کد خبر : 16944 / /
/

در سال‌های اخیر استفاده از انواع پکیج گسترش یافته است. پکیج‌ها دارای سیستم پیچیده ای هستند و در آن‌ها از لوله‌های گاز و آب و اتصالات برقی استفاده شده است. به طورکلی ساختار پکیج به گونه‌ای طراحی شده است که افراد معمولی قادر به عیب‌یابی این دستگاه و تعمیر آن نیستند‌. تعمیر پکیج توسط افراد غیرمتخصص نه‌تنها باعث از بین رفتن مشکل نمی‌شود، بلکه ممکن است خسارات جبران ناپذیری به آن وارد کنند. تعمیر پکیج باید به فردی سپرده شود که آموزش‌ها و مهارت‌های لازم را کسب کرده‌ باشد و آن فرد کسی نیست جز تعمیرکار پکیج که به خوبی می‌تواند به تعمیر پکیج بپردازد و مشکلات آن را در اسرع وقت حل کند. سوالی که برای بسیاری از افراد علاقه‌مند به این شغل پیش می‌آید این است که تعمیرکار پکیچ چقدر درآمد دارد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تعمیرکار پکیج کیست و چه وظایفی دارد؟

تعمیرکار پکیج فردی است که پس از شرکت در دوره‌های تخصصی و کسب مهارت‌های لازم نصب، سرویس دوره‌ای و تعمیرات پکیج را با بهترین کیفیت انجام می‌دهد. همانطور که در مقدمه هم اشاره کردیم به دلیل افزایش استفاده از دستگاه‌های پکیج، شغل تعمیرکاری پکیج در سال‌های اخیر به شدت رونق پیدا کرده و به یکی از مشاغل پرطرفدار فنی تبدیل شده است. عمل‌کرد درست پکیج در تمام فصول سال از اهمیت بالایی برخوردار است. تامین آب گرم مورد نیاز ساختمان‌های مسکونی و تجاری به یک پکیج سالم و بدون عیب نیاز دارد و کسی جز تعمیرکار متخصص پکیج نمی‌تواند عیب‌های این سیستم را برطرف کند. افراد عادی و بی‌تجربه هرگز نمی‌توانند نصب یا تعمیر پکیج ایران رادیاتور و همینطور تعمیر پکیج بوتان و سایر برندها را انجام دهند؛ زیرا تعمیرکار با دانش و مهارت و رعایت اصول ایمنی و با استفاده از ابزارهای خاص این کار را انجام می‌دهد. عدم رعایت نکات ایمنی باعث به وجود آمدن خسارت‌های جبران ناپذیری خواهد شد. تعمیرکارها به جایگاه قرارگیری تمام قطعات در پکیج آشنا هستند و به خوبی می‌توانند قطعات معیوب را شناسایی و تعمیر کنند. در صورت نیاز قطعات غیرقابل تعمیر با قطعات جدید و اورجینال تعویض می‌شوند. استفاده صحیح از ابزارها نیز یکی دیگر از وظایف تعمیرکار پکیج به شمار می‌رود‌.

میزان درآمد تعمیرکار پکیج به چه عواملی بستگی دارد؟

میزان درآمد تمام مشاغل از جمله مشاغل فنی، مانند تعمیرکار پکیج به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد. اولین عامل موثر در درآمد تعمیرکاران پکیج میزان دانش و مهارت آن‌هاست. زمانی که سیستم پکیج دچار مشکل می‌شود، همه افراد به دنبال بهترین و ماهرترین تعمیرکار هستند. زیرا تعمیرکاران ماهر با مهارت بالایی که دارند به خوبی و به سرعت می‌توانند مشکلات پکیج را تشخیص داده و حل کنند. تشخیص سریع و به موقع مشکلات از به وجود آمدن مشکلات جدید در پکیج جلوگیری می‌کند. مشتریان حاضرند به تعمیرکاران متخصص و باتجربه، دستمزد بیشتری پرداخت کنند؛ زیرا با تعمیر باکیفیت از هزینه‌های اضافی و خراب شدن قطعات دیگر پیشگیری می‌کنند.‌ یکی دیگر از عوامل موثر در دستمزد تعمیرکاران پکیج، سرعت عمل آن‌هاست.

تامین آب گرم واحدهای مسکونی در تمام سال به‌ویژه در فصول سرد از اهمیت بالایی برخوردار است. سرعت عمل تعمیرکارباعث می‌شود که عیب‌یابی و تعمیر پکیج به سرعت انجام شود و آب گرم مورد نیاز در اختیار ساکنان ساختمان قرار بگیرد. افزایش رضایت مشتری و بالا بودن دستمزد یکی از مزایای سرعت عمل تعمیرکار است. دستمزدهایی که تعمیرکار پکیج برای نصب، تعمیر، سرویس دوره‌ای و تعویض قطعات معیوب از افراد دریافت می‌‌کند، توسط اتحادیه مشخص شده‌اند. طبق آخرین تعرفه‌های تعیین شده توسط اتحادیه، درآمد تعمیرکاران پکیج به‌طور میانگین ماهیانه چیزی حدود ده الی بیست میلیون تومان می‌باشد.

