی انجام می دهند. در این راه شما برای ریکاوری سرور مورد نظر خود نیاز به تجهیزات بسیاری دارید که در عین سادگی میتوانند بسیار پیچیده باشند.

امروزه تکنولوژی های مختلفی در زمینه ریکاوری اطلاعات ارائه شده اند که بیشتر آن ها توسط کشور روسیه ارائه می شوند که امروزه تولید کننده قوی ترین ابزار آلات و دستگاه های ریکاوری سرور و سایر اطلاعات در دنیا محسوب می شود.

برای ریکاوری سرور در واقع نیاز به لابراتوار هایی است که به آن ها کلین روم گفته می شود و جهت جراحی هایی مورد استفاده قرار میگیرند که احیای هارد های سوخته و سرور های مشکل دار را در بر خواهد داشت. شاید مفهوم کلین روم برای شما ناآشنا باشد در این حال بهتر است بدانید که کلین روم به محیطی گفته می شود که دارای فیلتر هایی است که به طور بالقوه آلاینده های مضر در هوا را حذف می کنند. این محیط در واقع به مهندسین در این زمینه اجازه می دهد تا به صورت کاملا اختصاصی تعمیر هارد دیسک را انجام دهند.

امروزه آخرین نوع تکنولوژی کلین روم، کلین روم 100 است که به همراه جدیدترین ابزار هایی که برای جراحی هارد مورد استفاده قرار می گیرند به بازار عرضه شده اند. این ابزار امکان جراحی هارد درایو، تعویض هد با امکان جراحی ایمن و همچنین سایر عمل های نفس گیر و حساس را در این زمینه به شما می دهد. متخصصین در زمینه ریکاوری سرور همواره به دنبال یافتن راه هایی هستند تا بتوانند به صورت موثر سرور های شما را که اطلاعات بسیار مهمی نیز در آنها وجود دارد ریکاوری کنند.

10

زمانی که سخن از ریکاوری سرور به میان می آید  خدمات مختلفی در این زمینه اراده می شوند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • VMWARE
  • HYPER_V
  • XenServer

با استفاده از فناوری هایی که گفته شد میتوان اقدام به ریکاوری سرور و بازیابی داده های پاک شده کرد، در عین اینکه داده های فرمت شده، خراب و حتی رسانه های آسیب دیده را نیز می توان تعمیر کرد.

نکاتی که باید در ریکاوری سرور به آن توجه کنید

همانطور که میدانید در زمینه ریکاوری سرور و سایر اطلاعات شرکت های مختلفی امروزه فعالیت خود را آغاز کرده اند که شاید تمامی آن ها عملکرد مناسب نداشته باشند و ممکن است که برخی از آن ها حتی نه تنها اطلاعات شما را بازیابی نکنند بلکه باعث خرابی بیشتر شوند. در این حال بهتر است که پیش از انتخاب مرکز مناسب برای ریکاوری اطلاعات به نکات زیر توجه کنید.

  • سرعت کار مرکز مورد نظر را بررسی کنید.

شاید نه همیشه اما اغلب اوقات اینکه اطلاعات شما دچار مشکل شوند میتواند تجارت شما را نیز به خطر بیندازد. در این حال باید بدانید که سرعت ریکاوری سرور می تواند یکی از عوامل مهم در انتخاب مرکز مورد نظر باشد. اگر شما کار خود را به یک گروه متخصص بسپارید میتوانید اطلاعات خود را بین دو تا پنج روز بازیابی کنید.

11

  • تیم مجرب، مهم ترین عامل برای بازیابی اطلاعات

یکی از مهم ترین عواملی که باید به آن دقت کنید گروه و تیم متخصص است. این تیم معمولا خدماتی را به شما ارائه می دهد که در نهایت موجب می شود شما بتوانید اطلاعات خود را صحیح و سالم بازگردانی کنید. دقت داشته باشید که فرقی ندارد که سرور مورد نظر شما یک ایمیل ساده باشد یا یک وب سرور تخصصی، گروه متخصص میتواند هر یک از این موارد را به آسانی بازیابی کند.

  • سیستم امنیتی گروه مورد نظر را بررسی کنید.

شاید اطلاعاتی که میخواهید آن ها را بازیابی کنید برای شما بسیار ارزشمند باشند. در این حال بهتر است که مطمئن شوید جز سیاست های شرکت حفظ امنیت اطلاعات مشتری را نیز ببینید. در واقع سیستمی را میتوانید به عنوان سیستم معتبر بشناسید که در این زمینه  گواهی نامه های مختلفی را اخذ کرده اند که در واقع نشان دهنده تعهد آن ها در قبال اطلاعات شماست. به ویژه برای ریکاوری سرور این امر بسیار حائز اهمیت است چرا که در واقع سرور شما شامل اطلاعات بسیار زیادی است که بدون شک میخواهید امن باقی بمانند.

در نهایت اگر وب سرور شما دچار هرگونه مشکل شده است پیش از اینکه اقدام به حل آن کنید به یک متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا از بروز هرگونه مشکل احتمالی جلوگیری کنید.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.