15

بازار کار شغل تعمیرکار پکیج چگونه است؟

با توجه به اینکه در همه ساختمان‌ها و منازل نوساز برای تامین آب گرم مورد نیاز از سیستم پکیج استفاده می‌شود؛ بازار کار شغل تعمیرکاری پکیج رو به رشد است. صنعت ساختمان سازی ایران روز به روز پررونق‌تر می‌شود و با افزایش نصب پکیج در ساختمان‌ها، نیاز به تعمیرکاران حرفه‌ای و متخصص روز به روز در حال افزایش است. مردم ترجیح می‌دهند که نصب پکیج آن‌ها توسط افراد متخصص انجام شود و در صورت به وجود آمدن هرگونه مشکلی از یک تعمیرکار ماهر برای برطرف کردن آن کمک بگیرند. گاهی اوقات دستگاه‌های پکیج قدیمی، کارآیی و کیفیت خود را از دست می‌دهند و باید با یک پکیج جدید جایگزین شوند. در این مواقع نیز به یک تعمیرکار پکیج نیاز است. از خدمات دیگری که فقط باید توسط تعمیرکاران پکیج انجام شود، سرویس دوره‌ای این سیستم است. در سرویس دوره‌ای خدماتی مانند رسوب‌گیری، تمیزکاری و رفع ایرادات جزئی توسط تعمیرکاران ماهر پکیج انجام می‌شود‌. درواقع مردم با انجام سرویس دوره‌ای هر چند ماه یکبار به افزایش طول عمر، جلوگیری از خرابی‌های شدید و سلامت پکیج کمک می‌کنند. با این کار در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد. با این توضیحات می‌توان به این نکته پی برد که شغل تعمیرکاری پکیج از مشاغل پردرآمد، پرطرفدار و پررونق کشور است.

سرویس تخصصی پکیج توسط تعمیرکار چه مزایایی دارد؟

پکیج‌ها بر ای اینکه آب گرم مورد نیاز خانوارها را تامین کنند، مدام در حال فعالیت هستند. این سیستم‌ها در فصول سرد سال علاوه بر تامین آب گرم مصرفی، برای گرم کردن هوای محیط نیز کاربرد دارند. با توجه به کارکرد دائمی پکیج هر چند ماه یکبار باید برای سرویس دوره‌ای آن اقدام کرد. سختی آب در بعضی از مناطق کشور باعث ایجاد رسوب در لوله‌های پکیج می‌شود. گاهی اوقات کوچک‌ترین مشکل موجود در پکیج بدون توجه تعمیر نمی‌شود و مشکلات بزرگتری به بار می‌آورد و هزینه‌های تعمیر را افزایش می‌دهد. برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی، باید برای سرویس تخصصی توسط تعمیرکار پکیج اقدام کنید. مهم‌ترین مزایای سرویس تخصصی پکیج شامل موارد زیر است.

  • ارزان بودن سرویس پکیج از خرید پکیج جدید: با سرویس به موقع پکیج، هزینه‌های زیادی صرف تعمیر یا تعویض قطعات نخواهد شد. پکیج‌هایی که مدام مورد بررسی قرار می‌گیرند، طول عمر بیشتری دارند. بنابراین دیگر نیازی نیست که یک پکیج جدید با قیمت بالا  در منزل خود نصب کنید.
  • تضمین ایمنی: از مزایای دیگر سرویس دوره‌ای و تخصصی پکیج می‌توان به تضمین ایمنی سیستم و افراد ساکن در ساختمان اشاره کرد. به‌عنوان مثال در صورت عدم بازدید از دودکش توسط تعمیرکار پکیج امکان گرفتگی و بازگشت گاز سمی مونوکسیدکربن به محیط منزل وجود دارد. این گاز به سلامت افراد آسیب می‌زند.
  • صرفه جویی در هزینه‌ها: سرویس دوره‌ای پکیج باعث افزایش بازدهی، کاهش مصرف آب، برق و گاز خواهد شد. از طرفی اگر مشکلات کوچک در سرویس تخصصی به سرعت حل شوند از بروز مشکلات بزرگ و هزینه‌های گران تعمیرات، جلوگیری خواهد شد.

16

تعمیر  و سرویس پکیج خود را به تعمیرکاران اوستا پکیج بسپارید

  برای سرویس تخصصی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور وتعمیر پکیج بوتان می‌توانید به سایت تیم فنی مهندسی اوستا پکیج با آدرس اینترنتی https://www.ostapakeyj.com/ مراجعه کنید. تیم اوستا پکیج فعالیت خود را از 12 سال پیش آغاز کرد. این تیم در زمینه تعمیرات و سرویس تخصصی پکیج‌هایی با برندهای مختلف از جمله تعمیر پکیج ایران رادیاتور و تعمیر پکیج بوتان فعالیت می‌کند.‌ تعداد زیادی تعمیرکار پکیج با مهارت و تجربه بالا آماده ارائه خدمات به مشتریان اوستا پکیج هستند. تمام خدمات این تیم با قیمتی بسیار منصفانه ارائه می‌شوند. قطعاتی که برای تعویض با قطعات معیوب مورد استفاده قرار می‌گیرند، همگی از بهترین برندها و اورجینال هستند. مهم‌ترین هدف تیم فنی مهندسی اوستا پکیج از راه‌اندازی این سایت، راحتی مشتریان و دسترسی به موقع به تعمیرکاران پکیج می‌باشد.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.